Lech – Inter 0:1 k.9:8 ? wkrótce zdjęcia

W rewanżowym meczu II rundy kwalifikacyjnej do piłkarskiej Ligi Mistrzów w sezonie 2010/2011, Mistrz Polski, Lech Poznań przegrał na własnym boisku z Mistrzem Azerbejdżanu, Interem Baku 0:1 (0:0). Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił w 85. minucie gry Girts Karlsons.

Dzięki wygranej Lecha w pierwszym spotkaniu, doszło do rzutów karnych, w których dominował bramkarz Krzysztof Kotorowski. Popularny ?Kotor? nie tylko doskonale bronił jedenastki, ale także sam pokonał z jedenastu metrów Lomaie.

Poznaniacy w kolejnej fazie eliminacji zmierzą się z czeską Spartą, która pokonała dwumeczu Matelurgsa Lipawa aż 5:0. Pierwszy mecz z Mistrzem Czech, gracze Kolejorza zagrają już w najbliższy wtorek, o godzinie 20:30 w Pradze.

18;40 – Witamy z Bułgarskiej, gdzie za niespełna 1,5 godziny Lech zmierzy się z Interem. W Poznaniu mamy dziś bardzo upalną oraz słoneczną oraz przede wszystkim wszystkie bilety na dzisiejsze zawody wyprzedane…

18:41 – Przed chwilą na krotki spacer po murawie wyszli azerscy zawodnicy

18:41 – Na dzisiejszym meczu zjawią się fani Interu. Zasiąda oni na jednym sektorze, na łuku IV trybuny.

18:51 – Na razie widzimy trzech Azerów, którzy wywieszają flagi na swoim sektorze.

18:52 – Zawisły dwie flagi Azerbejdżanu oraz sześć z herbem Interu.

18:53 – Na nieco ponad godzinę przed meczem około 300 kibiców Lecha znajduje się w kotle, IV na razie niemal pusta. Mimo to, dzisiejsze spotkanie zobaczy komplet widzów.

18:57 – Mimo słonecznej pogody, jupitery już zostały włączone, bowiem takie są przepisy UEFA.

19:00 – Przypominamy, że równocześnie co Lech, swój pojedynek będzie rozgrywała Sparta Praga. Jednak przy ich wysokim zwycięstwie w pierwszym meczu, rewanż jest raczej wyłącznie formalnością.

19:05 – Na rozgrzewkę wyszli golkiperowie gości.

19:10 – Piłkarze Interu wyszli na rozgrzewkę i zostali powitani brawami przez fanów Lech Poznań.

19:17 – Bramkarze Lecha także wyszli na rozgrzewkę.

19:22 – Znamy już wyjściowe składy obu zespołów, są dostępne poniżej.

19:23 – Kontuzjowany ostatnio Arboleda wraca do wyjściowego składu Lecha, a miejsce narzekającego na uraz Bandrowskiego zajął Djurdjević.

19:24 – Piłkarze Lecha wyszli na rozgrzewkę.

19:26 – W kadrze meczowej gości w ogóle nie ma gwiazdy Interu, Zheleva To spore osłabienie Azerów…

19:28 – Na II trybunie przybywa kibiców, podobnie jest na IV. W sektorze gości wciąż natomiast tylko trzech fanów.

19:46 – Rozgrzewkę zakończyli już gracze Interu, na murawie trwa za to występ KG.

19:48 – W sektorze gości zamiast przebywać, ubyło kibiców i obecnie siedzi tam tylko jedna osoba.

19:50 – Fani Lecha rozpoczęli doping okrzykiem: Chcemy zwycięstwa!

19:52 – Stadion niemal pełny! za niespełna 10 minut zaczynamy.

19:54 – Lech zagra dziś w swoich tradycyjnych strojach, natomiast Azerowie wystąpią na biało.

19:57 – Kibiców z Baku nadal trzech, na dodatek wyją oni jakąś trąbką.

19:59 – Obie drużyny wychodzą już na murawę, za sekundy początek meczu.

Raport z wydarzeń na boisku (aktualizacja co kwadrans):

Spotkanie od ataków rozpoczęli lechici i już w 5. minucie meczu mogli objąć prowadzenie, ale strzał jednego z graczy Lecha dobrze sparował bramkarz gości. Dwie minuty później poznaniacy znów zmarnowali stuprocentową okazję, lecz po raz kolejny świetnie spisał się Lomaia. Ten sam zawodnik swoje wysokie umiejętności potwierdził też dosłownie kilkanaście sekund później.

W 21. minucie gry z pierwszą udaną kontrą w tym spotkaniu wyszedł Inter, lecz piłka po strzale jednego z graczy Mistrza Azerbejdżanu poszybowała nad bramką. Ogółem w tym kwadransie temp gry było o wiele wolniejsze niż w poprzednich 15 minutach gry.

W 34. minucie w 200 procentowej sytuacji znalazł się Wichniarek, ale futbolówka po jego uderzeniu z bliskiej odległości trafiła w poprzeczkę. Dziesięć minut później po podaniu Krivetsa bliski szczęścia był Wichniarek, ale w bramce znów dobrze spisał się Lomaia. Lech do przerwy remisuje, a czeska Sparta prowadzi z Metalurgsem 2:0.

Po zmianie stron nieoczekiwanie… atakowali goście. Robili to jednak tak flegmatycznie, że lechici radzili sobie z Azerami bez większych problemów. W 59. minucie wreszcie obudzili się gospodarze, którzy po raz pierwszy w tej połowie zagrozili Lomai i to aż dwukrotnie.

66. minuta – najlepsza okazja dla Azerów w tym meczu! Na szczęście lechitom dopisało szczęście i piłka nie znalazła drogi do bramki Kotorowskiego, ale na trybunach zrobiło się bardzo gorąco… Ta sytuacja gości wcale nie obudziła Kolejorza. Podopieczni Jacka Zielińskiego nadal grali wolno, a ich akcje nie miały polotu. Nawet Peszko nie gra dziś tak jak potrafi.

W 77. minucie Djurdjević pokazał, że umiejętności już nie te, lata lecą i szybkość spada. Po jego błędzie gola mogli strzelić goście, ale napastnik Interu został zablokowany. W 85. minucie nikt już nie powstrzymał Karlsonsa, który chwilę wcześniej wszedł na boisko i strzelił bramkę dla Interu. Lechici szybko starali się odrobić straty, ale mecz w regulaminowym czasie zakończył się porażką gospodarzy.

91 – 105 minuta

W pierwszej połowie dogrywki Lech sprawiał wrażenie, jakby go ten wynik satysfakcjonował. Niby atakował, ale niewiele z tych ataków wynikało. Po prostu żenada i wstyd.

106 – 120 minuta

W drugim kwadransie dogrywki lechici nadal ślamazarnie atakowali. Więcej już nie warto pisać, bo gra Lecha wciąż była haniebna. Mecz rozstrzygną karne.