Superpuchar Polski nie dla Lecha

W rozegranym dzisiaj, o godzinie 17:00 na stadionie Wisły im. Kazimierza Górskiego w Płocku, meczu o Superpuchar Polski 2010, piłkarze poznańskiego przegrali z Jagiellonią Białystok 0:1 (0:0). Jedyną bramkę w tym spotkaniu, w 83. minucie gry zdobył Frankowski.

Kolejorz przeciwko Jadze zagrał w mocno rezerwowym składzie. Na boisku nie pojawili się dziś m.in. Wichniarek, Injać, Wojtkowiak, Gancarczyk czy Arboleda. Lech przez dzisiejszą porażkę nie obronił trofeum, które wywalczył rok temu. Za trzy dni podopiecznych Jacka Zielińskiego czeka jednak o wiele ważniejsza konfrontacja ze Spartą w Poznaniu.

Raport NA ŻYWO! z wydarzeń na boisku (aktualizacja po ciekawszych momentach):

Mecz od ataków rozpoczęli lechici i już w 5. minucie mogli objąć prowadzenie. Z prawej strony piłkę dośrodkował Peszko, a uderzenie Krivtsa w ostatniej chwili stojąc na linii bramkowej zablokował jeden z graczy Jagi. W 11. minucie gry ładną akcję przeprowadzili rywale, ale Burić w odpowiednim momencie wyszedł do piłki.

W 20. minucie znów groźnie strzelał Krivets, ale dobrze w tej sytuacji spisał się Sandomierski. Chwilę później pod bramką Lecha nieco się zakotłowało, ale Burkhardt źle trafił w futbolówkę. W 28. minucie spotkania groźnie uderzał Hus, na szczęście piłka minęła bramkę Buricia.

W 37. minucie powinno być 1:0! Tshibamba podał do Krivtsa, ten przyjął sobie piłkę po czym mocno uderzył ją po ziemi. Niestety dla Lecha, futbolówkę złapał Sandomierski. Minutę później Białorusin nie uderzał, a tym razem podawał do Peszki, ale reprezentant Polski nie trafił w bramkę. W 40. minucie gry na strzał z woleja zdecydował się Tshibamba i niewiele brakowało, aby piłka wpadła do siatki Jagiellonii. Trzy minuty później kapitalną prostopadłą piłkę zagrał Wilk, lecz Możdżeniowi zabrakło szybkości, aby dojść do tego podania. Brak szybkości u 19-letniego zawodnika jest chyba głównym powodem, dlaczego ten utalentowany zawodnik tak rzadko pojawia się w meczowej „18” Lecha. Już w doliczonym czasie pierwszej połowy Sandomierskiego próbował zaskoczyć jeden z lechitów, lecz golkiper Jagi sparował piłkę na rzut rożny.

Początek drugiej części meczu należał do Lecha. Poznaniacy oddali kilka strzałów na bramkę Sandomierskiego, ale piłka ani razu nie trafiła choćby w światło bramki. W 58. minucie ładnie do Mikołajczaka podał Peszko, ale rosły snajper Lecha zamiast strzelać, chciał jeszcze okiwać rywala i z dobrej akcji wyszły nici.

W 66. minucie dobry strzał z dystansu Grosickiego, jeszcze lepiej obronił bramkarz Lecha, Burić, który pewnie złapał piłkę. Ogółem w tym kwadransie gry tempo było jeszcze wolniejsze niż w poprzednim czasie, a na dodatek na boisku nie działo się nic warto zanotowania.

W 78. minucie groźnie po dośrodkowaniu z prawej strony głową strzelał Cionek, ale piłka po jego strzale przeleciała obok poznańskiej bramki. W 84. minucie gry Jagiellonia objęła prowadzenie. Z lewej strony dośrodkował Lato, a piłkę do głową do siatki wpakował Frankowski. Niestety winę za utratę bramki ponosi Marcin Kamiński. Młody obrońca mierzy ponad 190 cm wzrostu, a mimo to nie upilnował o ponad 15 cm niższego Frankowskiego. W 88. minucie w pole karne Jagi zapędził się Bosacki, ale niestety nie wykorzystał on dobrego dośrodkowania Tshibamby. W 90. minucie Joel Tshibamba przerzucił piłkę nad bramkarze… i nie wpakował piłki do bramki, choć do siatki miał… zaledwie kilka centymetrów. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i to Jagiellonia zdobyła SPP.

KKS Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0)

Bramka: 83.Frankowski

Żółte kartki: Kikut, Wilk, Możdżeń – Kupisz, Kascelan, Sandomierski

Sędzia: Marai Al-Awaji (Arabia Saudyjska)

Widzów: 4500 (2500 z Lecha i 600 z Jagiellonii)

KKS Lech: Burić – Kikut, Bosacki, Djurdjević (18.Kamiński), Henriquez – Peszko (70.Stilić), Możdżeń, Zapotoka (46.Mikołajczak), Wilk, Krivets – Tshibamba.

Rezerwowi: Bieszczad, Kamiński, Drygas, Bereszyński, Injać, Stilić, Mikołajczak.

Jagiellonia: Sandomierski – Norambuena, Cionek, Skerla, Hus – Grosicki, Hermes (46.Kascelan), Grzyb, Burkhardt, Kupisz (76.Frankowski) – Trytko (46.Lato).

Rezerwowi: Słowik, Makuszewski, El-Mehdi, Frankowski, Lato, Kijanskas, Kascelan.