Lech – Sparta 0:1

W rewanżowym meczu III rundy kwalifikacyjnej do elitarnej Ligi Mistrzów w sezonie 2010/2011, Lech Poznań przegrał na własnym boisku ze Spartą Praga 0:1 (0:0) i nie awansuje w tym sezonie do najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek na świecie.

Ekipa poznańskiego Lecha spisała się dziś wieczorem żenująco, nie potrafiąc stworzyć żadnej, dogodnej sytuacji do strzelenia gola. Poznaniacy przegrali już łącznie czwarty mecz z rzędu i to wynikiem 0:1. Opadnięcie z kwalifikacji Ligi Mistrzów, wcale nie oznacza dla Kolejorza końca gry w pucharach, w obecnym sezonie. W piątek lechici poznają bowiem rywala, z którym zmierzą się w dwumeczu o awans do fazy grupowej Ligi Europy.

18:40 – Witamy z Bułgarskiej na nieco ponad godzinę do meczu! W Poznaniu mamy dziś piękną, słoneczną pogodę, a wiec niemal idealne warunki do gry!

18:41 – Wbrew wcześniejszym zapewnienia kierownika budowy, wciąż nie działają nowe telebimy i oświetlenie. Obecnie murawę rozświetlają stare jupitery…

18:43 – Na Bułgarskiej na razie cicho i dość pusto. Nie ma także jeszcze fanów gości. Jednak za godzinę stadion Miejski na pewno będzie pewny, bowiem w poniedziałek sprzedano już wszystkie bilety!

18:43 – Na spacer po murawie wyszli zawodnicy Sparty

18:45 – Od dłuższego czasu większość osób narzekało na murawę, która przecież na pierwszy rzut oka wyglądała dobrze. Niestety teraz to już nawet gołym okiem widać, że tak nie jest… Szczególnie źle murawa prezentuje się pod bramkami.

18:55 – Za około 30 minut powinniśmy poznać składy. Wszystkich kibiców szczególnie ciekawi z pewnością, kto zagra u boku Injacia na środku pomocy. Kandydatów jest dwóch: Drygas i Wilk.

19:06 – Na stadionie jest już kilku fanów Sparty. Wywiesili oni jedną flagę.

19:13 – II trybuna zapełniona już w połowie, przybyło także trochę kibiców z Pragi, którzy zasiadają na boku IV trybuny.

19:16 – Bramkarze Sparty już na rozgrzewce.

19:20 – Lechici wychodzą na rozgrzewkę! witani są brawami.

19:23 – Na rozgrzewkę wyszli gracze Sparty.

19:32 – Sparta zagra dziś na żółto… Lech w tradycyjnych strojach.

19:35 – Poniżej kilka minut temu opublikowaliśmy składy. Wyszło, że w od początku zagra i Wilk i Drygas, a na ławkę powędrował Stilić.

19:41 – Na stadionie jest już komplet fanów z Pragi (ok. 200 osob). Wywiesili oni kilka fan i od razu rozpoczęli doping.

19:46 – Kibice Lecha rozpoczęli doping od przyśpiewki „W Grodzie Przemysława”.

19:50 – Bułgarska już pełna! za 10 minut zaczynamy!

18:50 – Na murawie trwa bardzo energiczny występ KG

18:54 – Oba zespoły udały się już do szatni po rozgrzewce, a fani obu drużyn prowadzą doping. Słychać jednak tylko Lecha.

19:59 – Fani Sparty przedstawili małą sektorówkę z datą powstania klubu.

Raport NA ŻYWO z wydarzeń na boisku (aktualizacja po ciekawszych zdarzeniach):

Już w 4. minucie lechci mogli objąć prowadzenie, ale po stałym fragmencie i uderzeniu głową Arboledy piłka trafiła w słupek.W 8. minucie świetny strzał Sionki z rzutu wolnego wybronił Kotorowski.

W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środku pola, dlatego brakowało ciekawych sytuacji podbramkowych z obu stron. Kibice Sparty zaczęli za to obrażać Lecha po… polsku. W 24. minucie głową po rzucie rożnym strzelał Wojtkowiak, ale piłka poszybowała nad bramką.

Z piłką do bramki wszedł bramkarz, Blazek, ale sędzia nakazał grać dalej. W 45. minucie żaden z zawodników nie doszedł do dobrego podania z prawej strony Peszki i ostatecznie do przerwy mamy remis. Ogólnie niestety Lech gra słabo, bez poloty i bez siły ofensywnej. Sparta także nie zachwyca, ale jednak to ona prowadzi w dwumeczu i nie musi się spieszyć.

W 49. minucie kontrowersyjną decyzję podjął francuski sędzia i podyktował rzut karny. Niestety jedenastkę pewnie wykonali Czesi i prowadzą 1:0. Od tego momentu chcieli zaatakować lechici, ale wyraźnie zapomnieli jak się to robi.

W 67. minucie ładną akcję przeprowadzili goście, ale na szczęście dobrze obronił Kotorowski. Kolejny kwadrans meczu się skończył, lecz Lech znów pokonał podczas niego kompletne dno. W dodatku czerwone kartki zobaczyli Bosacki i Matejovsky

Na murawie w ostatnich minutach gry panuje totalny chaos. Nikt nic nie gra i nawet sędzia nie wie, kto kogo fauluje. W dodatku arbiter zawodów pokazał aż trzy czerwone kartki. W 89. minucie z kontrą wyszła Sparta, ale Hejda minimalnie przestrzelił.

Fotorelacja z meczu Lech Poznań – Sparta Praga 0:1 – Fot: Dawid Spychalski

KKS Lech Poznań – AC Sparta Praga 0:1 (0:0)

Bramka: 50.Kladrubsky-k.

Żółte kartki: Wilk, Wojtkowiak, Arboleda – Wilfried, Kladrubsky, Brabec, Repka

Czerwone kartki: 81 minuta – Bosacki i Matejovsky, 85 minuta – Sionko

Sędzia: Fredy Fautrel (Francja)

Widzów: 13500 (200 osób z Pragi)

KKS Lech: Kotorowski – Wojtkowiak (87.Kiełb), Bosacki, Arboleda, Gancarczyk – Injać, Drygas (57.Stilić) – Peszko, Krivets, Wilk (53.Tshibamba) – Wichniarek.

Rezerwowi: Burić, Kiełb, Stilić, Tshibamba, Henriquez, Kamiński, Kikut.

AC Sparta: Blazek – Kladrubsky, Repka, Brabec, Pamić – Sionko, Hoheneder, Kucka (75.Hejda), Matejovsky, Kadlec (68.Zofcak) – Wilfried (90.Lacny).

Rezerwowi: Zitka, Lacny, Zofcak, Bondoa, Zeman, Hejda, Tresnak.