Lech vs. Arka 0:0 + FOTO!

W meczu 2. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2010/2011, Mistrz Polski – Lech Poznań zaledwie zremisował na własnym stadionie z gdyńską Arką 0:0. Oznacza to, że lechici wciąż nie potrafią zdobyć gola w tym sezonie grając na własnym stadionie.

50 zdjęć z meczu:

Fotorelacja z meczu Lech Poznań – Arka Gdynia 0:0 – Fot: Krzysztof Krause

16:40 – Witamy z Bułgarskiej! Nad stadionem piękne, bezchmurne niebo, a temperatura powietrza bardzo wysoka. Miejmy nadzieję, że to nie przeszkodzi lechitom w wygranej.

16:41 – Kilka minut temu jako pierwsi na stadion przyjechali gracze Lecha, którzy chwilę potem wyszli na spacer po murawie.

16:42 – Trawa na pierwszy rzut oka wygląda lepiej niż wczoraj, ale to tylko pozory… bo gdy przyjrzeć się jej bliżej, widać wyraźne dziury załatane piaskiem. Najgorzej jest pod bramkami i przy narożnikach.

16:44 – Jest nowe oświetlanie, ale jeszcze nie są włączone wszystkie lampy, ponadto jest jasno i nie ma efektu. Na razie nie działają też telebimy.

16:45 – Fani Arki zasiądą dziś na specjalnie wydzielonym sektorze dla gości na łuku IV trybuny. Na razie jest ich tam 9, ale z pewnością jeszcze ich przybędzie, tym razem, że pod stadionem stoi wielu fanów Arki.

16:47 – Kibice Lecha także stoją w kolejkach pod stadionem, gdzie nabywają ostatnie bilety na ten mecz. Dziś znów będzie więc komplet.

16:55 – Przybywa kibiców Arki, lechitów także, ale nieco wolniej…

16:59 – Na murawę wyszli piłkarze gości. Teraz podziwiają stadion.

17:06 – Godzinę po rozpoczęciu meczu Lecha, zacznie grać nasz rywal w Lidze Europy. O wyniku tej potyczki również postaramy się informować na bieżąco.

17:13 – Nad stadionem bardzo się zachmurzyło. Miejmy nadzieję, że w razie opadów deszczu, nowy dach będzie lepiej chronił kibiców na II niż ten, który przykrywa IV.

17:27 – Wkrótce powinniśmy poznać wyjściowe składy. Z pewnością wszystkich interesuje zestawienie Lecha, bo tam może być wiele zmian.

17:32 – Na rozgrzewkę wyszli bramkarze Lecha.

17:33 – Z tego co widzimy, będzie bronił dziś Burić…

17:39 – Na rozgrzewkę wyszli gracze Arki, a zaraz po nich Lech.

17:50 – Wciąż nie dostaliśmy wyjściowych składów. Widać jednak po rozgrzewce, że od początku zagra Tshibamba.

17:59 – Poniżej podaliśmy już wyjściowe składy! Są niespodzianki!

18:02 – Fani Lecha rozpoczęli doping. Arkowcy także.

18:05 – W bramce będzie bronił dziś Burić, ale fani Lecha dali właśnie znak, że chcą Kotorowskiego.

18:08 – Na murawie trwa występ KG przy utworze: Benniego Benassi – Trabka

18:10 – Stadion niemal pełny. Na trybunach zasiądzie dzis komplet widzów.

18:12 – Mecz tradycyjnie rozpocznie się nam pewnie z kilkuminutowym opóźnieniem.

18:13 – Fani Arki wywiesili kilka flag. Jest także ta z herbem Cracovii.

18:14 – Hymn Lecha Poznań śpiewają kibice Kolejorza.

18:15 – Tak jak pisaliśmy wcześniej, nie działają telebimy. Na razie nie świecą też wszystkie światła.

18:18 – Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę. Lech zagra na niebiesko, Arka na biało.

18:20 – Początek meczu! Liczymy na trzy punkty!

Pierwsze minuty dość wyrównane z lekkim wskazaniem na Arkę, która nieco częściej gościła pod bramką Lecha. Mimo to, żadna z drużyn nie oddała jeszcze celnego strzału.

W 23. minucie dobrze piłkę do Peszki zgrał jeden z lechitów, ale reprezentant Polski uderzył w boczną siatkę. W 26. minucie faulowany w polu karnym był Rudnevs, ale sędzia nie wskazał na „wapno”.

Ostatni kwadrans pierwszej połowy należał już do Lecha, który jednak tylko grał na połowie Arki. Niestety nadal brakowało strzałów i choćby dobrych podań. Mimo to, postęp jest… choć nadal niewielki. Warto również zaznaczyć, że boisko w 40. minucie gry z powodu kontuzji musiał opuścić Gancarczyk, ale o tym jak poważny jest ten uraz, dowiemy się po spotkaniu.

Druga połowa rozpoczęła się od słabej gry obu zespołów. W 57. minucie jednak, przypadkowego gola samobójczego mogli strzelić lechici, lecz dobrze w bramce interweniował Burić. Trzy minuty później… Wichniarek chyba strzelał na bramkę z rzutu wolnego, aczkolwiek lepiej będzie, jak wszyscy szybko o tym zapomnimy.

W 68. minucie źle przy wybiciu interweniował Witkowski, ale Rudnevsowi nie udało się skorzystać z tego prezentu. Pięć minut później z wolnego strzelał Stilić, ale futbolówka poszybowała nad bramką. Po za tym na murawie w tych minutach nie działo się nic ciekawego.

W 80. minucie gry, w zamieszaniu po rzucie rożnym, gola mogła zdobyć Arka. Minutę później odpowiedzieli gospodarze, ale minimalnie przestrzelił Rudnevs. W 83. minucie groźne uderzenie Ivanovskiego zablokowali poznańscy defensorzy. Pięć minut później po bramce poznańskiej defensywy gola mogli strzelić goście, ale Burić popisał się doskonałą interwencją. Chwilę później bramkarz Lecha znów był w opołach, lecz wybił piłkę na rzut rożny.

KKS Lech Poznań – Arka Gdynia 0:0 (0:0)

Żółte kartki: Burkhardt, Glavina

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)

Widzów: 13500 (250 z Arki)

KKS Lech: Burić – Kikut, Djurdjević, Arboleda, Gancarczyk (40.Henriquez) – Peszko, Injać, Bandrowski (71.Krivets), Stilić, Rudnevs – Tshibamba (58.Wichniarek).

Rezerwowi: Kotorowski, Kamiński, Henriquez, Wilk, Kiełb, Wichniarek, Krivets.

Arka: Witkowski – Bruma, Płotka, Szmatiuk, Noll – Bożok, Zawistowski, Budziński, Burkhardt (82.Labukas), Glavina – Mawaye (67.Ivanovski).

Rezerwowi: Szromnik, Czoska, Robakowski, Siemaszko, Ivanovski, Kalkowski, Labukas.