Lech vs. Polonia B. 1:0 + 65 zdjęć z meczu

W meczu 14. kolejki Ekstraklasy sezonu 2010/2011, piłkarze poznańskiego Lecha pokonali w obecności prawie 30 tysięcy widzów na trybunach Polonię Bytom 1:0 (1:0). Gra Kolejorza w dzisiejszym spotkaniu nie zachwyciła, ale mimo to trzy punkty zostały w Poznaniu.

65 zdjęć z meczu:

Fotorelacja z meczu Lech Poznań – Polonia Bytom 1:0 – Fot: Krzysztof Krause

15:50 – Witamy z Bułgarskiej! W Poznaniu dzisiaj chłodno, około 7 stopni. Na szczęście tym razem nie pada i nie wieje.

15:52 – Fani z Bytomia są już na swoim sektorze. Jakieś 500 osób, ale chyba będzie ich dziś trochę więcej.

15:54 – Kibice Polonii wywiesili kilka fan i już kilka minut temu rozpoczęli doping.

15:55 – W Kotle również wywieszane są już fany…

16:00 – Na murawie wywiadu udziela Radek Gilewicz.

16:01 – Murawa wygląda bardzo źle. Na szczęście jeszcze tylko cztery mecze.

16:03 – Na dzisiejszy mecz wybiera się bardzo wielu kibiców Lecha. Spodziewana frekwencja: ok. 25000.

16:08 – Na telebimach tradycyjnie film z mistrzowskiej fety Kolejorza.

16:12 – Stadion baaardzo wolno się zapełnia.

16:16 – Dzisiaj będzie bronił Kotorowski.

16:17 – Na rozgrzewkę wyszli już także bramkarze gości.

16:20 – Na stadionie jest nie więcej niż 700 kibiców z Bytomia.

16:21 – Na rozgrzewkę wyszli zawodnicy gości.

16:23 – Są też sędziowie…

16:25 – Oraz gracze Kolejorza…

16:26 – Mimo podróży w tygodniu do Omanu, od początku zagra dziś Krivets.

16:28 – Na rozgrzewce nie ma niestety Kikuta… a więc motor napędowy Lecha rozpocznie ten mecz na ławce.

16:37 – Skład Lecha podaliśmy poniżej.

16:41 -Natomiast na skład gości jeszcze trochę poczekamy.

16:47 – Skład bytomian również podaliśmy już poniżej.

16:50 – Przypomnijmy, że w razie wygranej Lech awansuje na ok. 10 miejsce w tabeli.

16:52 – Obie ekipy zakończyły już rozgrzewkę.

16:53 – W Kotle tradycyjnie nadkomplet, pozostałe trybuny również szybciej zaczęły się zapełniać.

16:58 – Mecz tradycyjnie rozpocznie się kilka minut później.

17:00 – W tej chwili na trybunach jest jakieś 25 tysięcy ludzi.

17:01 – Hymn Lecha odśpiewany

17:02 – Lech zagra dziś w swoich tradycyjnych strojach, natomiast goście wystąpią na czarno.

Już pierwsza groźna akcja Lecha zakończyła się bramką. Dośrodkowanie Peszki źle wyłapał bramkarz Polonii, a piłkę zabrał mu Rudnevs i wpakował ją do siatki. W 13. minucie gry ładną akcję Stilicia i Rudnevsa w ostatniej chwili zablokował golkiper bytomian.

W kolejnych minutach Lech dosłownie bawił się na murawie z Polonią, która zupełnie nie miała pomysłu na grę. W 24. minucie jednak, znów zaatakowali lechici, a konkretnie Rudnevs, którego strzał był w tym przypadku niecelny. Po chwili uderzył Sawala, ale też niecelnie.

W 34. minucie piłka po uderzeniu głową przez Rudnevsa minimalnie przeleciała nad bramką Gąsińskiego. Przez kolejnych 10 minut z boiska wiało nudą, bowiem ani Lechowi, a tym bardziej Polonii ataki przychodziły z trudem. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Kolejorza 1:0.

W pierwszym kwadransie po przerwie na murawie nie działo się nic wartego uwagi, a lechici sprawiali wrażenie, jakby wynik 1:0 ich jak najbardziej satysfakcjonował.

W 70. minucie gry na uderzenie z dystansu zdecydował się Hricko. Piłka po jego strzale na szczęście trafiła w poprzeczkę. Za chwilę znów na bramkę Kotorowskiego strzelali goście, lecz tym razem dobrze obronił golkiper Lecha.

W 77. minucie meczu golkiper gości tak niefortunnie wypiąstkował piłkę, że ta poleciała do tyłu. W ostatniej chwili futbolówkę z linii bramkowej wybił jednak jeden z bytomian. W 81. minucie mocne uderzenie Kiełba zablokowali obrońcy Polonii. Chwilę później ten sam zawodnik znów stanął przed szansą zdobycia gola i znów ją zmarnował. Po chwili kontra gości, strzały i… wielkie szczęście Lecha, bowiem Wojtkowiak tak wybijał piłkę, że ta trafiła w poprzeczkę i wyszła w pole.

KKS Lech Poznań – Polonia Bytom 1:0 (1:0)

Bramka: 6.Rudnevs

Żółte kartki: Rudnevs, Henriquez – Sawala, Hricko, Tymiński

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 28000 (700 kibiców Polonii)

KKS Lech: Kotorowski – Wojtkowiak, Bosacki, Arboleda, Henriquez – Injać, Krivets – Peszko (66.Kiełb), Stilić (76.Djurdjević), Wilk (54.Możdżeń) – Rudnevs.

Rezerwowi: Burić, Golla, Możdżeń, Tshibamba, Kikut, Kiełb, Djurdjević.

Polonia: Gąsiński – Hricko, Żytko, Hanek, Telichowski – Sawala, Kobylik, Tymiński, Radzewicz, Jarecki (67.Vascak) – Ujek (88.Podstawek).

Rezerwowi: Juszczyk, Bykowski, Mysona, Podstawek, Milenković, Vascak, Killar.