FC Salzburg vs. Lech 0:1

W meczu 6. kolejki fazy grupowej Ligi Europy sezonu 2010/2011, piłkarze poznańskiego Lecha pokonali na wyjeździe FC Red Bull Salzburg 1:0 i w grupie „A” zdobyli łącznie aż 11 punktów, lecz przez podział punktów w Turynie, Kolejorz awansował z drugiego miejsca w grupie.

Pierwszy kwadrans meczu był dość wyrównany. W 3. minucie gry bliski zaskoczenia Walke był Rudnevs. Po chwili szarżował Peszko, lecz w tej sytuacji sędzia odgwizdał spalonego. W 5. minucie po błędzie obrońców Lecha nie zdążył do piłki Boghossian. Osiem minut później groźnie uderzał natomiast Cziommer, ale wówczas został zablokowany.

W 20. minucie gry po rzucie wolnym dla Salzburga i główce Boghossiana, piłka minimalnie minęła bramkę Lecha. Siedem minut później indywidualną akcją środkiem boiska popisał się Peszko. Filigranowy pomocnik podał do Rudnevsa, ale Łotyszowi w ostatniej chwili futbolówkę zabrali gospodarze.

W 31. minucie poznaniacy objęli jednak prowadzenie. Kolejna ładna, szybka akcja została wykończona mocnym strzałem Stilicia. Po chwili mocniej zaatakowali Mistrzowie Austrii, którzy oddali w krótkim czasie aż cztery strzały. Piłka po jednym z nich wleciała nawet do bramki Kotorowskiego, lecz sędzia odgwizdał spalonego. W 39. minucie kolejny strzał oddał Cziommer, ale znów lepszy był Kotorowski. Po chwili akcja przeniosła się na druga stronę, bowiem wówczas z piłka szarżował Rudnevs. Ostatecznie Łotysza zatrzymał jednak Sekagya. Po pierwszej połowie Lech prowadzi z Salzbugiem 1:0, a Juve wygrywa z MC, zatem na chwilę obecną poznaniacy wychodzą z grupy, z pierwszego miejsca.

Drugą połowę od ataków rozpoczęli gospodarze i w 54. minucie bliski wyrównania był Schiemer. Na szczęście dobrze w bramce Lecha zachował się Kotorowski. Ogółem do końca tego kwadransa przewagę mieli gospodarze, natomiast lechici dobrze się bronili.

W 64. minucie meczu mocno z dystansu uderzał Alan, lecz znów lepszy okazał się bramkarz Kolejorza. W 70. minucie gry doskonała akcję przeprowadzili podopieczni Huuba Stevensa. W tej sytuacji po raz kolejny świetnie jednak obronił Kotorowski.

W 77. minucie znów zakotłowało się pod bramką Lecha i znów gości uratował Kotorowski. Trzy minuty później kontrę wyprowadzili lechici i strzał Peszki z lewej strony minimalnie minął bramkę Salzburga. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Lecha 1;0. MC jednak zremisował w Turynie z Juve 1:1, więc Lech awansował z grupy, z drugiego miejsca.

FC Red Bull Salzburg – KKS Lech Poznań 0:1 (0:1)

Bramka: 31.Stilić

Żółte kartki: Zarate, Alan, Cziommer – Henriquez, Wilk

Sędzia: Maksim Layushkin (Rosja)

Widzów: 6000 (1100 kibiców Lecha)

FC Salzburg: Walke – Schiemer, Sekagya, Afolabi, Hinteregger – Zarate, Mendes, Offenbacher (58.Alan), Cziommer, Jantscher (68.Hierlander) – Boghossian (74.Wallner).

Rezerwowi: Tremmel, Wallner, Dudić, Hierlander, Alan, Ngwat-Mahop, Augustinussen.

KKS Lech: Kotorowski – Kikut, Bosacki, Arboleda, Henriquez (36.Wilk) – Injać, Djurdjević (46.Wojtkowiak) – Krivets, Stilić (76.Bandrowski), Peszko – Rudnevs.

Rezerwowi: Burić, Wilk, Kamiński, Wojtkowiak, Możdżeń, Bandrowski, Kiełb.

Trenerzy: Huub Stevens – Jose Maria Bakero Escudero

komentarzy 127

1. pedro pisze:

haski LM na Wembley a LE tak jak napisał Arek a co do transferów to poczekamy zobaczymy

2. Lecharek pisze:

Ludzie czy wy jestescie powazni? Michniewicz rzucil jakas swoja teoria (ktora zreszta ma na kazdy temat) a wy to odrazu za pewnik bierzecie? Przeciez to tylko jego przypuszczenia a nie zadne fakty. Teraz sa swieta zrobcie zakupy, spotkajcie sie z rodzina a w styczniu wszystkojuz bedzie wiadomo. Troche lodu na glowe!

3. KoL pisze:

Bocian, czy z jakiego drzewa spadles…
    Najlepsi komentatorzy? Coz niektorzy sie rodza z wodoglowiem…
    (pomoge: Laskowski – mowi to panu cos?)
    Cala oprawa komentatorska to skandal. Przyzwoici jedynie Cesiu i Wlodek, reszta to.. ogranicze sie do prowadzacego studio.
    Taka mniej wiecej kopia Morozowskiego z TVNu. Jakby to rzec…
    Polacy maja radosc… no to popsujmy im NAWET TO, bo tych gojow trzeba szczegolnie niszczyc (w koncu zrobili holokaustr, nie?)
    Zaloze sie, ze jak w calych naszych mediach i w tym zestawie, wiekszosc miala korzenie. Inni nie moga w „u was” zaistniec…
    Ale istnieja dzieki takim glupkom… (tu sobie dopowiedz)

4. BumBum pisze:

Arku pisze sie pieprzenie ;)

5. arek pisze:

Co do transerow, oczywiscie jesli wypala, to poipieram zarzad, trzymac je w tajemnicy bo jesli nie, to zaraz sepy z dwoch stolecznych klubow sie zleca.

6. ponceriusz pisze:

szacuneczek dla Peszki :D

Praktycznie tylko on zasługuje na porządną pochwałę po tym meczu. Wszyscy inni zbyt słabo się wysuwali, tylko on biegał od początku do końca meczu, a to, że Smuda go nie bierze, to już jego problem.

A co do tego wysuwania się na pozycje, to Rudnevs grał dzisiaj najgorszy mecz po przyjściu do Lecha. Może i obrońcy Salzburga są dość dobrzy, ale oprócz podania głową do Peszki, kiedy ten prawie strzelił chyba w drugiej połowie i jeszcze kilku główek, to wszystkie piłki nam tracił.

A Wilk i Kriwiec to ostatnio już tradycja. Wszystko tracą i spowalniają. Wilka to bardzo dawno sprintującego nie widziałem, ale co się stało z Kriwcem? Wiosną kiwał 3-4 obrońców w każdej akcji, a teraz to traci piłkę wtedy, kiedy nikt się nie spodziewa. Faktycznie, obrońcy polskiej ligi, a obrońcy z naszej grupy LE to przepaść, ale np. Peszko to się do tego poziomu dostosował i rajdy miał tej jesieni (nie tylko w LE) klasa światowa.

A co do transferów, to myślę, że Sernasa się uda, jakiegoś Kiełba, tylko na lewą stronę się znajdzie, ale z def. pomocą będzie ciężko.

7. pedro pisze:

bardzo dobrze że transfery są za „zamkniętymi drzwiami”bo tak jak napisał arek zaraz wojciechowski i jóźwiak będą podbijali cenę

8. nowy pisze:

a wiadomo cos na temat karnetów na wiosne???

9. kaj pisze:

heheh mamy niedlugo wiecej pnkt w grupie LE, niz w lidze;p…hehehehhe;p;p

10. ponceriusz pisze:

Trzeba pamiętać, że jak Pogorzelczyk mówi:
    „Nie mogę tej informacji ani potwierdzić, ani jej zaprzeczyć” – interesuje się piłkarzem
    „Rozmowy stoją na zaawansowanym poziomie” – tak jak z Arboledą
    i najsmutniejsza:
    „Na transfery wydamy milion euro” – pomylił ze złotymi :D

Tak przynajmniej z moich obserwacji wynika.

11. ponceriusz pisze:

Więc szanse na Sernasa spore.

12. Ja jeszcze raz napisze na temat transferów, bo widzę, że jeszcze nie do wszystkich dotarło. Tym razem transfery na serio są robione za zamkniętymi drzwiami. Zarząd nie mówi i nie powie nazwiska wprost. Np. we wtorek był Pan Pogorzelczyk i Kadziński tylko przy okazji kontraktu Arboledy, a chwilę potem od razu się zwinęli i na temat transferów cisza. Co ciekawe pytań na temat transferów nie można zadawać nawet Bakero. Po prostu koniec i kropka. Zero nazwisk i zero szczegółów. Zatem teraz do stycznia będzie w gazetach to samo, co było i jest chociażby dziś. Niemniej jednak dni 4-14 stycznia powinny już pokazać więcej szczegółów. Skończyłem… myślę, że teraz wszyscy zrozumieli. News na temat pewnych transferów będzie przez nas publikowany zawsze kilkanaście minut przed podpisaniem kontraktu z zawodnikiem. Jeśli on się pojawi i będzie tam napisane, że dany piłkarz za chwilę podpisze kontrakt, to znaczy, że tak będzie i nie są to już wtedy żadne spekulacje.

13. zibi2 pisze:

Ten nasz Lech to tyylko się broni ! Mają za to szczęście.

14. kaj pisze:

no to chlopaki jaki teraz mamy wspolczynnik na dzien dzisiejszy?:P

15. kkk pisze:

dziś dla debila o śmiesznym imieniu dla kołtonia i borka nie ważne był mecz tylko kogo Lech straci w okienku zimowym żenada na maxa

16. Poznanin pisze:

Narzekacie na Kriwca więc odnosze wrażenie że inny mecz ogladałem, dla mnie najlepszy dzisiaj piłkarz obok Peszki i Injaca. Piszę to z ręką na sercu ponieważ specjalnie na niego zwracałem uwagę. Na plus powrót Bandra – wydaje mi się że z nim w skłądzie Lech gra 2 razy lepiej.

17. arek pisze:

Ktos kiedys napisal, ze Wilka trzeba trzymac bo to dobry zmiennik. W pierwszej polowie po jego wejsciu bylo jeszcze wiecej niedokladnosci, zamieszania i strat. W drugiej polowce bylo juz lepiej ale nadal przecietnosc i wielkiej roznicy nie bylo. Ten mecz pokazal, ze Wilk to kiepski zmiennik a jeden czy dwa mecze, ktore mu wyszly w lidze to za malo jak na Lecha.

18. kaj pisze:

jak z naszym wspolczynnikiem teraz???:)

19. bad boy pisze:

piłkarze Lecha zakończyli rok zwycięstwem piękny koniec roku …teraz pole do popisu mają działacze z p. Rutkowskim na czele aby utrzymać ten skład a najlepiej go jeszcze wzmocnić .Rutkowski musi głęboko siegnać do skarpety bo tylko duża kasa może zaczymać najlepszych piłkarzy ..,.

20. kakaesik pisze:

kaj mamy 19,5 pkt i 98 miejsce

21. kaj pisze:

„kakaesik” a gdzie to mozna sprawdzic?:)

22. bocian pisze:

manchester city planuje pozyskac z barcelony za 100 mln euro. INESTE. absurd

23. kkk pisze:

nie ma jeszcze nowego rankingu

24. arek pisze:

Trzeba przyznac ze,Kolton i Borek przyzwoicie komentowali mecz z lekka sympatia do Lecha tylko bardzo zdziwily mnie dywagacje na temat gdzie pojdzie Rudnevs, tak jakby byl juz prawie sprdzedany i to ze, Wojtkowiak moze zostac graczem Salzburga. Po co to pieprzenie na antenie bez popartych faktami informacjami?

25. kaj pisze:

dzieki SredniKKS:)

26. ŚredniKKS pisze:

Nie ma sprawy.

27. kibic lechita pisze:

Za zamkniętymi drzwiami Rutek i spółka ustalą ,że………transfery bedą latem.Tylko jeszcze nie ustalą teraz , którego roku !!!

28. kaj pisze:

kurcze drazni i kluje w oczy ten wspolczynnik z zeszlego roku;p

29. ArekCesar pisze:

Tak patrzyłem na ten ranking i za rok odpadnie nam zaledwie 0,5pkt. Natomiast wielu drużynom w naszym sąsiedztwie i przed nami odpadnie sporo punktów, bo ok.10-24 pkt. Mamy szansę awansować o jakieś 20 miejsc!!! Warunek trzeba zagrać w pucharach i napykać kolejne punkty.

30. Lukasz pisze:

do arek…słuchaj, coś w czasie transmisji trzeba mówić chyba nie ? …coś w stylu Arboleda podał do Injaca, ten do Peszki jest jednak nudne…trzeba jakoś kibica przyciągnąć komentarzem…co do tych Panów, mam do nich sympatię, jednak dla mnie najlepszy w roli jest i tak B. Iwanow, facet z klasą…widać sympatię do Lecha i to mi się podoba, kibicowałem kiedyś Wiśle w pucharach…myślę, że takiej sympatii nie było zbytnio widać, mimo, że transmisje byly w TVP…po prostu Lecha ma to COŚ!! ludzie widzą go w dobrym świetle i chcą się z nim identyfikować, jest wiele składowych na to, a KIBICE Lecha w trakcie meczów to magia, nie widziałem nigdy w żadnych rozgrywkach czy lidze, aby tak często byli pokazywani w telewizji! są obok Turków najlepszymi w Europie! :) Brawo Lech, pzdr!
    PS co do transferów, Rudnevs co najmniej jeszcze półtora roku w Lechu lekką ręką :)…Peszko, odejdzie pewnie, ale najwcześniej latem, za Grześkiem Wojtkowiakiem nigdy nie przepadałem, te kiksy z ostatnich meczów, ale najbardziej popsułem sobie opinię o nim oglądając reprezentację(na usprawiedliwienie, niby nie grał na boku tylko środku u Smudy, ale i tak zatrważa mnie jego gra) i uważam, że Kikut jest lepszy…można sprzedać jeśli dają 1,5 mln-to dobre pieniądze :)…no i oczywiście przedłużyć kontrakt z Semirem- tak jak powiedział Kołtoń, jak chcę mu się grać to klasa Euro, a nawet World ;)-cieszy w końcu jego bramka po długim czasie, jego technika to bajka :)…będzie dobrze! do zobaczenia w lutym w Liverpoolu, albo Lizbonie- moje typy

31. Lech100% pisze:

Polityka szkodzi zdrowiu, o czym przekonuje relacja z meczu Lecha umieszczona na stronie tvn24.pl, to fragment: Szczęście po stronie Lecha

Niepocieszony Boghossian próbował odwrócić złą kartę. Urażona ambicja zmobilizowała blisko dwumetrowego napastnika na tyle, że stał się najgroźniejszym punktem Austriaków. Urugwajczyk w 70. minucie mógł wyrównać. Obrócony plecami do bramki Komorowskiego, otrzymał podanie na środku pola karnego. Nie było nikogo, kto by odebrał mu piłkę. Boghossian obrócił się z nią, ale zabrakło mu zimnej krwi i wręcz podał piłkę wprost w ręce bramkarza Lecha.

Szczęście nie opuściło lechitów chwilę później. Komorowski minął się z dośrodkowaniem. Do piłki dopadł Alan. Mógł z nią zrobić wszystko. Kopnął potężnie, ale? w powietrze. Skończyło się dla mistrzów na strachu i zwycięstwie.

Wesołych Świąt!!!

32. Komorowski ? chyba se pismak musi większe glassy kupić, bo z czytaniem składów ma problem. Możliwe też, że ma za małą ilość meczów sparingowych w swoim mieście lub też pomylił Kotora z graczem Legii.

33. RANGERS pisze:

Do Lukasz-jak uwazasz ze Kikut jest lepszy to sobie przypomnij po czyim kombinowaniu stracilismy bramke w meczu Udinese-Lech i co to oznaczalo.

34. asdf pisze:

Komorowski gra w Legii a tvn i onety to Legionistyczne strony. Widocznie im sie pomyliło bo zdanie „Komorowski minął się z dośrodkowaniem” Idealnie pasuje do Legii.

35. asdf pisze:

Po analizie rankingów UEFA itp. nasuwa mi się myśl, że w sumie to bardzie opłacało by się zagrać te 2 mecze z jakimś Liverpoolem, odpaść, i walczyć w lidze z pełnym zaangażowaniem o kolejny awans.

36. KKS pisze:

Brawo Kolejorz. Zdrowych Wesołych Świąt dla kibiców piłkarzy i pracowników klubu.

37. mól pisze:

Jedenaste miejsce w tabeli polskiej „EKSTRAKLASY”!!!

38. Versoo pisze:

mól – idz na sparing z arsenalem albo odpadl sobie race na sparingu ze denn hag czy jakoś tak. Zresztą nie ważne.

39. woo pisze:

RANGERS – jeden błąd, popełniony po długiej kontuzji, ma świadczyć o tym, czy dany piłkarz jest słabszy od innego, czy nie? Zastanów się..
    Kikut jest lepszym bocznym obrońcą od Wojtkowiaka, szybki, bardzo niebezpiecznie potrafi wejść w środek pola. Pomijam kwestię aktualnej formy obydwu zawodników.
    Uważam natomiast, że Wojtkowiak powinien być naturalnym następcą Bosackiego.

40. Mata26 pisze:

Brawo Lech następne punkty w rankingu co jest bezcenne wynik lepszy niż gra do 30 minuty wyglądało to nieźle ale od czasu kiedy zszedł i wszedł Wilk to była katastrofa jeżeli chodzi o prawą stronę boiska Wilk jest beznadziejny reszta powiedzmy w normie jak na takie boisko, trochę martwi postawa obrony czyli wielkie dziury na środku sytuacje do jakich dochodził RB.
    Teraz zostaje nam czekać na rywala w następnej rundzie i oczywiście na porządne transfery

41. Mata26 pisze:

Lech 98 w rankingu dorobek punktowy 19.583

42. arek pisze:

Versoo, super wpis,hehe. Latem zorganizuja sobie sparing z Juventusem i tym beda sie podniecac caly rok a TVN uzna to za wydarzenie sportowe roku.

43. tomek27 pisze:

do Arek

Wczoraj Kolton juz nic nie mowil o tym,ze Peszko ma klauzule wazna ,ale od lata. Czyli to chyba jednak nieprawda ,wie ktos? A sam Kolton rozpuscil ta plotke w Futbol Cafe,sam slyszalem.

44. fan Manka Arboledy pisze:

Pozbyc sie Wilka i to jak najpredzej bo on nie ma umiejetnosci na taka druzyne jaka jest Lech.

45. fan pisze:

Wynik w Salzburgu bardzo dobry. Podobal mi sie Peszko, Stilic i Iniac. Bandrowski dal dobrá zmiané nie gorszy byl Wojtkowiak. Wilk poraz kolejny potwierdzil ze Lech sportowy zrobil postép a on NIE! Czyli od 36 min gralismy jak dla mnie w 10.

Co do tematu Sarnasa to moim zdaniem Lech powinien zaoferowac takie pieniádze na ile jego zdaniem Widzew zasluguje i nie ogládac sie na medialne zapiski pismaków którzy chcá podbic tylko jego cené. Oferta konkretna jest zlozona i tak powinno byc. Tyle nie wiécej. Jestem pewnien, ze litwin juz w przyszlym tygodniu bédzie w klinice Rehasport na badaniach…, a jesli nie, to Pogo zaklepie opcjé nr 2 która jak pokazuje Artioms niekoniecznie musi byc gorsza od opcji nr1 ;))). ( Sobiech) Pamietamy? ;))).
    Ps. LEWY POMOCNIK POTRZEBNY NA WCZORAJ!!!! – PRIORYTET!