Lech vs. Braga 1:0 + 47 zdjęć z meczu

W pierwszym meczu 1/16 Ligi Europy, piłkarze poznańskiego Lecha pokonali u siebie portugalski Sporting Braga 1:0 (0:0). Jedyną bramkę dla Kolejorza strzelił w 72. minucie gry Artjoms Rudnevs. Rewanż odbędzie się za tydzień, o godzinie 21:05 w Bradze.

47 zdjęć z czwartkowego meczu:

> Fotorelacja z meczu Lech Poznań – Sporting Braga 1:0 – Fot: Krzysztof Krause

Raport z wydarzeń na boisku (aktualizacja co kwadrans):

Od początku spotkania gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, ale w 12. minucie śmielej zaatakowali lechici. Najpierw prawą stroną przedarł się Bartosz Ślusarski, a chwilę potem bramkarza Bragi próbował zaskoczyć Krivets.

W 17 minucie natomiast, Kotorowskiego strzałem głową chciał pokonać Meyong, lecz w tej sytuacji dobrze interweniował golkiper Kolejorza. Pięć minut później Portugalczycy kolejny raz próbowali zaszkodzić Lechowi, tym razem jednak strzałem z rzutu wolnego. Ostatecznie strzał Limy był niecelny. W 24. minucie po dośrodkowaniu Stilicia z rzutu rożnego, nieznacznie chybił Kikut.

W 32. minucie gry po rzucie rożnym wykonywanym przez Krivtsa bliscy objęcia prowadzenia byli lechici, ale Rudnevs nieznacznie się pomylił. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W 50. minucie z prawej sytuacji piłkę dośrodkował Kikut. Strzał Rudnevsa głową minął jednak bramkę Artura. W 59. minucie na uderzenie, lecz z dystansu zdecydował się jeden z Portugalczyków, ale w tej sytuacji piłkę złapał Kotorowski.

W 66. minucie spotkania kolejny rzut rożny dla poznaniaków sprawił zagrożenie pod bramką Sportingu. Niestety żadnemu z lechitów nie udało się w tej sytuacji wepchnąć piłki do siatki. W 72. minucie pięknym prostopadłym podaniem popisał się Krivets, a Rudnevs znajdując się sam na sam wykorzystał swoją sytuację.

W ostatnim kwadransie meczu Lech nie cofnął się do obrony, a nadal atakował. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i Kolejorz pokonał Sporting 1:0.

KKS Lech Poznań – Sporting Braga 1:0 (0:0)

Bramka: 72.Rudnevs

Żółte kartki: Wilk, Stilić – Custodio

Widzów: 30000 (pojemność ograniczona przez nakaz UEFA)

Sędzia: Vladislav Biezborodov (Rosja)

KKS Lech: Kotorowski – Kikut, Bosacki, Arboleda, Gancarczyk – Krivets, Djurdjević – Wilk (54.Kiełb), Stilić, Ślusarski (46.Możdżeń) – Rudnevs (84.Ubiparip).

Rezerwowi: Burić, Wołąkiewicz, Kiełb, Henriquez, Ubiparip, Możdżeń, Kamiński.

SC Braga: Artur – Garcia, Kaka, Rodriguez, Silvio – Custodio, Viana, Lima, Salino, Barbosa (68.Alan) – Meyong (87.Mossoro).

Rezerwowi: Cristiano, Dani, Mossoro, Alan, Peterson, Capela, Toumany.