Lech vs. Jagiellonia 2:0 + FOTO i VIDEO

W meczu 19. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2010/2011, piłkarze poznańskiego Lecha pokonali w obecności ponad 30 tysięcy widzów na trybunach Jagiellonię Białystok 2:0 (0:0). Obie bramki dla Kolejorza w drugiej połowie spotkania zdobył Semir Stilić.

Zdjęcia z meczu:

16:55 – Witamy z Bułgarskiej! z małym poślizgiem przez komunikację MPK.

16:55 – Na szczęście możemy już rozpocząć naszą relację. W Poznaniu obecnie się rozpogodziło. Nad stadionem mamy bezchmurne niebo. Jest sucho i temperatura około 6 stopni na plusie.

16:57 – Na razie na stadionie jest około 300 kibiców Jagiellonii.

17:00 – Na stadionie są już gracze Jagi. Przed chwilą spacerowali po murawie.

17:07 – Murawa wygląda kiepsko, bowiem w niektórych miejscach nie ma trawy. Kolor jednak ok.

17:08 – Mimo słonecznej pogody, wszystkie jupitery zgodnie z regulaminem już świecą.

17:11 – Postaramy się podać wyjściowy skład. już około godziny 17:45. Zestawienie Jagi natomiast, umieścimy dopiero po otrzymaniu protokołu.

17;14 – W pierwszym sobotnim meczu Polonia Warszawa przegrała u siebie z Widzewem 0:1.

17:16 – Na telebimach leciał przez chwilę specjalny filmik z okazji 89. urodzin Kolejorza.

17;20 – Przypomnijmy, że jeśli Lech pokona dziś Jagiellonię, a Korona nie wygra w Krakowie, wówczas Kolejorz wskoczy na 5. miejsce w tabeli.

17;27 – Spiker powitał właśnie kiboli.

17:29 – Na rozgrzewkę wyszli bramkarze gości.

17:31 – Dziś będzie bronił Kotorowski.

17:32 – Na Blipie zamieściliśmy zdjęcie aktualnego stanu murawy.

17:35 – Na rozgrzewce pojawili się zawodnicy z Białegostoku.

17:36 – Na stadion wciąż wchodzą kibice Jagi.

17:37 – W Kotle trwa wywieszanie fan. Jaga za to, rozpoczęła już doping.

17:44 – Poniżej skład Lecha. Nie ma dziś Gancarczyka.

17:48 – Kocioł jest wypełniony w tej chwili kibicami w jakiś 75 procentach.

17:55 – Na dzisiejszym meczu pojawi się ok. 25 tys. kibiców. To tylko trochę więcej niż jutro na Warcie…

17:58 – Trwająca rozgrzewka sprawiła, że z murawy (zwłaszcza na środku), zostało niewiele…

18:01 – Poniżej już skład gości.

18:02 – Airbase – Medusa leci na stadionie 🙂 To od razu zmobilizuje lechitów do wygranej.

18:05 – Jaga zagra dziś bardzo ofensywnie, bo z dwoma napastnikami, ale za to z dwoma defensywnymi pomocnikami.

18:07 – Na murawie trwa występ dziewczyn z KG.

18:07 – W sektorze Jagi nieco ponad 300 osób.

18:10 – Mecz tradycyjnie zacznie się z kilkuminutowym opóźnieniem.

18:10 – Kocioł jest już szczelnie wypełniony. Zresztą jak zawsze tej wiosny.

18:12 – Kibice Kolejorza rozpoczęli doping.

18:15 – Hymn Lecha śpiewają kibice.

18:18 – Wciąż czekamy na piłkarzy aż pojawią się na murawie.

18:20 – Wyłania się oprawa. Wkrórce foto i video!

18:22 – Oba zespoły zagrają dziś w swoich tradycyjnych strojach.

18:40 – Trzy zdjęcia przedmeczowej oprawy poniżej.

18:48 – Niebawem jeszcze filmik z oprawą.

18:48 – Na Bułgarską już po gwizdku doszło wielu kibiców. Na stadionie jest ponad 30 tysięcy ludzi!

19:40 – Poniżej obiecany film z oprawą (1:27 min.)

Raport z wydarzeń na boisku (aktualizacja co kwadrans):

Mecz od ataków rozpoczęli gospodarze. Lechici szczególnie groźni byli po rzutach rożnych. Od początku meczu bardzo aktywny jest Rudnevs. W 13. minucie jednak, rzut wolny wykonywała Jaga. Kotorowski miał spore problemy z obroną strzału gracza gości, ale ostatecznie sparował piłkę na rzut rożny.

W 17. minucie środkiem po błędzie Arboledy przedzierał się Kupisz. Na szczęścia gracza Jagi w ostatniej chwili powstrzymał inny defensor Kolejorza. Po chwili Sandomierskiego próbował przelobować Stilić,ale piłka przeleciała nad bramką. W 20. minucie Lech znów był w opałach, lecz piłkę dobrze złapał Kotorowski.

W 31. minucie Sotirović zgrał futbolówkę do Frankowskiego, jednak ten uderzył zbyt lekko, by zaskoczyć Kotorowskiego. Po chwili akcję miał już Lech, ale strzał jednego z poznaniaków w ostatnim momencie zablokował zawodnik Jagiellonii. Później nadal atakował Lech, ale nie umiał przebić się przez gęstą obronę Jagi. Na domiar złego po kontrze w polu karnym poznaniaków przewracał się Sotirović, lecz arbiter zawodów nie zagwizdał przewinienia Arboledy.

Pierwszy kwadrans po zmianie stron nie obfitował w zbyt wiele sytuacji podbramkowych. Zła murawa mocno przeszkadzała w grze obu zespołom, które mimo to, większość swoich akcji prowadzą na razie podając po ziemi.

W 62. minucie gry kolejny atak poznaniaków przyniósł powodzenie. Stilić wymanewrował na 11 metrze obrońców i na raty, ale jednak pokonał Sandomierskiego.

W 78. minucie interwencja kolejki Kotora! Do dośrodkowanej piłki z wolnego przez Latę wyskoczył jeden z graczy Jagiellonii. Uderzył piłkę głową, ale jak struna wyciągnął się Kotorowski i sparował piłkę na rzut rożny. W 86. minucie Rudnevs przedarł się prawą stroną, zszedł do środka, mocno uderzył, ale prosto w bramkarza. W ostatniej minucie zaatakowali jeszcze goście, ale bramkę zdobył Lech, a konkretnie znów Stilić.

KKS Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 2:0 (0:0)

Bramki: 62 i 90.Stilić

Żółte kartki: Injać, Kikut – Hermes, Cionek

Sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk)

Widzów: 24000 (350 kibiców Jagiellonii)

KKS Lech: Kotorowski – Kikut, Bosacki, Arboleda, Henriquez – Injać (65.Krivets), Djurdjević (85.Wołąkiewicz) – Stilić, Murawski, Ślusarski (65.Mikołajczak) – Rudnevs.

Rezerwowi: Burić, Krivets, Mikołajczak, Możdżeń, Ubiparip, Wołąkiewicz, Wilk.

Jagiellonia: Sandomierski – Norambuena (90.Essomba), Cionek, Skerla, Pejović (86.Seratlić) – Kupisz, Hermes, Kascelan, Lato – Frankowski (76.Pawłowski), Sotirović.

Rezerwowi: Słowik, Grzyb, Kijanskas, Seratlić, Essomba, Pawłowski, Arzumanyan.