Polonia vs. Lech 1:0

W meczu 21. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2010/2011, Mistrz Polski – Lech Poznań przegrał na wyjeździe z warszawską Polonią 0:1 (0:0). Kolejorz od 62. minuty grał z przewagą jednego zawodnika, ale mimo to nie potrafił strzelić na Konwiktorskiej żadnej bramki. Szanse lechitów na obronę tytułu są więc obecnie niemal zerowe.

Mecz rozpoczął się od gry głównie w środku boiska, ale w 7. minucie fatalny błąd popełnili obrońcy Lecha. Sobiech wyszedł więc sam na sam z bramkarzem, lecz jego mocny strzał po ziemi kapitalnie obronił Kotorowski. Po chwili głową po rzucie rożnym uderzał inny gracz „Czarnych Koszul”, ale niecelnie. W 14. minucie piękną akcję przeprowadził Lech! Kikut dośrodkowował piłkę w pole karne, gdzie dobrze zastawił się Mikołajczak. Prawy pomocnik Kolejorza podał do Krivtsa, ale jego strzał zablokował jeden z graczy gospodarzy.

W 18. minucie gry piłkę opanował Ślusarski. Napastnik Lecha uderzył po ziemi, choć zbyt lekko, aby zaskoczyć Przyrowskiego. Cztery minuty później golkipera Polonii kozłującym uderzeniem próbował zaskoczyć Krivets, lecz piłka po jego strzale minęła bramkę gospodarzy. W 24. minucie gry Semir Stilić zamiast uderzać prawą nogą w długi róg, wolał przełożyć sobie piłkę na lepszą lewą nogę i piłka padła łupem Polonii. W odpowiedzi, w 29. minucie futbolówkę w pole karne płasko wrzucił Brzyski. Ostatecznie żaden z polonistów nie doszedł do tej piłki.

W 37. minucie spotkania kolejna akcja Lecha prawą stronę. Piłka trafiła na środek do Stilicia i jego uderzenie lewą nogą w ostatniej chwili zablokował Jodłowiec. W 43. minucie pierwsza akcja Polonii od dłuższego czasu. Mierzejewski płasko podał z lewej strony do Bruno. Ten uderzył, ale na posterunku znów był Kotorowski, który imponuje dziś świetnym refleksem. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, choć to Lech był w niej zdecydowanie lepszy.

W 47. minucie po dośrodkowaniu Bruno bliski szczęścia był Sobiech, ale znów źle trafił w piłkę. Po chwili kontra Lecha i Ślusarski minął się z futbolówką. W 54. minucie bardzo długą akcję przeprowadził Lech. Ostatecznie strzał Kikuta z dystansu był niecelny.

W 61. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego uderzył Krivets i Przyrowski miał spore problemy z obroną tego strzału. W kolejnych minutach boju gra jeszcze bardziej się zaostrzyła, a za głupotę z boiska wyrzucony został piłkarz Polonii, Ebi Smolarek.

W 80. minucie mocno i to prawą nogą kropnął Stilić. Futbolówka poszybowała jednak nad bramką Polonii. Niewykorzystane sytuacje Kolejorza zemściły się w 84. minucie gry. Kompletnie zaspali obrońcy Lecha, a gola zdobył Artur Sobiech. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i trzy punkty zdobyła Polonia.

KSP Polonia Warszawa – KKS Lech Poznań 1:0 (0:0)

Bramka: 84.Sobiech

Żółte kartki: Sobiech, Bruno, Tosik – Arboleda, Murawski, Stilić, Kikut

Czerwone kartki: Smolarek (62 min. – za niesportowe zachowanie) – Murawski (90 min. – za drugą żółtą)

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Widzów: 5000 (350 kibiców z Poznania)

KSP Polonia: Przyrowski – Tosik, Jodłowiec, Kokoszka, Brzyski – Mierzejewski, Trałka, Piątek (69.Andreu), Bruno (90.J.Gancarczyk), Smolarek – Sobiech (90.Gołębiewski).

Rezerwowi: Gliwa, Rachwał, Pietrasiak, Cotra, Gołębiewski, Andreu, J.Gancarczyk.

KKS Lech: Kotorowski – Kikut, Bosacki, Arboleda (69.Injać), Henriquez – Murawski, Djurdjević – Mikołajczak (73.Wilk), Krivets, Stilić – Ślusarski (78.Ubiparip).

Rezerwowi: Burić, Ubiparip, Możdżeń, Wojtkowiak, Wilk, Injać, Gancarczyk.