Druga letnia porażka w sparingu

W czwartym meczu sparingowym podczas przygotowań Kolejorza do rundy jesiennej sezonu 2011/2012 i w trzecim spotkaniu kontrolnym w trakcie obozu w Niemczech, piłkarze poznańskiego Lecha przegrali z szesnastą drużyną III-ligi ubiegłych rozgrywek, VFR Aalen 0:2 (0:2).

Trener poznaniaków, Jose Maria Bakero Escudero wystawił dziś dwie rożne i bardzo zaskakujące jedenastki. W pierwszej połowie szansę gry dostało wielu zmienników oraz kilku juniorów. W drugiej części natomiast, na boisku pojawiło się więcej piłkarzy z pierwszego zespołu, ale nawet im nie udało się zdobyć w piątek żadnej bramki.

Tymczasem „niebiesko-biali” swój kolejny mecz towarzyski rozegrają już w najbliższą niedzielę, 17 lipca. Wówczas o godzinie 18:30 ich przeciwnikiem będzie turecki Manisaspor, a spotkanie z tą drużyną odbędzie się w austriackiej miejscowości Jenbach, czyli w tej samej, w której Lech zagrał w miniony poniedziałek z Panathinaikosem Ateny.

Mecz rozpoczął się z pięciominutowym opóźnieniem.
VFR Aalen – KKS Lech Poznań 2:0 (2:0)
Bramki: 4 i 21.Haller
Widzów: 2000
Skład Lecha: Smug (46.Frąckowiak) – Kędziora (46.Wojtkowiak), Djurdjević, Arboleda (46.Wołąkiewicz), Kamiński (46.Henriquez) – Injać, Golla (46.Murawski), Drygas (46.Możdżeń) – Tonev (46.Kiełb), Ubiparip (46.Rudnevs), Ślusarski (46.Wilk).

1. Pyra pisze:

szkoda, ze nie ma na tym portalu prowadzonych relacji minuta po minucie, lub akcja po akcji… byloby ciekawiej. moze redakcja pomysli nad takim udogodnieniu dla nas kibicow??

Edycja, godz. 18:52 – Wyjaśniliśmy już dlaczego nie ma raportów meczowych w trakcie przegotowań. Przeczytaj komentarze do newsa o meczu z Rubinem. Skrupulatnie odliczamy dni, kiedy ta cholerna przerwa między rozgrywkami się skończy, bo nas blokuje.

2. Bejkerowiec pisze:

Też bym chciał takiego rozwiązania. Czekanie 15 minut na jakieś informacje o grze to zbyt długo.

3. DŻEJO1 pisze:

Luis masz jakieś ciekawostki ze zgrupowania?

4. Pyra pisze:

no tak tylko mi chodzi o to, ze w zeszlym sezonie nie bylo prowadzonych relacji minuta po minucie, lub akcja po akcji…. tylko raz na 15min skrot minionych wydarzen… z tego co mi odpisales drogi redaktorze wnioskuje, ze w przyszlym sezonie to sie zmieni tak?? i bedzie akcja po akcji lub minuta po minucie??

5. Adriero pisze:

mozna ogladasz meczykw necie?

6. DŻEJO1 pisze:

Adriero- gdybyś czytał wszystkie artykuły na temat dzisiejszego sparingu wiedzial byś, że nie

7. DługiKKS pisze:

Pyra – Raportami zajmuje się ja, więc ja odpowiem. Powiem wprost… nie opłaca się. Wszyscy mają Canal Plus i niewiele osób interesuje tekst w trakcie meczu, dlatego są obecnie one znacznie uboższe niż te raporty przedmeczowe, które okazały się hitem. Nie ustaliliśmy jeszcze wspólnie jak to będzie z raportami meczowymi w nowym sezonie, więc nie mogę dokładniej określić. Fakt jest taki, że były mecze, w których raport przedmeczowy czytało kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy osób, a sam meczowy zaledwie tysiąc, dwa tysiące. Różnica jest więc spora.

8. Przemo pisze:

Macie relacje na oficjalnej bo u mnie jakoś pusto?

15. KubaCMG pisze:

Panowie jeśli Arboleda będzie w tak słabej formie to coś czuje, że będzie grzał ławke…i przy absencji Kikuta za niego wskoczy młody Kamiński…Chyba, że tak jak Rutek gadał ściągną prawego obrońce..Ale musi byc dobry ! Wtedy Wojtowiak z Hubertem na środku…

16. Przemo pisze:

Widzicie ilu widzów na meczy? ;D

17. KubaCMG pisze:

Bo mieli prezentacje drużyny i to jest ich ostatni sprawdzian przed ligą więc sie nie dziw 😛

18. krzych1921 pisze:

Panowie macie gdzies relacje Tekstową z tego meczu?

19. DŻEJO1 pisze:

20. KubaCMG pisze:

Na oficjalnej masz

21. VeC pisze:

Wiecie moze czy jest transmisja online z meczu? w internecie jak to ta to prosilbym o link 😉

22. Anonim pisze:

relacja na oficjalnej zwie się minuta po minucie a tylko ciekawe gdzie zgubili minuty pomiędzy 3 a 10 beznadzieja

23. DŻEJO1 pisze:

VeC- nie ma transmisji online

24. Kris155 pisze:

To wstyd, że Lech przegrywa z drużyną z 3 ligi. Brawo dla naszych „gwiazd”, a w szczególności dla Arboledy.

32. KubaCMG pisze:

A błąd obrony i bramkarza…Bakero powinien już grac składem na lige, a nie kombinuje do konca przygotowan ;/ a potem w lidze kilka spotkan na zgranie ;/

33. lol pisze:

Co to kur.. za ustawienie jest?! 4-3-3, przecież 4-2-3-1 sprawdzało się!

34. siara pisze:

kompromitacja z 3 liga niemiecka wstyd,pomijajac ze to sparing ale sa pewne granice

35. Pyra pisze:

Arek uwazam iz taka dysproporcja jest spowodowana wlasnie brakiem pelnego raportu – minuta po minucie. bo duzo osob, ktore nie oglada meczu przenosi sie na pelny raport na inne strony, zeby wiedziec co sie dzieje w danej akcji. Gdy nasza stronka to wprowadzi to jestem pewny, ze frekwencja w trakcie meczu bedzie wyzsza. Jeszcze dodatkowo przy tym opcja komentowania i byloby super.

36. Sally can wait pisze:

czyli po staremu z silnymi wygrywamy, a ze słabiakami w dupe

37. Adi97LECH pisze:

2-0 ale my przecierz tez nie gramy pelnym skladem… (3/4 rezerwy)

38. KubaCMG pisze:

2 połowa widze taki skład:
    Frąckowiak-Wojtkowiak,Wołąkiewicz,Djuka,Henriquez-Murawski, Możdzeń,Stilic-Tonev/Kiełb, Rudnevs, Wilk ! I trzeba z nimi wygrac, zeby nie było siary,mimo ze to sparing !

39. DŻEJO1 pisze:

Stilic dzisiaj jeszcze nie zagra!

40. Anonim pisze:

W końcu gra 5 drużyna silnej ligi z drużyną trzecioligowa ;p 2000 to i tak mało.

46. wielkikks pisze:

Mam takie pytanie czy formę piłkarzy można ocenić po relacji tekstowej. Tak tylko pytam?!

47. karaś pisze:

Nie ale jak rywal w relacji robi 8 akcji a my 2 a przeciwnik jest z 3 ligi to tak mozna ocenić ale jako całość

48. KubaCMG pisze:

Oglądałem mecz z PAO, widziałem skrót meczu z Rubinem..teraz widze, ze Arboleda popełnia błędy..więc Ty sie tym nie przejmujesz? Pomyśl !

49. kranjac pisze:

I tak lech jest wielki a wisla skisla;)

50. madoo pisze:

Formy może nie, ale to że „Od momentu zdobycia drugiej bramki to Aalen dyktuje warunki gry.” zdecydowanie nie wygląda dobrze. A to że Arboleda nie gra fenomenalnego meczu właściwie można wywnioskować z tekstówki. Na razie dwie bramki po błędzie defensywy, w innym wpisie czytamy, że „świetnie przedarł się Schulz, który poradził sobie z Kędziorą i Arboledą” (jakiś ogórek poradził sobie z Mańkiem!), na dodatek dostał już żółtą kartkę. To nie jest Manuel, który dawał radę Adebayorowi w Poznaniu.

51. wielkikks pisze:

A możesz mnie oświecić skąd mam wiedzieć po poście „Arboleda żółta kartka ;/ Maniek też bez formy..Panowie nie jest dobrze” że ty inne spotkania oglądałeś. Pomyśl !

52. kranjac pisze:

Kto chce zeby Arba grała w Polsce u Smudy??

53. wielkikks pisze:

A błąd obrony i bramkarza?Bakero powinien już grac składem na lige, a nie kombinuje do konca przygotowan ;/ a potem w lidze kilka spotkan na zgranie ;/ ALE Z TYM SIĘ ZGADZAM I PAN BAKERO KOMBINUJE JAK KOŃ POD GÓRKĘ. Zobaczymy co przyniosą te jego personalne roszady 🙂

54. DŻEJO1 pisze:

Skladem ktory wyjdzie na 1 kolejke zagramy z Apollonem.

55. kranjac pisze:

No zgadzam sie z tym ze BAKERO KOMBINUJE SKLADEM. Kto widzial Toneva na ataku??

56. wielkikks pisze:

4-3-3 Lech nadchodzi w nowym ustawieniu z nowym narybkiem. Bójcie się chamy już na was czekamy 🙂

A czego wy się spodziewaliście.

Przecież sparingi to idealne pole do popisu i eksperymentów dla boskiego bakerinho.

60. Bejkerowiec pisze:

Po relacji widać że powinno być 2:2. Cienko ze skutecznością.

61. R. pisze:

Toż to sparing, w którym gramy MEGA rezerwowym składem w pierwszej połowie… W drugiej już zmiany pod grę, co widać – gra jest lepsza.

62. DŻEJO1 pisze:

Rudnev gra nieżle.

63. Bejkerowiec pisze:

Zaczarowana ta ich bramka. Obok słupka albo w poprzeczkę.

64. Mav pisze:

gowno sie zacznie sezon pare meczy i wyjdzie na jaw ze lech to sredni zespol na 3-6 miejsce

65. R. pisze:

Zostały 3 spary, szkoda że nie możemy pojechać do Turcji. Już we następnym sparze powinni zagrać Semir i Siergiej, więc powinno zacząć się zgrywanie zwycięskiej jedenastki 🙂

66. Mav pisze:

po sparingach widac ze nic z tego zespolu nie bedzie, zreszta jak by byli cos warci to wygrali by z legia w finale pucharu polski i nie przerabali beznadziejnie tych dwoch trzech ostatnich meczy w sezonie proste

67. Poznanin pisze:

Najbardziej śmieszą mnie ludzie płaczący i wyciągający błędne, dalekosiężne wnioski po przegranych sparingach, które są tylko meczami kontrolnymi nie mającymi wiele wspólnego z meczami o stawkę. Po to jest sparing żeby pograć, potestować, nabrać formy.

68. seth pisze:

Rutkowski dzisiaj dostał odpowiedz jakbardzo mamy utalentowana młodziez i ile to milionow euro na nich zarobi.Wszscy wiedzieli oprocz Rutkowskiego ze nasza młodziez to kaleki do entej potegi a najgorsze jest to ze starzy rutyniarze cieniuja w ich strone.O Slusarskim z grzecznosci sie nie wypowiem bo tego typa w Lechu juz nie powinno byc .Rutek patrz na swoje przyszłe miliony jak nie kupisz porzadnych grajkow to z naszych kalek nic nie wyciagniesz.

69. Mav pisze:

Poznanim co bredzisz? to co w sparingach nie strzela sie goli bo nie rozumiem? nie chodzi o to zeby wygrac? to co maja zadanie grac w dziadka? bzdura sparingi pokazuja forme zepolu. Na sparingach takze dążysz do strzelenia bramek i ich nie tracenia, wykonujesz trenowane akcjie itd. wiec takie pisanie ze to tylko sparing to brednie.

70. kbic pisze:

Poznanin dlatego ja mówię od początku że mnie sparingi nie interesują i jak były zwycięstwa to ludzie się nimi podniecali, wtedy mówiłem spokojnie to tylko sparing a Ci jazda na mnie że Lech wygrywa to źle, no cóż teraz też powiem to samo, to tylko sparing, mecz kontrolny, zawodnicy pobiegali, próbowali realizować jakąs taktyke , przegrali i wracają do hotelu, jest co analizowac, a napinać się nie ma sensu

71. krakowiakl pisze:

kibic Wiselki gratuluje pyrom poziomu sportowego nizszego od niemieckiego III-ligowca:D:D:D:D:D

72. AR16 pisze:

Idziemy na majstra!!!!

73. kbic pisze:

no tak zato poziom wisełki jest na równi z mistrzem estonii o ile flora talin takim w ogóle była

74. warciarz pisze:

Będzie Majster jak nic.

75. tom pisze:

ty kur…. Cwelu milicyjny gratuluj sobie pały w d…!

76. krakowiakl pisze:

moze i na rowni z mistrzeme estonii ale mowiac w ten sposob jezdzisz po swoim skorumpowanym klubiku bo wystarczy zebys popatrzyl na zeszlosezonowa tabele i bys wiedzial to Wisła wygrala lige a lech przez2/3 sezonu blakal sie w dolenj czesci tabeli

77. krakowiakl pisze:

no to po sprzedaniu klubu moze teraz sprzedacie komus stadion? aha przeciez wy cwoki nie macie swojego stadionu nawet hahahahahaha

78. Ferion pisze:

Ten mecz uwidocznił na jakim poziomie jest obecnie Lech. Wcześniejsze mecze to sparingi, w których rywalom nie zależało na zwycięstwie i grali tak, żeby nie załapać kontuzji i przy okazji wypróbować rezerwowych. Dzisiaj 3 ligowcy z Niemiec potraktowali mecz poważnie i zagrał z ambicją. No i okazało się, że jeśli rywal gra agresywnie i nie pozwala na spokojne rozgrywanie piłki to Lech nie istnieje. Trudno patrzeć z optymizmem bo marazm, który trapił Lecha na wiosnę trwa nadal. Grając na stojąco i wymieniając setki podań na środku boiska to nawet w słabej ekstraklasie nie osiągnie się wiele. Sierpień może być bardzo brutalny dla Lecha. Już teraz widać, że Bakero nic nie zmienił w grze Lecha.

79. Kris155 pisze:

Po prostu nasze grajki nie mają ambicji. Ten mecz to powinien skończyć się wynikiem z 7,6-o dla nas. Nie łudzcie się ze w lidze bede grać lepiej. jak już powoli tracę wiare w ten zespoł.

80. Mav pisze:

kbic w zeszlym roku jagiellonia miala bardzo dobre wyniki na sparingach na poczatku sezonu i co? bardzo dobre mecze z arisem saloniki i jazda po lidze. Jezeli w sparingach strzelasz bramki i wygrywasz to cos oznacza prawda? jak nie strzelasz i przegywasz z 3 ligowcem to oznacza ze z twoja gra jest slaba i nieskuteczna proste?

81. Valthy pisze:

Ferion – nie rozsmieszaj mnie, jak zwykle jak Lech wygra z kims lepszym, to ze im sie nie chcialo, olewali itd. A jak przegra ze slabszym to prawdziwy poziom Lecha 🙂

82. only KKS pisze:

Krakowiakl. Spadaj milicyjny pomiocie. Nikt cię tu nie prosił. Jakiś palant będzie tu wyjeżdżał z korupcją

83. krakowiakl pisze:

Mav ewentualnie to moze znaczyc ze wasi grajkowie powinni zmienic profesje. w Krakowie chetnie by ich przyjeli zeby konczyc robic parkingi pod stadionem Wisly.

84. krakowiakl pisze:

Prawda jest taka, ze jesli ktorys klub osiagnie cos w europejskich pucharach to bedzie to tylko i wylacznie Wisełka!!!!!!!!!!!!

85. only KKS pisze:

Wisła nie ma stadionu. Podobnie jak w Poznaniu buduje go miasto i robi to wyjątkowo nieudolnie.

86. R. pisze:

To sobie traćcie wiarę, Lech zawsze pozostanie WIELKI! Ferion, byłeś może na meczu? Bo ciekawe rzeczy pleciesz… Który to mecz w ustawieniu 4-3-3?

87. krakowiakl pisze:

Wisla jest wspolwlascicielem stadionu jako spolka wiec posiada swoj stadion. najlepiej o tym swiadczy fakt ze w sporej czesci finansowala budowe stadionu, tak samo jak ma finansowac czesciowo budowe nowej hali ktora tez bedzie nalezec do Wisly a bedzie budowana przez miasto.

88. krakowiakl pisze:

w ustawieniu 4-3-3 graja tylko druzyny wysoko zaawansowane technicznie i taktycznie. latwo sie domyslic ze w polsce gra tak tylko Wisla