Intensywne dni młodzieży Lecha

W minioną środę, 17 sierpnia odbyły się kolejne mecze w ramach Wielkopolskiej Ligi Juniorów Starszych i Młodszych. Młodzi gracze Lecha Poznań powinni zagrać też w ten weekend, ale czołowi zawodnicy Kolejorza udali się na międzynarodowy turniej do Francji.

Tym samym weekendowe pojedynki Lecha Poznań z LJS i LJM zostały przełożone na 24 sierpnia, ale zanim młodzi piłkarze Kolejorza wyjechali do Francji, w środę podopieczni Przemysława Bereszyńskiego (rocznik 1993 i 1994) pokonali w Popowie Polonię Leszno 3:0. Swój mecz wygrała jednak także poznańska Warta i to ona dzięki lepszemu bilansowi bramek przewodzi na razie w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Starszych.

Tymczasem jeszcze lepiej od JS spisał się w środę Kolejorz z LJM. Zawodnicy z rocznika 1995 i 1996 prowadzeni przez szkoleniowca, Krzysztofa Kołodzieja także w Popowie rozbili Polonię Leszno 11:1. Dzięki takiemu wysokiemu zwycięstwu poznański Lech przewodzi w tabeli, ale ma tyle samo punktów co lechici mają również piłkarze Amiki Wronki, Warty I Poznań oraz Nielby Wągrowiec.

Niestety w tygodniu znów nie udało się wygrać Lechowi Poznań z Młodej Ekstraklasy. W środę „niebiesko-biali” w rozegranym awansem meczu zmierzyli się w Chorzowie z tamtejszym Ruchem. Podopieczni Karola Brodowskiego od 46. minuty przegrywali z „Niebieskimi” 0:1, lecz dzięki trafieniu w ostatniej minucie gry uratowali punkt. To oznacza, że Lech Poznań nadal plasuje się blisko ligowej czołówki.

Dodajmy również, że dziś o klubowe Mistrzostwo Polski U-14 walczy zespół Lecha Poznań z rocznika 1997. W Łodzi młodzi zawodnicy Kolejorza rywalizują w grupie „C”, w której rano pokonali Oderkę Opole 4:0, a później zmiażdżyli UKS Chełmno aż 10:0. Tymczasem trzecia grupowa konfrontacja poznaniaków z Arką Gdynia nie dobiegła jeszcze końca. Zwycięzca tego turnieju zagra w przyszłym roku w międzynarodowym turnieju z cyklu Premier Cup, zatem jest o co walczyć.