1/16 PP: Chrobry – Lech 0:3

W meczu 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2011/2012, grający w rezerwowym składzie Lech Poznań pokonał na wyjeździe Chrobrego Głogów 3:0 (1:0). Dopiero w drugiej połowie na boisku pojawili się Artjoms Rudnevs oraz Semir Stilić, którzy we wtorek strzelili po golu. W całym dzisiejszym spotkaniu „niebiesko-biali” mieli bardzo dużą przewagę i do kolejnej rundy awansowali niskim nakładem sił.

Mecz od ataków rozpoczęli gospodarze i już w 50. sekundzie mogli objąć prowadzenie. Napastnik Chrobrego w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok słupka. W 4. minucie obudził się Lech. Krivets zagrał piłkę do Ubiparipa, ale w porę futbolówkę odebrali piłkarze Chrobrego. Później cały czas grę starali się prowadzić poznaniacy, lecz nie mogli przebić się przez defensywnie nastawionych gospodarzy.

W 16. minucie z lewej strony prawą nogą dośrodkował Możdżeń. Jakub Wilk nie potrafił jednak dobrze wykończyć niezłej akcji. Cztery minuty później do bardzo dobrej wrzutki Wilka nie doszedł Bartosz Ślusarski. W 21. minucie gry uderzeniem z dystansu bramkarza Chrobrego chciał zaskoczyć Sergei Krivets, ale na posterunku był golkiper gospodarzy. Minutę później było już 1:0 dla Lecha. Pressing Ubiparipa powiódł się i Serb doskonale odebrał piłkę obrońcy Chrobrego, który próbował zabawić się w Messiego. Rezerwowy snajper Kolejorza przejął futbolówkę i płaskim strzałem wyprowadził swój zespól na prowadzenie. W 24. minucie dośrodkowanie Możdżenia trafiło do Ubiparipa i niewiele brakowało, aby było 2:0. Dwie minuty później środkiem przedarł się Wilk, lecz jego strzał był niecelny. W 29. minucie meczu lukę w środku pola Chrobrego wykorzystali poznaniacy. Wilk podał do Henriqueza, Panamczyk trochę podryblował i odegrał do Ubiparipa. Strzał Serba był jednak niecelny.

W 31. minucie Możdżeń podał do Wilka, lecz boczny pomocnik Kolejorza posłał futbolówkę nad bramką. Minutę później drugi strzał gospodarzy. Piłka przeleciała jednak daleko, daleko obok bramki. W 39. minucie kapitalnie do Ubiparipa podał Krivets. Serb zamiast jednak strzelać z lewej nogi, przekładał piłkę na prawą nogą i gola nie zdobył. Po chwili Białorusin już nie podawał, ale strzelał, lecz piłkę dobrze złapał golkiper Chrobrego. Za chwilę mieliśmy dwie kontry gospodarzy. Najpierw uderzenie Stasiaka obronił Burić, a później Grzybowski był na spalonym. W 43. minucie meczu kiks popełnił Burić, ale gospodarze nie umieli go wykorzystać. Po chwili doskonałą wrzutką popisał się Wilk, natomiast Ubiparip był trochę źle ustawiony, aby dobrze trafił w piłkę głową.

Drugą część meczu od strzału rozpoczął Chrobry, ale potem inicjatywę przejął już Lech. Kolejorz grał spokojnie i bez pośpiechu. Strzałów więc nie mieliśmy, ale trzeba przyznać, że lechici tworzą akcje najmniejszym nakładem sił, natomiast gospodarze bardzo mocno meczą się biegając bezsensu za poznaniakami.

Po kilku minutach spokojnej gry, kiedy Lech zamknął Chrobry na połowie, w 67. minucie mieliśmy celny strzał. Wilk odegrał do Ubiparipa, ale sędzia gola Serba nie uznał, bowiem odgwizdał spalonego. W 70. minucie gry na boisku pojawił się Rudnevs i po chwili był faulowany. Sędzia podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił Stilić. Bośniak uderzył fatalnie, ale piłka po nodze bramkarza znalazła drogę do siatki.

Po drugim golu gospodarze nie wyprowadzili już nawet kontr. Tymczasem Lech grał spokojnie i bez zrywu, gdyż już w piątek lechitów czeka bardzo ważne spotkanie ze Śląskiem. Mimo to, w 86. minucie do siatki trafił Rudnevs, lecz sędzia odgwizdał spalonego. Dwie minuty później Łotysz miał dwustu procentową okazję. Dobrze, ze to nie była liga albo europejskie puchary, ponieważ snajper Kolejorza fatalnie skiksował mając przed sobą tylko bramkarza. Tymczasem w doliczonym czasie gry Łotysz już się nie pomylił. Piękna akcja Lecha, piłka do Henriqueza, Panamczyk podaje w pole karne, a tam Rudnevs już wiedział, co ma zrobić.

MZKS Chrobry Głogów – KKS Lech Poznań 0:3 (0:1)

Bramki: 22.Ubiparip 73.Stilić – k. 90+1.Rudnevs

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)

Widzów: 2800 (60 kibiców Lecha)

MZKS Chrobry: Zaremba – Ziemniak, Samiec, Michalec, Sylwestrzak – Hałambiec, Kaczmarek (46.Wan), Bukraba (62.Machaj), Niedźwiedź (72.Filbier) – Stasiak, Grzybowski.

Rezerwowi: Augustyn, Machaj, Wan, Węglarz, Waszkowiak, Kosmala, Filbier.

KKS Lech: Burić – Bruma (46.Wołąkiewicz), Wojtkowiak, Kamiński, Henriquez – Możdżeń, Drygas, Krivets – Wilk, Ubiparip (70.Rudnevs), Ślusarski (57.Stilić).

Rezerwowi: Kotorowski, Stilić, Rudnevs, Wołąkiewicz, Kędziora, Tonev.

Trenerzy: Ireneusz Mamrot – Jose Maria Bakero Escudero

Pogoda: +18°C, pogodnie

> Trener Lecha przed meczem z Chrobrym
> Chrobry Głogów – przedstawienie rywala
> Jose Bakero: „Chcę wygrać Puchar Polski!”
> Terminarz i wyniki Pucharu Polski 2011/2012

63 komentarze

1. michu pisze:

Walcz nam KOLEJORZU nigdy nie poddawaj się !!!

10. Adruan pisze:

Powiem tak jednym słowem Gramy bez rozumu i fatalnie lech z tą młądzieżą chyba ma czyścić buty Rudnevowi i Tonevie..

11. Chtobry Głogłw pisze:

Wy to jeszcze przegracie:-)

12. chrobry Głogów pisze:

Głogów rządzi.

13. oko pisze:

Chrobry się boi podejsc i mało co atakują..nasi zamiast sie pokazac to cwaniakują i udają, ze sie utrzymują przy piłce..gdyby chrobry walczył o kazdy metr a nie czekał co Lech zrobi to juz byśmy przegrywali!! co było widac ostatnie 10 min. pierwszej połowy..zmiennicy są słabi i jeszcze jaja sobie robią, myśla ze najmniejszym nakładem sił wygraja..wstyd!! a ten wilk, slusarski, ubiparip to rzeczywiście porażka..kamiński, drygas i wojtkowiak tak samo..szkoda gadac!

14. BOCIAn pisze:

ZOBACZYMY.Narazie to CHROBBRY MIAł WIęCEJ Z GRY

15. Jaro1983 pisze:

Ja pierdolę, te wszystkie podania to ma być środek do celu a nie cel sam w sobie. Niektórzy zawodnicy nie przejmują w teoretycznie korzystnych sytuacjach boiskowych żadnej inicjatywy. Kulamy kulamy otwiera się przestrzeń i… kolejne podanie do tyłu. Taki Możdzeń pierwszy z brzegu. Zero kreatywności. Na Kriwca można psioczyć, że raz poda za lekko jakby nic nie jadł przez tydzień a raz holuje za długo ale ma wiele inicjatywy.

16. MaPA pisze:

Kriwiec jako rozgrywający nie zachwyca za długo trzyma piłkę i niedokładnie podaje.

17. 4o pisze:

Na boisku jest brat Mateusza Machaja – Bartosz (18lat)

18. 4o pisze:

Z innej beczki…
    Jak na razie po pierwszej połowie Limanovia Limanowa prowadzi sensacyjnie 1-0 z Lechią Gdańsk

19. 4o pisze:

Bramkarz Chrobrego mógł to bez problemu obronić…

20. tomek27 pisze:

Ja bym jednak nie byl az krytyczny co do Slusarza,postawil go BaKero na prawym skrzydle i sie dziwicie ,ze slabo to wyglada.Postawmy Stilica na srodku obrony ,to tez bedzie padaka

21. El Companero pisze:

krzyżak Wilka 🙂 to sie powinno na youtube pokazywac skautom z całej Europy , niech jedzie do Realu chłopina heh

22. pedro pisze:

kałasznikow i 0-3

23. R. pisze:

Co tu dużo pisać, chłopaki się nie forsowali, pewne zwycięstwo.

24. kolo pisze:

Wilk zamiast normalnie wrzucić, ma piłkę na lewej nodze robi coś takiego..

25. Adrian. pisze:

Szczególnie szkoda poprzeczki Krivtsa, bo widać, że się starał ;(.

26. luis pisze:

ludzie ale narzekacie. Tytuł tego artykułu jest odpowiedni.
    A co do Semira to do końca września mają mu przedstawić ofertę nowego kontraktu.

27. 4o pisze:

No, a w ostatniej kolejce trafił w słupek…

28. Adrian. pisze:

@4o

Brakuje mu trochę szczęścia, ale on z Stiliciem i Rudnevem wygrali ten mecz.

29. szejk pisze:

ludzi co wy pierd… aż się czytać odechciewa. Mieliśmy łatwo przejść rywala nie męcząc się za bardzo, żeby być świerzym na śląsk. I po co grajki miały forsować tempo jak i tak mecz pod kontrolą cały czas???? Cieszy to że mimo festiwalu nieskuteczności z naszej strony i tak w końcu wygrywamy 3-0 z ogórkami i to nawet się nie starając ale kontrolując mecz.. I dobrze że Ubiparip strzelił. Mógł strzelić jeszcze ze 2 ale ważne że strzelił 😉

30. mario 69 pisze:

Pozdrawiam sędziego z ŻYWCA, który na tym pozimoie PP nie powinien się tak mylić, co do rzutu karnego dla KKS- gdzie blondynek położył się jak kłoda a czarny wskazał wapno – żenada, pozdrawiam kibiców KKS , trochę by to wyglądało inaczej, gdyby nie żenujący karny dla kolejorza, bo jak już do II ligowca , Bakero wyciąga gwiazdy to znaczy ,że miał pełne portki i tak naprawdę to ten rzut karny to HAŃBAdla PZPN – a więc je..ć PZPN a szczególnie tego sędziego i całą rodzinę jego, jak ma, ze świńskiego ŻYWCA.

31. 4o pisze:

@szejk, Warto dodać, że nikt nie złapał kontuzji 🙂

32. mario 69 pisze:

Do szejka – ogórki to może jesteśmy ale te twoje gwiazdy to w Głogowie nie zachwyciły wiesz ty szejk , chyba od wody sodowej, Bakero trochę miał w porach jak twoi zawodowcy ganiali i nic a Łotysz to jest dobrym artystom, zobaczymy jak zmieni klub i może Wam będzie pukał bramki – oby nie smieszne i żenujące karne bo to poziom Victorii Bartoszyce .

33. KoL pisze:

@maria! : karny nalezal sie juz przedtem! A ten to tak pol-na-pol. Tak czy inaczej, rehab arbitrza za poprzednie. BYLO GRAC i nam kota pogonic za klamizerstwo i lezerstwo!

34. abe pisze:

Spokojnie panowie, już w piątek czeka Śląsk, nie było potrzeby dziś szarżować. Wynik i gra może cieszyć, mam na myśli łatwe zwycięstwo odniesione małym nakładem sił.

Do mario 69 : Karny jak najbardziej zasłużony 🙂 mniej emocji więcej obiektywizmu

35. Marco pisze:

no i wzystko zgodnie z planem,z takim rywalem trzeba wlasnie tak grac.

36. mario pisze:

@szejk brawo masz racje,jak najmniejszym nakładem sił przed Śląskiem i się udało a zwycięsców się niesądzi:)

37. mario 69 pisze:

festiwal nieskuteczności , ty szejk , to był ze strony Chrobrego, jak by tak prowadził dwa zero, to by było ciekawie , nie szejk? ciekawe co Bakero by gadał jak KKS by odpadł, chyba by zmienił nazwisko na BAKIERO SERRO MILICJANTO INTERWENTO PUCHAR POLSKI PIERDOLNIĘTO – macie prezent od gościa z ŻYWCA i dlatego gracie dalej. Przepraszam za ortografa – jest artystom a powinno być artystą. 3maj się szejk ale nie iwdzę Was jako triumfatorów PP – w Głogowie ledwo wygraliście i to z pomocą siędziego.

38. Valthy pisze:

mario 69 – nie płacz tak 🙁
    Sopkojna wygrana, rezerwowym składem, bez większego wysiłku. Oto chodziło, teraz Śląsk, tam będzie trzeba zapierd****.

39. mario 69 pisze:

abe – w czym obiektywizmu? w czym? chłopie jestem kibolem CHG i czy ty też byłbyś pewien obiektywizmu jak byś widział , że niby lepsza drużyna gra i nic nie wychodzi to trzeba aktorstwa ze strony gwiazd – pozdro , KKS to potężna firma ale sędziowie nie – i chyba mieliście głupie miny po meczu ze Stalą Stalowa Wola – jak się nie mylę 2 lata temu.

40. mario 69 pisze:

Dobra bywajcie – jasne nie nie płaczę nad meczem tylko nad kurews..m sędzią co wypacza mecze ale bardzo Wam kibicowałem jak jeba….ie Juve, Salzburg i Angoli – to było dobre – dobranoc – idziemy na browara.

41. fox pisze:

Zgadzam się mecz wygrany małym nakładem sił.A Ty mario 69 stuknij się w głowę.Prezent od Pana z Żywca.O ile dobrze pamiętam to wynik był dla was 0:3 więc przestań wypisywać głupoty.Chrobry zagrał z gaciami pełnymi strachu ,ale tak sobie myślę że zagrał dobrze bo jak by się otworzył to było by pewnie ze 7:0 a ty tutaj piszesz o jakimś karnym.

42. szejk pisze:

co się porobiło, że aż taka dzieciarnia się wypowiada;) w sumie wypowiada to za dużo powiedziane

43. ag60 pisze:

Rezerwowi nie zawiedli?Dla mnie po takim spotkaniu Wil i Ślusarski powinni być przyspawani do ławki!Nawet Ubiparip niczego nie zagrał na tle trzecioligowców.W tym spotkaniu było widać jaka przepaśc dzieli Go od Rudneva.
    Dla mnie nasz kapitan także powinnien odpocząc od gier, ale niestety nasza polityka transferowa doprowadziła do tego, że nawet jak się jest słabym to trzeba grac, bo zwyczajnie nie ma zmienników.

44. szejk pisze:

@ag60 powiedz mi co takiego zrobił wilk że tak go oceniasz? Dla mnie zagrał na dobrym poziomie i wrzutki też miał całkiem niezłe..

45. dan Lecha fan pisze:

Wilk gra dobrze? Hmm… ciekawe. Lech potrzebuje 3-4 zawodników jak co roku. Skład jest słaby i nic nie zwojujemy w Europie. Wyobrażacie sobie sytuację, gdzie Stlić pauzuje za kartki, a Rudnev ma kontuzję? Byłaby KATASTROFA! Potrzeba nowych piłkarzy.

46. LoK pisze:

Przychodzic, spiewac i tanczyc tylem! (w miejscu)
    A wtedy skoncza sie glupie narzekania na pilkarzy. Po prostu nie bedzie ich widac i skoncza sie glupie naciski-naciski-naciski na Pana Rutkowskiego, co tak ukocal nasz klub ze sie dla niego i stadionu nawet poswiecil, takze u ksindza Jaca.

47. LECH pisze:

Muszę przyznać że jeżeli chodzi o oprawę meczu to Chrobry bije kilka ekip z naszej ekstraklasy,fajnie się prezentowali w tych swoich barwach.Sektorówka, nieźle….chyba w inne klocki też dają radę.

48. ag60 pisze:

A u nich to na schodach stać można?

49. kks janek pisze:

dan Lecha fan
    ale narazie niema takiej sytuacji, a jak wszystkie drużyny by potraciły swoich 2 najlepszych graczy to … dla nich tez byłaby to katastrofa, a niektóre akipy nawet ze swoimi asami sa słabe…

50. ArekCesar pisze:

Właśnie oglądałem skrót i karny był zasłużony. Może nie było takiego klasycznego cięcia z trawą, ale gość ewidentnie zatrzymał Rudiego przygniatając jego nogę. Zwycięstwo zasłużone, a te ostatnie 20 minut to zabawa w piłkę. Ale brawa dla gospodarzy za próbę walki i gdyby w 1 minucie padł gol to mogłoby być ciekawie. Ale Lech odniósł w pełni zasłużoną wygraną.

51. Ferion pisze:

Mecz pucharowy pokazał, że mamy przepaść po między rezerwowymi a a pierwszą 11. Dziś przynajmniej żaden z rezerwowych nie wyróżniał się na tle 2 ligowca. Kamiński, Drygas, Ślusarski i Ubiparip na tle 2 ligowca wypadli słabo. Na dzień dzisiejszy nie są to gracze na ekstraklasę.

52. kks pisze:

W ekipie gospodarzy widac było o wiele lepszych zawodników niż wilk i ślusarski. Tę dwójke dać do Chrobrego i mówie wam że o skład mieliby ciężko. A pomyślcie jaka różnica jest w wynagrodzeniach tych gwiazdeczek a piłkarzy chrobrego?! brak komentarza..

53. Pavvelinho pisze:

Lech wygrał bez większego wysiłku.

54. pyra fan kks z breslau pisze:

jak wilk i drewniak graja git to ja iestem pip

55. kibic75 pisze:

Patrząc pod kątem końcowego wyniku można powiedzieć, że nie zawiedli. Jednak biorąc pod że grali z drużyną drugoligową to postawą Ślusarskiego, Wilka jestem załamany. Myślę, że może znaleźliby miejsce w 18 chrobrego

56. sdf pisze:

A kibice transferów nadal swoje. Naprawde przerzuccie sie na Real albo Man City. Bo możecie popasc w depresje

57. Głos pisze:

!Drodzy kibice! Już dziś(środa) około godziny 17 w pobliżu targowiska przy Dolnej Wildzie(Bema) pojawi się… premier Donald Tusk i jego TuskoBus! Podziękujmy mu za szykanowanie kibiców i zamknięcie naszego stadionu! Wszyscy pod bazar! 🙂

58. crus pisze:

Pozdrowienia z Glogowa dla kibicow ktorzy przybyli do Glogowa

59. tomek27 pisze:

Jak juz pisalem ,z ocena Slusarza bym sie wstrzymal,gosc gral na prawym skrzydle,to niby jak mial zagrac dobrze?Niech dostanie sznase jako srodkowy napastnik i wtedy go ocenieajmy

60. LoK pisze:

Pewnie Ubiparip gralby lepiej w zespole ktory na polowie przeciwnika gra dynamiczniej, z fantazja.
    Lech niestety gra bardzo przewidywalna i nudna pilke w pomocy. Przeciwnik moze zostawic wolna autostrade do bramki , a nasz sie obroci do tylu i poda.

61. 07 pisze:

Mecz w P.P. byl dodatkowá jednostká treningowá przed meczem ze Sláskiem. Przecwiczyli tylko kilka elementów i zagrali zmiennicy. Bakero po tym meczu wie cos wiécej o formie kilku grojków którzy do tej pory zwykle siedzieli na lawie. Pozyteczny byl ten mecz.

62. Glogowianin pisze:

karnego moze nie bylo, ale to juz znaczenia nie mialo
    zdecydowana wygrana – inaczej byc nie moglo. szkoda ze takich meczow w glogowie wiecej brakuje.
    powodzenia w dalszej rywalizacji o PP i mistrzostwa kraju

63. mar pisze:

Ale wcześniej powinien być karny na Ubiparipie!Sprawiedliwość zwyciężyła, swoją drogą nie podoba mi się to, że Semir wykonał karnego, bo jego karne to z reguły nie dobry strzał tylko wina bramkarza;/ Rudi powinien wykonywać bo jest opanowany