Oceny za mecz z Chrobrym

We wtorkowym meczu z Chrobrym Głogów wygranym przez graczy Lecha Poznań 3:0 (1:0) wystąpiło łącznie czternastu zawodników. Niektórzy z nich grali do tej pory mniej, ale wielu z nich zaprezentowało się we wtorek całkiem nieźle i potwierdziło dobrą formę.

6 – świetnie

Jasmin Burić – Popełniał kiksy w trakcie meczu, ale też dobrze obronił strzał napastnika Chrobrego w pierwszej połowie. Bośniak nie miał zbyt wiele pracy, więc zachował czyste konto.
Ocena: 4

Marciano Bruma – Dynamicznie w ofensywie i bardzo dobrze w defensywie. W pierwszej połowie wyręczył raz środkowego obrońcę kapitalnie zatrzymując piłkę po groźnej akcji Chrobrego. Bruma w drugiej odsłonie już nie grał, bowiem jest oszczędzany na piątek.
Ocena: 5

Grzegorz Wojtkowiak – Dobrze w drugiej połowie na prawej obronie i nieźle w pierwszej na środku. Nie można się do niczego przyczepić. Oby tak dalej.
Ocena: 4

Marcin Kamiński – W Ekstraklasie ze względu na słabą szybkość ma bardzo duże problemy, ale w pojedynkach z II-ligowcami już nie. Kamiński zagrał poprawnie i bez większych błędów.
Ocena: 4

Luis Henriquez – Skutecznie w defensywie i jeszcze lepiej w ofensywie. Niezłe dośrodkowania i do tego asysta przy trzecim golu. Dobrze, że nie podkręcał tempa, bo w piątek jest bardzo potrzebny.
Ocena: 4

Mateusz Możdżeń – Nie wszyscy widzieli jego bardzo dobrą pracę w defensywie. Możdżeń tym razem był mniej widoczny w ofensywie, ale tam akurat miał kto kreować grę.
Ocena: 5

Kamil Drygas – Przeciętnie w ofensywie i też bez błysku w defensywie. Drygas zagrał dziś na pozycji Injacia i trudno jest stwierdzić, czy się spisał, bowiem II-ligowcy za dużo w środku nie pokazali.
Ocena: 4

Sergei Krivets – Z upływem meczu grał coraz lepiej. Białorusin nie tylko podawał, ale także strzelał i to nawet celnie. Powoli wraca do formy, co widać gołym okiem.
Ocena: 4

Jakub Wilk – Duża ochota i chęć do gry oraz dobre dośrodkowania. Wilk słabo jednak strzelał, choć trzeba przyznać, że w ofensywie był bardzo widoczny i nawet kiks w drugiej połowie nie psuje oceny.
Ocena: 4

Vojo Ubiparip – Tak się właśnie odbiera piłkę stosując pressing! Brawo dla Ubiparipa, który na swoją bramkę zapracował sam. Serb nieźle urywał się również obrońcom Chrobrego i mógł strzelić nawet więcej goli.
Ocena: 4

Bartosz Ślusarski – Ochota do gry duża, ale piłkarskie umiejętności słabe. Ślusarski często zmieniał pozycje i to chyba nie wyszło jemu na dobre.
Ocena: 3

Zmiennicy:

Hubert Wołąkiewicz – Wszedł w 46. minucie gry za oszczędzanego Brumę. Imponował doświadczeniem i spokojem. Nie popełnił żadnego błędu.
Ocena: 4

Semir Stilić – Oszczędzając się, grał przez ponad 30 minut na stojąco, ale i tak strzelił gola i prawie zaliczył asystę. Brawo!
Ocena: 4

Artjoms Rudnevs – Wszedł w 70. minucie i dwie minuty później wywalczył rzut karny. Na dodatek w doliczonym czasie gry dobił Chrobrego, ale chwilę wcześniej zmarnował setkę, co lekko obniżyło końcową ocenę Łotysza.