Echa niedawnego plebiscytu

Przedwczoraj opublikowaliśmy wyniki plebiscytu za 2011 rok, ale jeszcze nie skomentowaliśmy rezultatów niedawnego głosowania. Korzystając z wolnej niedzieli, w której nie dzieje się nic ciekawego, podsumowujemy zakończony plebiscyt, którego niektóre rezultaty nieco nas zaskoczyły.

> Party Poker < W pierwszej kategorii niespodzianki jednak nie było, bowiem w głosowaniu na wydarzenie 2011 roku zwyciężył brak awansu do europejskich pucharów, który najwyraźniej mocno dał się we znaki kibicom, ponieważ tą odpowiedź zaznaczyła niemal połowa głosujących. Ponadto w kategorii na pomocnika roku bezapelacyjnie wygrał Rafał Murawski, a na zawodnika Artjoms Rudnevs. Także Marcin Kamiński zdominował głosowanie na juniora roku, a gol Dimitrije Injacia w finale PP z Legią został wybrany przez większość najpiękniejszą bramką w 2011 roku.

Tymczasem kibice Lecha Poznań mieli spore problemy z wybraniem najlepszego meczu w minionych dwunastu miesiącach. Ostatecznie sympatycy Kolejorza zdecydowali, że był to pojedynek Lech – Braga 1:0, który otrzymał jednak tylko trzy procent więcej aniżeli spotkanie ŁKS – Lech 0:5. Natomiast w głosowaniu na najsłabszy mecz wielu fanów stwierdziło, że najgorzej lechici zagrali przeciwko Widzewowi Łódź, z którym przegrali 0:1. Co ciekawe w kategorii osobowość roku do końca trwała ostra rywalizacja pomiędzy Ivanem Djurdjeviciem i Artjomsem Rudnevsem, lecz ostatecznie zwyciężył Serb.

Tymczasem pechowcem roku uznano Tomasza Bandrowskiego, a według kibiców najlepszy doping był podczas meczu Lech – Legia 1:0. Natomiast za rozczarowanie roku kibice „niebiesko-białej” ekipy uznali samego trenera Jose Marię Bakero Escudero. Jakby tego było mało, decyzja o wystawieniu Stilicia w ataku lub posadzenie go na ławkę było najgłupszym pomysłem, a powiedzenie przed spotkaniem z Ruchem o tym, że „Ślusarski jest w fenomenalnej formie” wygrało w kategorii na cytat 2011 roku.

W 2011 roku kibicom Lecha Poznań podobał się za to fakt, iż władze klubu chcą zatrzymać do końca sezonu w klubie Artjomsa Rudnevsa, ale w zamian nie są zadowoleni z trzymania i chęci trzymania na stanowisku trenera hiszpańskiego szkoleniowca. Dodatkowo kibice Kolejorza przyznali, że w 2011 roku najbardziej brakowało im piłkarzy z jajami i prawdziwego trenera. Na użytkownikach tego serwisu wrażenie zrobiła także forma Marcina Kamińskiego uznana za odkrycie 2011 roku.

Jednym z zaskakujących wyników w plebiscycie było jednak głosowanie na obrońcę roku. W tej kategorii o trzy procent triumfował i to chyba nieco niespodziewanie – Luis Henriquez, który długo przegrywał z Marcinem Kamińskim, ale w końcówce głosowania zdołał go wyprzedzić. Ponadto redakcję serwisu KKSLECH.com mocno zaskoczyło głosowanie na najlepszą rzecz w serwisie w 2011 roku. W tej kategorii uznaliście, że najbardziej podobały się Wam pomeczowe opinie i analizy, które wprowadziliśmy przecież dopiero w drugim półroczu minionego roku.

Tymczasem za najlepszą rzecz na KKSLECH.com w 2011 roku uznano artykuły na różne tematy i ich będzie sporo także w tym roku! Natomiast podsumowując ostatni plebiscyt, nie możemy zapomnieć również o głosowaniu na najlepszego użytkownika 2011 roku. W tym plebiscycie pewnie, bo z 67 procentami głosów triumfował użytkownik o nicku luis, który wręcz zmiażdżył swoją konkurencję złożoną z aż dziewiętnastu rywali. Pełne wyniki plebiscytu za 2011 roku można zobaczyć -> tutaj, a głosowanie na użytkownika -> tutaj.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

komentarzy 11

 1. kks janek pisze:

  Ten brak LE będzie się odbijał czkawką długo, zabrakło niewiele, wystarczyło dowieść ten wynik z Lechią 1-0, a nie głupio stracić 2 gole…zadecydował 1 mecz, a teraz mogło by być zupełnie inaczej, niema innego wyjścia, LE musi być..

 2. dave861 pisze:

  żaden jeden mecz. Nikt drużynie nie bronił zbierac punktów na zapas. Potem szukamy statystycznych odniesień itp. Mnie bardziej martwi co innego. Jak już będą puchary to…no właśnie…to co? W obecnej sytuacji sobie tego nie wyobrażam. I jeszcze jedno – puchary = Bakero trenerem. Jeśli trenerem Bakero do końca sezonu nie będzie to właśnie m.in. dlatego, że nie będzie już o co grac.. Zatem nie pozostaje nic innego jak trzymac kciuki za drużynę kierowanej przez szarlatana (celowo z małej litery).

 3. abc pisze:

  Dla mnie rozczarowanie roku to protest części kibiców i brak współpracy pomiędzy kibicami a Zarządem klubu.

 4. 07 pisze:

  Tak – brak pilkarzy z jajami ;)))) to dosc trafne stwierdzenie.

 5. MaPA pisze:

  Mnie zadziwiło że Kamiński odegrał czołową rolę aż w trzech kategoriach(odkrycie,junior i obrońca 2mce).Na tych stronach generalnie wypowiada się stałe grono dyskutantów i czytając wypowiedzi pomeczowe na temat Kamińskiego nieraz były one bardzo krytyczne.Dlatego zdziwiony jestem jego wysokimi notami w plebiscycie.A tak z samej ciekawości ilu internautów brało udział w głosowaniu?.

 6. MaPA pisze:

  Dzięki za info

 7. 4o pisze:

  Z innej beczki:
  Rafał Murawski zagrał w turnieju Amber Cup 2012 w drużynie Gwiazd Polskiej ligi, która przegrała wszystkie 3 mecze grupowe, a Muraś strzelił 2 bramki…

 8. sedd pisze:

  no i?

 9. Kibic pisze:

  kto jest luis?

 10. Poznaniak (R) pisze:

  luis, Luke, Łukasz, osoba z klubu, fan Lecha – zwał jak zwał ale zawsze Lech na 100%