5 pierwszych wiosennych meczów bez gola

W meczu 22. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2011/2012, Lech Poznań tradycyjnie przegrał na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 0:2 (0:1). Kolejorz w pierwszych wiosennych spotkaniach nie strzelił jeszcze żadnej bramki, co jest najgorszym wynikiem w historii klubu. Przez sobotnią przegraną „niebiesko-biali” nie mają już praktycznie żadnych szans na awans do europejskich pucharów poprzez rozgrywki ligowe.

> Party Poker <

Mecz od ataków rozpoczęli gospodarze i już w 2. minucie mogli prowadzić. Makuszewski podał w pole karne, ale żadne z jego kolegów nie potrafił oddać strzału. Minutę później mocno przy słupku uderzył Dzalamidze, jednak niecelnie. W 5. minucie odpowiedź Lecha. Wrzutka z rzutu rożnego trafiła na głowę Rudnevsa, ale Łotysz posłał futbolówkę tuż obok bramki.

W 16. minucie z dystansu zdecydował się uderzyć Makuszewski. Strzał pomocnika Jagi był jednak niecelny. Dziesięć minut później kapitalna akcja Lecha! Stilić odegrał na prawą do Ubiparipa, ten w pole karne, ale Rudnevsowi nie udało się wepchnąć piłki do siatki. W 29. minucie w pole karne wpadł Kupisz, który podał do Frankowskiego, a ten z bliska zdobył bramkę.

Po golu dla Jagi gra Lecha wyglądała tak jak na początku, czyli słabo. Mimo to, w 38. minucie Kolejorz zdobył gola, lecz sędzia nie uznał bramki. W 42. minucie gry mogło być 2:0. Po rzucie rożnym bliski strzelenia gola był Frankowski, ale ostatecznie futbolówkę złapał Burić. Tym samym za 45 minut Kolejorz może pożegnać się z marzeniami awansu do europejskich pucharów poprzez ligę.

Po zmianie stron nieco odważniej ruszył Lech, ale pierwszą sytuację miał dopiero w 55. minucie. Rudnevs przerzucił piłkę na prawą stronę do Ubiparipa. Serb przyjął piłkę, ale jego strzał z lewej nogi był za lekki, by zaskoczyć Sandomierskiego.

W 63. minucie Kamiński widząc nieporadność ofensywnych graczy sam postanowił zagrozić bramce Sandomierskiego. Jego strzał z dystansu sparował jednak bramkarz Jagi. Dziesięć minut później padł drugi strzał w tym kwadransie, choć za sprawą gospodarzy. Z woleja mocno uderzył Frankowski, ale Buriciowi jakoś udało się sparować piłkę na rzut rożny.

W 78. minucie powinno być 1:1. Ubiparip miękko dośrodkował z rzutu wolnego, a Ślusarski z metra nie trafił głową do bramki. Minutę później przepiękną akcję przeprowadziła Jaga. Po wrzutce z prawej strony główkował Grzyb, jednak równie dobrą paradą popisał się Burić. W 90. minucie Jaga postawiła kropkę nad i. Kolejna dobra akcja gospodarzy, wejście Makuszewskiego, podanie w pole karne, a tam Rasiak już wiedział, co ma zrobić.

Jagiellonia Białystok – KKS Lech Poznań 2:0 (1:0)

Bramki: 29.Frankowski 90.Rasiak

Żółte kartki: Norambuena, Porębski, Dzalamidze, Bandrwski, Kupisz – Henriquez

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów: 4000

Jagiellonia: Sandomierski – Norambuena (63.Grzyb), Cionek, Porębski, Pejović – Kupisz, Bandrowski, Tymiński, Dzalamidze (90.Cetković), Makuszewski – Frankowski (80.Rasiak).

Rezerwowi: Ptak, Nowotka, Burkhardt, Cetković, Grzyb, Rasiak, Pawłowski.

KKS Lech: Burić – Wojtkowiak, Kamiński, Djurdjević, Henriquez – Injać, Murawski – Ubiparip, Stilić (76.Kikut), Krivets (46.Ślusarski) – Rudnevs.

Rezerwowi: Kotorowski, Wołąkiewicz, Kikut, Drewniak, Wolski, Drygas, Ślusarski.

Trenerzy: Tomasz Hajto – Mariusz Rumak

Pogoda: +11°C, bezchmurnie

komentarze 354

1. Tomek napisał(a):

Żałosne, przyjeżdza Hajto który nie wygrał jeszcze meczu i co robi w Poznaniu? Wygrywa. Świadczy to tylko o naszych piłkarzach. Przypadkowo dzisiaj przeczytałem wywiad z Rudniewem piątkowy i po 2 zdaniach jak oni bardzo chcą wygrać odłożyłem gazetę.

2. omega napisał(a):

Tomek wytrzeżwiej mecz był w Białymstoku

3. omega napisał(a):

Do JMBfan -Na łaściciela proponuję sułtana Burnei tylko musisz to załatwić bo widzę , żejesteś w temacie mocny !!!

4. tom napisał(a):

5. wielkikks napisał(a):

No może nie jedynym błędem,ale jeżeli chodzi o sprawy czysto piłkarskie. To są te dwa podstawowe, które rozbiły to co udało się zbudowac. Fakt można jeszcze wytknąć brak lidera, zawodnika, który całym sercem utożsamia się z klubem, ale nie można się dziwić że pokładali nadzieję w Muraskim myśląć że wreszcie dojrzał do tej roli po pobycie w Rosji i roli jaką ma pełnić w reprezentacji.

6. tom napisał(a):

7. wielkikks napisał(a):

wyjątkowo nerwowi jesteście, ten powyżej też skasujcie

8. tom napisał(a):

Niestety jak mieliśmy trenera partacza który wpajał zawodnikom dziwne teorie i widział same pozytywy nawet jak graliśmy ch….. co więcej chwalił ich za taką gre zamiast zgnoić to teraz mamy efekty. Ciężko wyplenić to dziadostwo z psychiki większości zawodników! Obraz nędzy i rozpaczy!!!

9. kksLeszcz napisał(a):

No i zaczęło się rumakowanie ;-D Skończy się na derbach z Wartą ;-D
    Bynajmniej nie z uwagi na awans kurtyzanomodelki ;-D

10. siara napisał(a):

ufff Slask sie chyba juz dzisiaj przelamie a nie za tydzien,jeszcze z 3 punkciki i ligowy byt bedzie utrzymany

11. JMBfan(koniec koszmaru) napisał(a):

omega nie bądź taki Alfa! Czep sie tramwaju albo rutka dupy! Jak sie do mnie zwracasz szczeniaku to przez pan! Gowno wiesz i gowno widziałeś.

12. tomason9 napisał(a):

Masakra, masakra jedna wielka masakra Lech swoja oszczędnością pozbawił się konkurencji w zespole, żeby było jeszcze gorzej to zamiast zostawić perspektywicznych to zostawił wypalonych graczy Djuka i Injac, Ślusara też nie powini grać już w Lechu a zostali. Bandra nie ma a Kiełb wypożyczony, jak to ma funkcjonować skoro popełnia się takie błędy kadrowe!!! wszyscy to widzą tyko nie działacze!!!

13. ogihan napisał(a):

oj słabiuski ten nasz Lech . Módlmy sie zeby w przyszłym roku sie utrzymac z taką gra.

14. zibi napisał(a):

@tomascon9, nie ma już działaczy. To określenie z dawnych lat. Dzisiaj są pracownicy klubu na etatach. To tak dla jasności. Druga sprawa, jacy oni są w Lechu, każdy widzi.

15. SuperKev napisał(a):

@tomason9, zgadzam się z Tobą. Stilic i Rudnev zagrają nawet bez nóg bo i tak nie ma w tym klubie zmienników. Ja jestem tylko ciekaw czy rutkowski zdaje sobie odrobinę sprawy z tego, że to przez jego idiotyczne decyzje, skapstwo, minimalizm i popychanie synka jest taka sytuacja a nie inna. Miałem czarny scenariusz „rozwoju” klubu po tym jakie działania wykazywano po zdobyciu 2 lata temu MP. Rutkowski powinien napisać książkę o tym jak z najbardziej perpektywicznego klubu w Polsce, który nie ma konkurencji w regionie i wręcz idealne warunki do szybkiego rozwoju, zrobić coś tak katastrofalnego jak w tej chwili. Oczywiście osobistej ocenie pozostawiam czy warto chodzic na mecze w Poznaniu czy nie. Ja osobiście nie chodzę i nie kupuje niczego na czym zarabia ta wroniecka banda. Swoimi działaniami nie zasługują by dostać za to nawet grosz. Jak oni tna koszty to zrobilem to samo. Szkoda ale pewne zasady są ważniejsze.

16. gudi napisał(a):

zamienił stryjek siekierkę na kijek – czyt. zamienił Rutkowski Bakero na Rumaka!!!

17. bartezo napisał(a):

ja powiem tylko tyle na temat gry lecha: katastrofa, nie wiem może trzeba młodych wpuścić,bez skrzydłowych sie nie da grać a miedzy Rumakiem a Bakero to nie ma różnicy, wiecej sie spodziewałem po Rumaku,powinien wziąść ich za łeb i albo grasz, walczysz,dajesz serce,jedziesz na dupie przez cały mecz albo wujazd z Lecha i tyle w tym temacie, Ja też nie widze pozytywnie przyszłościlecha za Rumaka,ale trzebamu dać czas do końca sezonu, podobno jak nie bedzie pucharów to vbedzei rewolucja w klubie a bez wątpienia sie przyda w Lechu, teraz to młodym trzeba dac szanse

18. wojtek 1973 napisał(a):

Już wszyscy leją nas, bo to koniec LECHA nadszedł czas,oooooooooo!!!

19. Poznaniak napisał(a):

Miało być Zero z tyłu a póki co jest Zero z przodu!

20. qwerty napisał(a):

No łatwo nie jest ale będzie lepiej jeszcze nie wiem kiedy ale bedzie

21. BRAGA napisał(a):

Ja na temat tego meczu powiem tylko tyle bo to szkoda nerwów:)
    Życze Bandrowskiemu wszystkiego najlepszego, zarówno na boisku, w zdrowiu jak i życiu prywatnym.
    Cieszę się że Bander wrócił do gry, dzisiaj widać jak Ciebie brakuje w Lechu przyjacielu. Za Ciebie mamy za to Injaca który na boisku się zachowuje jak by mu się srać chciało przez całę 90+ minut meczu.
    A co do zarządu…..Proszę Was, pieniądze, już będziecie mieć przez 20 lat zapewnione, a latem sprzedajcie Kolejorza, komuś kto chce osiągnąć w piłce wynik sportowy. Wy już żeście dosyć zjebali ten klub.

22. gienek napisał(a):

Franz wroc !!! takiego Lecha chcialbym ogladac jak za Smudy walczacego do konca

23. piero napisał(a):

panowie i panie problem w tym ze zawodnicy nie mają wypłacanych pieniedzy klub ma problemy finansowe i tu sprawdza sie powiedzenie ,,JAKA PŁACA TAKA PRACA,, podobnie jest w śląsku wrocław….

24. pikol napisał(a):

No tak piero, ale gdzie jest Śląsk?

25. trente napisał(a):

i juz sie zaczyna jazda po trenerze tak jakby ktorykolwiek mogl tu cos zmienic , zalosna jest krotkowzrocznosc niektorych wpisujacych sie na tym forum ,
    jak moze byc dobrze w klubie ktorego ostatnim wzmocnieniem byl pilkarz ktory przyszedl juz prawie dwa lata temu ! i byl to Rudniev , Rutkowski rzucil Lechowi piec lat temu kolo ratunkowe ale chyba nie zauwazyl ze bylo ono przebite .

26. Dawid napisał(a):

ja nadal popieram Rumaka i chce go widzieć w następnym sezonie… jego wypowiedź „…kto zagra z Wisłą tak jak w Białystoku nie ma w tym klubie czego szukać…” tylko mnie w tym przekonaniu utrwaliła… powiedzcie kiedy ostatnio przyszedł jakiś wartościowy piłkarz? w sierpniu Tonev. A wcześniej??? tu potrzeba świeżej krwi i rewolucji kadrowej!

27. bartezo napisał(a):

t\no to czekamy na rewolucje bo wisły nie przejdziemy

28. ss napisał(a):

Mogli szybciej wywalic BAkera

29. BRAGA napisał(a):

Mnie się też ta wypowiedź cholernie spodobała, mam nadzieję i wierzę w to że to są słowa trenera Rumaka a nie Pana Piotrusia jego starego i innych gajdzin którzy myślą że prowadzą Barcelonę. Nie mniej nie więcej, widzę że pod batutą Rumaka, ten zespół gra dużo lepiej (mimo że nie wygrywa i nie strzela) i chce żeby ten trener został na następny sezon. W ogóle co do wypowiedzi to strona główna też dosyć krytycznie opisała to wszystko dzisiaj i o Probierzu też jest chyba wzmianka. Poczekajmy do jutra, wierzę że nie zobaczę na boisku dwóch „piłkarzy” którzy nie mają prawa grać już w tym klubie: Wojtkowiak Injac. Ten pierwszy to w ogóle ma już wyj…..e na ten klub, nawet biegać się już nie chce a bencwał jest kapitanem!!

30. kbic napisał(a):

tak super gra zespół pod wodzą Rumaka buahahaha Jaga przegrywa mecz za meczem, a my z nimi nic nie pograliśmy, kompletnie NIC! to że drużyna wyglądała lepiej w pierwszym meczu, było tylko chwilowym zrywem i efektem nowej miotły, w dodatku marnym, wiec kochajcie się dalej w Rumaku, tak jak w Bakero (ile tu było wpisów jaki to super coach, że powinien zostać mimo braku pucharów, potem że super prowadzi drużyne bo ta wygrała w kilku pierwszych kolejkach). Rumak jest do wywalenia tak samo jak syn właściciela, bo dopóki człowiek znający piłke z FMa, będzie odpowiadał za scouting i transferu, dopóty będziemy w głębokiej dupie. Stanowiska trenera Lecha nie powinien piastować człowiek bez sukcesów i nazwiska, bo gwiazdki trzeba trzymać krótko, a to może tylko człowiek z twardą ręką i autorytetem.

31. omega napisał(a):

Czyli TY

32. kbw napisał(a):

Przejdą Wisłę, czołówka traci punkty /zresztą to cieniasy/. To nie koniec Lecha. Będzie pięknie. Kraków i Wrocław jako pierwsi dostaną baty.

33. qwerty napisał(a):

@kbic czyli Piotr R wypad ale Starszy Rutkowski już może zostać?
    Dawno pisałem, że największą bolączką Lecha jest Właściciel i Zarząd

34. Poznaniak napisał(a):

Paradoksem Lecha jest nie całkowity brak transferów – bo takie co jakiś czas są.
    Problemem jest ich jakość i trafność miejsca i czasu!! (casus Wichniarka i Tchibamby)
    Jeszcze większym problemem jest filozofia zarządzania klubem i fakt krytyczny:
    LECH od 2 lat MARNUJE DOBRYCH PIŁKARZY!!! Na dodatek Lech nie wychowuje regularnie młodzieży!
    No bo ilu jego wychowanków w ostatniej dekadzie zostało sprzedanych za konkretną kasę i zrobiło dalsze kariery?

Niestety za całe to zło odpowiedzialne są osoby ZARZĄDZAJĄCE! Udało im się w 2008 roku z 4 gigantycznymi wzmocnieniami – ale wtedy mózgami Lecha byli Smuda i Czyżniewski + paru innych zasłużonych Lechowi. Tych ludzi już nie ma, a na ich miejsce jest syn właściciela plus przydupasy biorące pensję.
    Tamtego zespołu, tak jak i mistrzowskiego już też nie ma bo najważniejsze ogniwa zostały sprzedane, uciekły lub zatraciły się w lenistwie przez brak konkurencji (Stilic, Kriwiec, Arboleda, Iniac!)