Kolejne mecze juniorów. Lech wygrywa derby

W minionych dniach, a konkretnie jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi odbyły się kolejne mecze w Młodej Ekstraklasie, Wielkopolskiej Lidze Juniorów Starszych i w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Młodszych.

> Party Poker < Jako pierwsi na murawę, a konkretnie w środę, 4 kwietnia wyszli piłkarze Lecha Poznań występujący na co dzień w WLJM. W derbowym pojedynku rozegranym na boisku w Plewiskach zawodnicy prowadzeni przez Krzysztofa Kołodzieja pokonali na wyjeździe Wartę Poznań 2:1 i są już o krok od zdobycia Mistrzostwa Wielkopolski, a co za tym idzie, awansu do Mistrzostw Polski. Tymczasem dzień później na bój z Wartą Poznań do Lubonia wybrali się juniorzy starsi. Gracze Przemysława Bereszyńskiego także wygrali z "Zielonymi" 2:1 i tym samym również są blisko upragnionego celu. Niestety w minioną środę znów od podium ligi oddalił się Lech Poznań z ME. Kolejorz zaledwie zremisował we Wronkach z kielecką Koroną 1:1 i zwycięstw musi szukać w kolejnych konfrontacjach. Młoda Ekstraklasa – 25. kolejka:

Lech Poznań – Korona Kielce 1:1
GKS Bełchatów – Śląsk Wrocław 1:0
Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk 2:1
Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 2:1
Polonia Warszawa – Górnik Zabrze 2:2
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Cracovia Kraków 1:0
Widzew Łódź – ŁKS Łódź (jutro o 11:00)
Ruch Chorzów – Legia Warszawa (jutro o 12:00)