Wyjazdowe mecze Lecha – podsumowanie sezonu

W minionym sezonie 2011/2012, piłkarze poznańskiego Lecha łącznie 18 razy gościli na stadionach rywali, w tym trzy razy w meczach Pucharu Polski oraz dwukrotnie w Krakowie.

> Party Poker < Najwięcej wyjazdów lechici zaliczyli jesienią, bo aż 11 i ich bilans na boiskach rywali był wtedy średni. Pod tym względem jeszcze gorzej było jednak wiosną, gdy poznaniacy wygrali na wyjeździe tylko raz, ale za to z warszawską Legią, którą m.in. przez zwycięstwo Kolejorza nie zdobyła Mistrzostwa Polski, a "niebiesko-biali" dzięki tym trzem punktom awansowali do europejskich pucharów. Co ciekawe podopieczni najpierw Jose Marii Bakero Escudero, a później Mariusza Rumaka znacznie częściej strzelali gole na wyjazdach w drugich połowach spotkań, a bramki na boiskach rywali tracili w pierwszych odsłonach pojedynków. Ogółem w sezonie 2011/2012 poznański Lech zaliczył wyjazdowy bilans wynoszący 5-7-6, gole: 23-16 na korzyść Kolejorza. Wyjazdowy bilans minionego sezonu: 5 zwycięstw, 7 remisów, 6 porażek (18 spotkań) Wyjazdowy bilans rundy jesiennej: 4 zwycięstwa, 4 remisy, 3 porażki (11 spotkań) Wyjazdowy bilans rundy wiosennej: 1 zwycięstwo, 3 remisy, 3 porażki (7 spotkań) Bramki na wyjazdach strzelone w pierwszej połowie: 6 Bramki na wyjazdach stracone w pierwszej połowie: 10 Bramki na wyjazdach strzelone w drugiej połowie: 17 Bramki na wyjazdach stracone w drugiej połowie: 6 Jesienny bilans bramek na wyjeździe: 20-8 na korzyść Lecha Wiosenny bilans bramek na wyjeździe: 3-8 na niekorzyść Lecha Ogólny bilans bramek na wyjeździe: 23-16 na korzyść Lecha Wyjazdowe mecze Lecha Poznań w sezonie 2011/2012: