Lech vs. AIK 1:0 + 62 zdjęcia

W rewanżowym meczu III rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2012/2013, Lech Poznań wygrał na własnym stadionie z AIK-em Solna 1:0, jednak w dwumeczu przegrał 1:3 i odpadł z rozgrywek. Kolejorz dominował dziś na murawie od pierwszej do ostatniej minuty, ale kapitalnie w bramce Szwedów spisał się były lechita, Ivan Turina, który zatrzymał poznaniaków.

> Party Poker <

62 zdjęcia z meczu:

Przedmeczowy raport NA ŻYWO! od 18:20:

18:00 – Witamy ze stadionu! Na trzecim w tym sezonie przedmeczowym raporcie NA ŻYWO! prosto z Bułgarskiej. Mamy też niewielką nadzieję, że nie ostatnim pucharowym.

18:00 – Tradycyjnie zaczynamy wcześniej niż planowaliśmy. Tym razem aż 20 minut wcześniej, bo nie rozpoczął się jeszcze remont Ronda Kaponiera i na Bułgarską idzie dojechać bardzo szybko.

18:01 – W Kotle jest nowe nagłośnienie. Łącznie pięć dobrze widocznych głośników na pierwszym poziomie dwójki.

18:02 – W Kotle trwa próba nagłośnienie. Z głośników leci muza.

18:02 – Na murawie włączyły się dwa zraszacze.

18:04 – Na II trybunę weszli już pierwsi kibice, więc próba nagłośnienia dobiegła końca, a muza leci teraz z normalnych, stadionowych głośników.

18:05 – Na murawie są już elementy potrzebne do rozgrzewki graczom Lecha.

18:08 – Ciąg dalszy próby nowego nagłośnienia w Kotle.

18:08 – Na Blipie fotka murawy. W przerwie meczu kolejne trzy zdjęcia, ale już kibiców.

18:10 – Na stadionie nie ma jeszcze Szwedów. Wszystkie informacje kibicowskie na bieżąco będziemy podawać w raporcie przedmeczowym oraz później w tym meczowym.

18:12 – Nad Bułgarską na razie niewielkie chmurki. Generalnie wszystko jest tak, jak zapowiadali synoptycy.

18:14 – Pierwsi kibice weszli już także na IV trybunę. Ogółem frekwencja może dziś sięgnąć 20000 widzów.

18:14 – Delegaci z UEFA pojawili się na murawie.

18:16 – Pierwsi fani zasiedli już też na III i I.

18:16 – Co do dzisiejszych zasad. Jeśli Lech chce awansować musi wygrać dziś 4:0 albo np. 5:1. Wygrana 4:1 lub 5:2 da awans gościom.

18:18 – Swoją drugą musi się dziś zdarzyć cud, aby Lech awansował. Czasem cuda się jednak zdarzają.

18:18 – Na murawie próba dziewczyn z KG.

18:20 – Dzisiejszy mecz Lecha może przejść do historii. Kolejorz nigdy nie odrobił takiej straty w pucharowym pojedynku. AIK wiele, wiele lat temu przegrał za to w Polsce z Polonią Bytom aż 1:5. Więcej o tym można znaleźć w artykułach, które niedawno pojawiły się na KKSLECH.com.

18:22 – Od strony Ławicy wyszły jakieś ciemne chmury.

18:23 – Są lechici! Właśnie wyszli na murawę, aby się zapoznać.

18:24 – Burić w samotności… Dzisiaj od niego też dużo zależy. On przede wszystkim musi zachować czyste konto.

18:25 – Tonev wyszedł i zszedł do szatni. Swoją drogą ma słuchawki większe od głowy.

18:26 – Jeszcze informacja dla osób komentujących w newsie. Zajmijcie się meczem, a nie pierdołami.

18:28 – Ceesay ma coś intensywnie tłumaczone. Prawdopodobnie zagra od początku.

18:30 – Co do składów. Zestawienia podamy najpierw tym newsie, czyli w raporcie przedmeczowym, a dopiero później w meczowym. Natomiast w czasie spotkania będzie na odwrót. Wszystkie zmiany itp. najpierw w relacji live, a dopiero później tutaj.

18:30 – Przypominamy również, że raport przedmeczowy trzeba odświeżać samemu, a ten meczowy live będzie odświeżał się automatycznie co 30 sekund.

18:33 – Miało nie padać, a obecnie tak się zachmurzyło, że zaraz może przelotnie pokropić.

18:33 – We wnętrzu stadionu nie wieje tak jak na zewnątrz. To akurat dobra informacja.

18:35 – Na stadionie wciąż nie ma Szwedów. Ani kibiców, ani ekipy AIK-u.

18:38 – Słychać już główną grupę fanów AIK-u, ale jeszcze nie weszła.

18:40 – Pod dachem na III wiszą cztery flagi. Duża Polski, mniejsza Respcet i UEFA, a także maluteńka Szwecji. Jest też Fair Play, jednak jakoś zawinięta. Chyba mecz nie będzie więc w duchu fair play 😛

18:41 – Niektórzy gracze gości wyszli na murawę. Jeden ze Szwedów porozmawiał sobie trochę z Ceesayem.

18:42 – Stadion zapełnia się bardzo wolno, ale właśnie jest wywieszana pierwsza fana w Kotle.

18:46 – Zachmurzyło się na dobre… i ufaj tu synoptykom…

18:48 – Trwa próba nowych bębnów.

18:48 – Są pierwsi fani AIK-u. Na razie usiedli w takim miejscu, że w ogóle ich nie widać…

18:52 – Wchodzą kibice AIK-u!!! bardzo głośni i dobrze zorganizowani. Mają fany i krzyczą „Poznań Ku*wa”.

18:54 – Szwedzka ku*wa – śpiewa Kocioł.

18:58 – Totalna głupota! AIK dopinguję.. Legie….

19:00 – „Ku*wy i śmiecie z Poznania nie wyjedziecie” – ryknął Kocioł.

19:00 – Goście na razie wywieszają fany i flagi. W porywach jest ich z 400 osób.

19:10 – Poniżej składy. Zaraz uzupełnimy całość.

19:15 – AIK przestał dopingować Legię i na razie ucichł.

19:15 – Gracze AIK-u już na rozgrzewce. Z Lecha rozgrzewa się na razie tylko Burić.

19:19 – Rozgrzewają się już także sędziowie.

19:20 – Lech na rozgrzewce. Głośnie „Kolejorz” z trybun

19:20 – AIK – „Ku*wa Poznań”

19:28 – Poniżej ławki rezerwowych. Zaraz uzupełnimy skład w relacji meczowej.

19:33 – Szwedzi coś cały czas bełkoczą w swoim sektorze.

19:33 – Kocioł na razie pełny w połowie. Na innych trybunach słabo.

19:34 – 4 Strings – Mainline (z głośników)

19:36 – Zaczęło się na szczęście znów przejaśniać nad stadionem.

19:37 – Doping Szwedów to istny bełkot. Zachowują się jakby byli pijani.

19:39 – Pewne jest już, że 20000 ludzi na meczu nie będzie, ale powyżej 15000 to bardziej realna liczba.

19:40 – Dziś wiele fan zawisło między drugim, a trzecim poziomem Kotła. Największa to „Poznaniacy”.

19:41 – Ślusarski imponuje techniką… ale tylko na rozgrzewce.

19:45 – Na trzecim poziomie Kotła widać chyba jakąś sektorówkę.

19:46 – Wszyscy fani AIK-u są ubrani na czarno. Trzy fotki kibiców opublikujemy na Blipie w czasie przerwy.

19:47 – Na murawie trwa występ dziewczyn z KG.

19:48 – Przypominamy! Za kilka minut przenosimy się z relacją do raportu meczowego w osobnym oknie -> www.kkslech.com/live

19:49 – Na górze Kotła zawisł transparent Ś.P. Viki

19:49 – Kocioł dziś pełny nie będzie, ale i tak prezentuje się nieźle.

19:50 – Murawa jest właśnie po raz drugi dzisiaj zraszana.

19:51 – Kibice Lecha „Jadą” na AIK. Goście na razie siedzą cicho.

19:52 – Przed meczem będzie jeszcze minuta ciszy. Niedawno tragicznie zginał bowiem kolejny fanatyk Lecha.

19:54 – Słońce wychodzi… oby był to jakiś dobry znak…

19:55 – Hymn Lecha śpiewają kibice.

Zapis relacji z meczu na żywo prowadzonej prosto z Bułgarskiej

Raport NA ŻYWO! z meczu Lech – AIK w osobnym oknie:

90+4 min Koniec… odpadamy. Dzięki za uwagę i zapraszamy na więcej na stronę główną KKSLECH.com
90+3 min Zółta dla Ubiego
90+2 min AIK totalnie zamurowany. Wszyscy bronią.
90 min Jeszcze cztery minuty
90 min Chyba już się nic nie zmieni…
87 min Lech nadal atakuje, ale nie ma strzałów.
85 min Wilk za Gergo
84 min Zaraz wejdzie Wilk
80 min Zółta dla Turiny, a Muraś strzela nad bramką
80 min Tjernstom za Mutumbę
77 min Lechici chcą karnego. Sędzia nie gwiżdże.
76 min Lech nadal ciśnie!
73 min W Kotle zabawa. Kibice podrzucają koszulki do góry
72 min Fantastyczna bomba z daleka Możdżenia i prowadzimy!
72 min GOOOOOOOOOOOOOOL !!!! ALEEEŻZ GOL !!! 1:0!!!
70 min Akcje Lecha są za wolne i brak w nich pewności. Brakuje też strzałów…
68 min Powinno być 1:0 po główce! Niestety znów ten przeklęty Turina!
66 min Drewniak staje się irytujący. Możdżeń to samo.
65 min AIK nie istnieje, a Lech ciśnie. Szkoda, że cały czas w dwumeczu 0:3
64 min Zostało coraz mniej czasu, ale Lech atakuje
61 min Dwie zmiany w Lechu: Bereszyński za Trałkę orz Vojo za Toneva
60 min Gra siadła…
56 min Ceesay! niewiele brakowało i prawie zdobyłby gola
55 min Możdżeń gra teraz na lewej, Tonev w ataku, a Gergo na prawej
54 min Bezsensu strzelał z daleka Możdżeń
51 min Kontra Lecha i Tonev ciut za późno podaje do Gergo
50 min Róg dla AIK-u. To Lech miał atakować, a nie Szwedzi
49 min Kolejny błąd Arboledy!
47 min Po błędzie Arboledy prawie było 0:1… Wielkie szczęście i koszmarny błąd
46 min Początek II połowy. Zaczął AIK.
45 min Trzy fotki pojawiły się na Blipie
45 min Koniec I połowy
44 min Na stadion doszło trochę kibiców. Frekwencja jest wyższa.
43 min Szkoda tych szans… Lech już dawno mógł doprowadzić do wyrównania w dwumeczu… pech
42 min Przypadkowy strzał AIK-u broni Burić. To pierwszy gości w tym meczu
41 min CO ZA SZANSA! Możdżeń zablokowany tuż przed bramką!
40 min Cóż za rajd Toneva! Piłka nie doszła jednak w pole karne. Mamy róg
39 min Lech cały czas gra na połowie AIK-u, ale nic z tego nie wynika.
38 min Żółta kartka dla Perssona
37 min Jak ktoś ma problemy z relacją niech odświeża parę razy. W końcu ruszy
35 min Ręka AIK-u, ale sędzia nic widzi
34 min AIK jest naprawdę słaby na boisku, ale i tak wysoko prowadzi w dwumeczu…
33 min Strzał Lecha po rogu, ale gola nie ma
31 min W Kotle rozstąpienie
29 min Gergo jest osamotniony w ataku. Drewniak musi zejść, bo i tak nic nie robi.
28 min Lech za dużo gra prawą stroną. Tonev na lewej nie miał jeszcze żadnego rajdu…
26 min Gra przeniosła się do środka…
24 min Brawo Ceesay! cóż za spokój, a był naciskany aż prze 3 graczy
22 min Kolejne złe zagrania Wołąkiewicza
21 min Potężną bombę Gergo broni Turina!
18 min Ceesay prezentuje się na razie całkiem nieźle
17 min Fantastyczna obrona Turiny!
17 min Zły strzał AIK-u z daleka
16 min Turina dwukrotnie ratuje AIK przed strata bramki! Najpierw strzelał Lovrencscis, a dobijał Możdżeń.
16 min AJJJ !!!!
14 min W Lechu brakuje rozgrywającego. To widać od razu.
13 min Fatalna strata Murawskiego i z akcji nic nie wyszło
12 min Płaski strzał gości tuż obok słupka
10 min Kibice Lecha znów śpiewają: \”Czy Rutkowski zapomniałeś \” i \”Na koszulkach bez Amiki\”
8 min AIK nastawił się tylko na obronę
7 min Wrzutka Ceesaya, ale zbyt głęboka
5 min Powinien być róg dla Lecha. Sędzia nic nie wiedział….
4 min Wrzutka w pole karne i dobrze główkuje Arboleda
3 min Jeśli są problemy z działaniem relacji i pokazuje się błąd, to ją odświeżajcie. Możliwe jest przeciążenie serwera, które już zaczęło występować
3 min Na razie częściej przy piłce są lechici
2 min Fani AIK-u rzucili świecę dymną
1 min Gramy! i już ciśnie Lech
min Fani AIK-u odpalili race. Pięknie to wygląda.
– min Minuta ciszy
– min Chcemy awansu! – ryknął Kocioł
– min Oba zespoły już na murawie. Lech na niebiesko, a AIK na czarno
min Wszystkim użytkownikom przypominamy, że o godzinie 18:00 w głównym newsie na KKSLECH.com rozpocznie się przedmeczowy raport NA ŻYWO! prosto z Bułgarskiej. W tym miejscu odbędzie się za to relacja live z samego spotkania Lech – AIK. Początek o godzinie 20:00.

KKS Lech Poznań – AIK Solna 1:0 (0:0)

Bramka: 72.Możdżeń

Żółte kartki: Ubiparip – Persson, Turina, Amponsah

Sędzia: Libor Kovarik (Czechy)

Widzów: 18000 (400 kibiców AIK-u)

KKS Lech: Burić – Ceesay, Wołąkiewicz, Arboleda, Henriquez – Trałka (61.Bereszyński), Murawski – Możdżeń, Drewniak, Tonev (61.Ubiparip) – Lovrencsics (85.Wilk).

Rezerwowi: Kotorowski, Djurdjević, Wilk, Kamiński, Ślusarski, Bereszyński, Ubiparip.

AIK: Turina – Lorentzson, Backman, Karlsson, Johansson – Lalawele, Danielsson, Persson, Mutumba (80.Tjernstom) – Borges, Lundberg (73.Amponsah).

Rezerwowi: Stamatopoulos, Tjernstrom, Quaison, Kamara, Ozkan, Gustavsson, Amponsah.