Bezbarwny remis na oczach tysięcy kibiców + 30 zdjęć z meczu

W meczu 3. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2012/2013, Lech Poznań tylko zremisował w obecności ponad 27 tysięcy widzów na trybunach z Górnikiem Zabrze 0:0. Po pierwszej wyrównanej połowie w drugiej odsłonie Kolejorz zagrał bardzo słabo i obudził się dopiero pod koniec spotkania. To jednak za mało, aby zadowolić kibiców, którzy w bardzo dobrej liczbie zawitali na Bułgarską.

> Party Poker <

30 zdjęć z meczu:

12:50 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Witamy i czekamy na 11 zwycięstwo z rzędu Lecha u siebie i 7 bez straty gola!

12:51 – Tradycyjnie zaczynamy wcześniej niż przewidywaliśmy. Tym razem o 10 minut.

12:51 – Na stadion wchodzą pierwsi kibice Górnika. Większość w koszulkach Torcidy. Od razu widać, że zabrzan będzie znacznie więcej niż ostatnio.

12:52 – Na murawie przebywają obecnie sędziowie i delegaci. Próbę mają też dziewczyny z KG. Ponadto są już rozłożone elementy potrzebne do rozgrzewki Lecha.

12:54 – Na wszystkich trybunach są już pierwsi kibice Kolejorza. Dzisiaj wszyscy byli przed nami.

12:55 – Patrząc na sektor Górnika gości będzie około tysiąca.

12:56 – Nad stadionem niewielkie chmurki. Gdy słońce za nie zajdzie słońca na boisku nie ma, ale gdy świeci, to murawa jest odkryta w jakiś 90 procentach. Przynajmniej na razie, bo za kilkadziesiąt minut słońce powinno schować się za dach I trybuny.

13:00 – Na Blipie pojawiła się fotka murawy.

13:01 – Dywan prezentuje się bardzo ładnie, ale widać na nim pewne ubytki.

13:01 – Górników cały czas przybywa. Jest też kilkadziesiąt osób w żółtych koszulkach z GKS-u Katowice.

13:04 – W Tej chwili Górnika na sektorze to jakieś 500 osób, ale zabrzan cały czas przybywa.

13:05 – Maksymalnie w przerwie meczu damy na Blipie zdjęcie sektora gości oraz dwóch trybun.

13:06 – Kocioł będzie dziś właściwie pełen. Frekwencja może sięgnąć 25000 widzów.

13:07 – Lechici przyjechali na stadion. Wychodzą na murawę.

13:07 – Górnik zaczął dopingować.

13:08 – Z Kotła brawa dla Górnika.

13:08 – W kadrze na dzisiejszy mecz nie ma jeszcze Reissa. Zostanie zgłoszony jutro.

13:09 – Piłkarze Górnika wychodzą na murawę. „Górnik Zabrze” słychać z sektora gości oraz „Czy wygrywasz czy nie”.

13:10 – Na murawie trwa witanie i obściskiwanie się przez piłkarzy obu drużyn.

13:12 – Henriquez ma słuchawki większe od głowy, za to Arboleda znów schodzi w dziwnych miejscach.

13:13 – Achtung wybuchł. Na razie przed stadionem.

13:14 – „Tylko zwycięstwo, Górnicy tylko zwycięstwo” – ryknęli goście oraz „Grać na całego i walczyć do upadłego”.

13:15 – Górnik jest po sektorze mocno porozwalany. Nie da rady objąć na zdjęciu całego sektora gości.

13:17 – Chętnych na bilety nadal nie brakuje. Pod stadionem ustawiają się jeszcze kolejki.

13:19 – Swoją drogą jest to chyba ostatni domowy mecz Lech w tak dobrych warunkach. Następny u siebie pod koniec września, a wtedy może już zawiać chłodem.

13:19 – Drugi i trzeci achtung wybuchł pod stadionem.

13:19 – Czwarty i piąty. Ktoś ma niezłą zabawę…

13:21 – Górnik porozkładał już swoje elementy potrzebne do rozgrzewki.

13:22 – Z ciekawostek. Lech ma dziś szansę na 11 wygraną z rzędu i 7 bez straty gola. W dodatku jeśli zwycięży, to będzie to najlepszy start Kolejorza od 20 lat, czyli od sezonu 1992/1993 w którym Lech był mistrzem.

13:24 – Więcej o tym pisaliśmy niedawno na KKSLECH.com. Info znajduje się kilka newsów niżej.

13:26 – Skład Lecha podamy według rozgrzewki, czyli jakoś o 14:00. Górnika natomiast, jak dostaniemy protokół.

13:27 – Jeszcze jedna ciekawostka. W zeszłym sezonie o 14:30 graliśmy u siebie dwa mecze. Z Lechią wygraliśmy 2:1, a nieco wcześniej ze Śląskiem 2:0. Czas zatem na hat-tricka.

13:28 – Na stadionie jeszcze prawdziwie letnia muza, choć niestety jesień coraz bliżej.

13:30 – Na murawie pojawiła się płachta Ekstraklasy SA.

13:31 – Tym razem achtung wybuchł na stadionie. Ciekawe czy fan tych petard zapłaci potem 5000 zł ze swojej kieszeni.

13:31 – Nawet dwa wybuchły.

13:32 – Goście wywieszają właśnie dużą fanę „Forza GKS”.

13:35 – Na telebimach lecą wszystkie wydane ostatnio przez Lecha spoty reklamowe.

13:38 – 4 Strings – Mainline z głośników. Wchodzimy na stadionie już w trancową, tradycyjną muzę.

13:40 – Czyste niebo robi się już nad Bułgarską.

13:41 – Dziś niedziela i pora obiadowa, a więc wielu kibiców przyjdzie zapewne na ostatnią chwilę a nawet po pierwszym gwizdku

13:41 – Na dodatek komunikacja MPK nie działa dziś tak jak w dni powszednie.

13:43 – Spiker powitał nie tylko fanów Lecha, ale tym razem także gości. Dostał za to gromkie barwa.

13:43 – Bramkarza Górnika już się rozgrzewają.

13:44 – Goście oprócz wspomnianej wcześniej fany GKS-u wywiesili jeszcze fanę Górnika – „Syrynia”.

13:45 – Na razie stadion bardzo, ale to bardzo wolno się zapełnia.

13:46 – Bramkarze Lecha na rozgrzewce. Dzisiaj będzie bronił Burić.

13:47 – Na rogu i na samej górze IV zawisła duża fana – „Torcida”.

13:47 – Górnicy wywiesili także jeszcze kilka innych, ale małych fan. Niestety z tego miejsca dokładnie ich nie widzimy.

13:48 – Lech na rozgrzewce. Zaraz podamy skład.

13:53 – Poniżej skład Lecha według rozgrzewki. Gramy 4-3-3.

13:53 – Górnik już też jest na rozgrzewce.

13:58 – Poniżej także ławka rezerwowych Lecha.

13:59 – Medusa na meczu. To jest to 🙂

14:03 – Trwa wywieszanie fan w Kotle. Na gorze jest duża, nowa i czarno-biała – „Kibolski Klub Sportowy”

14:05 – Nowa fana robi wrażenie. Fotka Kotła najpóźniej w przerwie.

14:06 – Włączono jupitery.

14:07 – Na oko fanów Górnika jest trochę więcej niż Ruchu.

14:14 – Poniżej skład Górnika. Rozgrzewka trwa na dobre.

14:15 – W tej chwili na stadionie jest kilkanaście tysięcy widzów. Kibiców cały czas przybywa.

14:18 – Mamy nietypową fotkę z nietypową istotą, która oglądała mecz. Powinna się spodobać 🙂

14:20 – Na murawie trwa występ dziewczyn z KG.

14:22 – Wielu kibiców dotrze na mecz po pierwszym gwizdku. Na razie prawie komplet jest w Kotle.

14:25 – Spiker czyta kibicom składy. Cały Kocioł jest obwieszony fanami.

14:26 – W składzie Górnika jest dwóch byłych piłkarzy Lecha. Na ławce siedzi Telichowski, a gra od początku Gancarczyk.

14:27 – Trzeba przyznać, że akcja „niebiesko-biały” stadion na innych trybunach niż II trybuna wyszła dziś dużo lepiej niż ostatnio. Brawo!

14:28 – Hymn Lecha śpiewają kibice.

14:30 – Oba zespoły już na murawie. Górnicy są dziś bardzo głośni.

14:41 – Na mecz przyjechał Pan z Zabrza z dzwonkiem. Właśnie go użył.

14:45 – Na Blipie pojawiły się fotki dwóch trybun. Zdjęcia sektora Górnika nie ma bo, na razie kibice na nim są zbyt daleko siebie i nie da rady ich objąć.

14:46 – Niecodzienna sytuacja. Boczny pokazuje spalonego, a akcja idzie dalej, bo na stadionie jest taki gwar, że sędzia nic nie słyszał.

14:50 – Kocioł dopinguje z sektorem dziecięcym na dwa głosy, a Górnik jedzie na Ruch.

14:55 – „Zawsze i wszędzie policja je*ana będzie” – z trybun.

15:25 – W przerwie meczu nagrodzono na murawie JS i JM Lecha Poznań, którzy w 2012 roku zdobyli wicemistrzostwa Polski.

15:40 – „Piłka nożna dla kibiców” oraz „Donald Matole” śpiewają obie grupy kibicowskie.

15:41 – W sektorze gości transparenty. Za chwilę zdjęcie na blipie.

15:47 – Obiecana fotka na Blipie.

15:47 – Oficjalna frekwencja to 27130.

15:52 – „Lech to są pany” – na dwa głosy z III trybuną.

16:15 – „Gdzie jest napastnik” – pyta Kocioł.

Początek meczu rozpoczął się dość niemrawo, choć przewagę w posiadaniu piłki miał Górnika. Nie przełożyło to się jednak na strzały, których w pierwszych pięciu minutach nie było. Później nadal przeważał Górnik, jednak w 13. minucie wszyscy się obudzili. Do wrzutki z lewej strony doszedł Ślusarski, który celnie uderzył głowa, lecz bramkarz Górnika sparował piłkę na rzut rożny. W 15. minucie gry prawą stroną przedarł się Tonev, ale w tej sytuacji był spalony, którego sędzia nie słyszał, bo trybuny zagłuszyły to, co mówił do niego przez słuchawkę asystent.

W 18. minucie gry celny strzał oddał Górnik. W tej sytuacji futbolówkę lecącą w środek bramki dobrze złapał Burić. Oprócz tej szansy w tym kwadransie meczu nie działo nic warto uwagi. Na boisku gra toczyła się przede wszystkim w środku pola, choć w tym kwadransie to Kolejorz miał optyczną przewagę.

W 35. minucie na lewej stronie urwał się Nakoulma, oddał strzał z ostrego konta, ale był niecelny. Dwie minuty później w pole karne zapędził się Olkowski, jednak zamiast strzelać wolał podać i nic z tego nie wyszło. Po chwili ładną akcję odpowiedział Lech, lecz tym razem również zabrakło uderzenia na bramkę. W 43. minucie Lovrencsics wymanewrował na prawej stronie Gancarczyka, jednak do jego środkowania nie doszedł Ślusarski, którego uprzedził Skorupski. W 45. minucie z 20 metra uderzył Milik, ale jego strzał sparował przed siebie Burić.

W 47. minucie spotkania z piłką zastawił się Ślusarski, a potem podał ją do Możdżenia. Ten uderzył, ale zbyt słabo, aby mogło to sprawić kłopot Skorupskiemu. Po chwili z pierwszej piłki strzelał Gergo i znów lepszy bramkarz Górnika. W 54. minucie sam na sam z Buriciem znalazł się Nakoulma, ale przegrał ten pojedynek, choć oddał strzał. W 57. minucie gry Górnik znów znów zagroził Lechowi z prawej strony i znów Burić uratował poznaniaków.

Przedostatni kwadrans meczu, to totalna nuda. Górnik grał co umiał, a Lech nie potrafił stworzyć jakiejkolwiek akcji. W dodatku w 74. minucie po kilku główkach w polu karnym Kolejorza znów uratował Burić. Między 61 a 75 minutą gra lechitów wyglądała koszmarnie.

Ostatni kwadrans do 83. minuty wyglądał tak samo jak przedostatni. Wtedy w końcu na połowę Górnika wszedł Lech, ale żaden z piłkarzy nie potrafił nawet porządnie dośrodkować. W 90. minucie w końcu zobaczyliśmy celny strzał. Z półwoleja dokonał tego Możdżeń, ale na posterunku był Skorupski. Ostatecznie mecz zakończył się remisem.

KKS Lech Poznań – Górnik Zabrze 0:0 (0:0)

Żółte kartki: Ceesay – Milik, Kwiek

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Widzów: 27130 (około 900 kibiców Górnika)

KKS Lech: Burić – Ceesay, Wołąkiewicz, Arboleda, Henriquez – Drewniak (46.Możdżeń), Trałka, Murawski – Lovrencsics (61.Bereszyński), Ślusarski, Tonev (82.Ubiparip).

Rezerwowi: Kotorowski, Kędziora, Kamiński, Djurdjević, Możdżeń, Ubiparip, Bereszyński.

Górnik: Skorupski – Bemben, Danch, Szeweluchin, Gancarczyk – Olkowski (69.Oziębała), Przybylski, Iwan (85.Łukasiewicz), Kwiek, Nakoulma – Milik.

Rezerwowi: Witkowski, Telichowski, Łukasiewicz, Łuczak, Wodecki, Bębenek, Oziębała.