Biała Gwiazda mocno zbladła. Kolejorz znów zwycięski!

W meczu 10. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2012/2013, Lech Poznań pokonał na wyjeździe krakowską Wisłę 1:0 (1:0). Kolejorz zagrał podobnie jak tydzień temu Jagiellonia Białystok na Bułgarskiej i ta gra przyniosła doskonały efekt. Wielkopolanie wywalczyli zatem niezwykle cenne trzy punkty dzięki którym wciąż są w czołówce ligowej tabeli i gonią lidera.

4 min. – Mecz rozpoczął się z dużym spokojem w wykonaniu obu drużyn, jednak w 4. minucie podał/strzelił? na bramkę Lecha Melikson.
8 min. – Na dwudziestym metrze piłkę dostał Boguski. Napastnik Wisły obrócił się z piłka, ale uderzył niecelnie.
13 min. – Rzut rożny wykonywał Lech. Piłka została wybita, lecz trafiła do Toneva. Ten huknął z daleka, jednak niecelnie.
15 min. – Pierwszy kwadrans meczu był wyrównany bez wskazania na którąkolwiek z drużyn.

18 min. – Piłkę ładnie odzyskał Trałka. Podał do środka, lecz futbolówkę wybili wiślacy.
24 min. – Na prawej stronie piłkę odzyskał tym razem Możdżeń. Pomocnik Lecha podał do środka, ale bardzo źle.
25 min. – Wrzutka Jaliensa z prawej strony nie została przez nikogo zamknięta. Była to dobra akcja Wisły.
28 min. – Pierwszy błąd obrony i od razu mógł mieć konsekwencje. Sam na sam znalazł się Melikson, jednak kapitalnie obronił Burić.

35 min. – Po faulu Arboledy z wolnego uderzył Melikson. Piłka trafiła w mur i wyszła na rzut rożny. Z niego też nie było zagrożenia.
36 min. – Kapitalna kontra Lecha! Kolejorz znów przejął piłkę w środku, która trafiła do Trałki. Ten podał do Drewniaka, a młody pomocnik mimo, że miał na plecach obrońcę, strzałem lewą nogą wyprowadził Lecha na prowadzenie!
45 min. – Po golu Kolejorz nieco się cofnął, natomiast Wisła nie radziła sobie w pomocy. W końcu na przebój poszedł Sobolewski, ale jego strzał był zły.
45 min. – Z daleka uderzył Garguła. Obok słupka.
45+2 min. – Dośrodkowanie Garguły z wolnego dobrze wybił na rzut rożny Burić. Po chwili znów Melikson i znów górą Bośniak.

49 min. – Z powietrza uderzył Wilk. Piłka została zablokowana, a potem wylądowała w rękawicach Buricia.
56 min. – Za akcją do końca poszedł Tonev. Wywalczył piłkę, która trafiła do Drewniaka. Ten uderzył celnie, ale złapał ją Pareiko.
57 min. – Szybka odpowiedź Wisły. Lekki strzał Wilka obronił Burić.

62 min. – Niczym napastnik w polu karnym zachował się Jaliens. Ograł dwóch lechitów i podał do Wilka. Ten zespół akcję.
65 min. – Kontra Lecha. Lewą stroną popędził Tonev, ale najpierw jego dośrodkowanie wybili obrońcy, a po chwili strzał poleciał w trybuny.
69 min. – Błąd Linetty w środku i kontra Wisły. Strzał Sikorskiego obok słupka.
73 min. – Zakotłowało się pod bramką Lecha. Na siebie wpadło jednak dwóch wiślaków i piłka przeleciała nad poprzeczką.

76 min. – Dobrze z piłką obrócił się Bereszyński. Pobiegł w kierunku bramki, jednak zamiast w piłkę trafił… w nogi obrońcy Wisły.
80 min. – Z kontrą wyszedł Lech. Na końcu Ceesay zamiast jednak podać w pole karne oddał bezsensu strzał.
82 min. – Tu mógł być remis. Akcja lewą stroną, dwa strzały i gola nie ma… raz piłka trafiła w poprzeczkę.
83 min. – Uderzenie Wilka kapitalnie obronił Burić.
86 min. – Kontra Lecha. Dośrodkowanie Henriqueza było niestety za mocne.
89 min. – W końcówce Wisła mocno napiera. Znów mocno uderzył Wilk i znów strzał został zablokowany.
90 min. – Jeszcze gra z przodu Lech. Strzał z 15 metra, piłka obiła się o nogę i wyszła na rzut rożny.
90+1 min. – Ładna akcja Linetty. Trałka uderzył jednak bardzo niecelnie.
90+3 min. – W pole karne zapędził się Pareiko. Podał głową, ale szybszy był Burić.
90+6 min. – Ostatecznie Kolejorz dowiózł trzy punkty do końca i pozostał w czołówce tabeli.

TS Wisła Kraków – KKS Lech Poznań 0:1 (0:1)

Bramki: 36.Drewniak

Żółte kartki: Głowacki, Czekaj, Jaliens – Trałka, Drewniak, Tonev

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 17000

TS Wisła: Pareiko – Jaliens, Głowacki (22.Frederiksen), Czekaj, Bunoza – Melikson, Sobolewski (67.Sikorski), Wilk, Garguła, Iliev (55.Genkov) – Boguski.

Rezerwowi: Miśkiewicz, Chavez, Frederiksen, Chrapek, Quioto, Sikorski, Genkov.

KKS Lech: Burić – Ceesay, Kamiński, Arboleda, Henriquez – Murawski, Drewniak (60.Linetty), Trałka – Możdżeń, Bereszyński (78.Djurdjević), Tonev (70.Ubiparip).

Rezerwowi: Kotorowski, Djurdjević, Wołąkiewicz, Kędziora, Linetty, Reiss, Ubiparip.