Mecz wyrównany, wynik już nie + 54 zdjęcia, 9 oprawy i 2 filmy

W hitowym meczu 12. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2012/2013, Lech Poznań przegrał w obecności ponad 40 tysięcy ludzi z Legią Warszawa 1:3 (0:3). Kolejorz sam jest sobie winien, bowiem popełnił wiele prostych błędów w obronie, a Bartosz Ślusarski w pierwszej połowie zmarnował kilka doskonałych okazji do zdobycia gola.

54 zdjęcia z meczu:

12:35 – Witamy z Bułgarskiej! 20 minut wcześniej niż przewidywaliśmy. Witamy i zapraszamy na przedostatni raport przedmeczowy i meczowy prosto ze stadionu w tej rundzie i w tym roku. Dziś gramy hit!

12:36 – Właśnie otwarto bramy. Pierwsi kibice Lecha weszli do Kotła.

12:36 – Jakieś 500 kibiców Legii jest w sektorze gości, ale cały czas ich tam przybywa.

12:37 – Legia wywiesiła parę fan w tym tą największą: „Legia to my”.

12:37 – W Kotle będziemy mieli dziś oprawę na dwa poziomy.

12:43 – Włączono właśnie jupitery. W środku stadionu jest mgła.

12:44 – Legia wywiesiła transparent: „Marek, Hanior, Hanna to frajer, zdechniesz ku*wo jebana”.

12:45 – Osobom, które wklejają durne linki w komentarzach dajemy ostrzeżenie. Jeszcze jeden Wasz wpis i wyjeżdżacie stąd do końca sezonu.

12:46 – Na Blipie pojawiła się fotka murawy.

12:48 – W przerwie meczu pojawią się jeszcze fotki trzech trybun. Zdjęcia oprawy natomiast i sam film, w osobnym newsie. Śledźcie więc też stronę główną KKSLECH.com.

12:48 – Część kibiców Legii jest ubrana w białe koszulki.

12:49 – Prócz elementów oprawy na krzesełkach są także dwie sektorówki.

12:50 – Lechici wyszli na murawę. Już głośne „Kolejorz” z Kotła.

12:51 – „Jesteśmy zawsze tam” – krzyczy Legia.

12:52 – Kocioł śpiewa piosenkę Semira Stilicia 🙂

12:53 – A tak w ogóle to szkoda, że nie ma Semira. On by już powiedział, co sądzi o klubie ze wschodu i kim on jest.

12:53 – Legioniści na murawie, a tymczasem goście obrażają Lecha, ale momentalna riposta gospodarzy.

12:56 – Doping i „pozdrowienia” rozpoczęły się już na dobre, choć do meczu ponad 1,5 godziny.

12:58 – Luis podał skład w komentarzu. Oczywiście potwierdzimy go w newsie, jak Lech wyjdzie na rozgrzewkę: Burić – Ceesay, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez – Murawski, Linetty, Trałka – Ubiparip, Ślusarski, Lovrencsics.

13:00 – Lech ma nową przyśpiewkę z melodią Legi: aleeeaae, aleaaa, a Legia ku*wa w dupę je*ana” itd.

13:01 – A tak w ogóle to idąc w stronę stadionu już po 11:00 można było spotkać wielu kibiców z worami konfetti. Pokaz zapowiada się imponująco.

13:02 – Obok nas rozkładają się jacyś nieznani dziennikarze. Pewnie z Warszawy. Wiedzieli, gdzie usiąść 🙂

13:03 – W sektorze gości jest w porywach 1000 osób.

13:05 – Mgła w wyższych partiach trybun nie ustępuje, ale na dole na szczęście jej nie ma.

13:08 – Tak w ogóle to policja dzisiaj już stoi od mostu teatralnego. Czasem nawet po dwa radiowozu. Na szczęście nikogo nie zaczepiają podobnie jak straż miejska, której też nie brakuje.

13:10 – Przed stadionem stoi dziś nawet straż normalna i polewaczka.

13:14 – Legioniści śpiewają jakieś wiejskie melodie.

13:15 – Kocioł jest pełny w jakiś 50 procentach. Inne trybuny na razie puste.

13:18 – „Do nienawiści” z Kotła, a na stadionie już trancowa muza. To znaczy, że mecz się zbliża.

13:20 – „Jeden jest Mistrz Polski” – z Kotła.

13:21 – Legia sobie śpiewa aleeeaa eleeaa czy jakoś tak, a Lech też, ale z lepszymi słowami.

13:22 – Airbase – Medusa z głośników i Legia od razu ucichła.

13:23 – W przerwie ma się odbyć losowanie grup Lech Cup 2012.

13:24 – Jak damy radę, to podamy grupy na Blipie.

13:27 – Na stadionie ma dziś buforów. Kibice Lecha siadają pod samym sektorem gości.

13:34 – Co do spraw sportowych. Jak nie można wygrać trzeba zremisować…

13:36 – Na telebimach leci teledysk do drugiego klipu z „Definicji kibol”.

13:38 – Na murawie są juz porozkładane elementy potrzebne do rozgrzewki obu drużyn.

13:42 – Bramkarze Legii wyszli na rozgrzewkę.

13:43 – Kibiców powitał właśnie spiker.

13:46 – Burić na rozgrzewce.

13:50 – Legia na rozgrzewce. Głośne gwizdy.

13:51 – Lech na rozgrzewce.

13:58 – Poniżej skład Lecha. Już potwierdzony według rozgrzewki.

14:06 – Rozgrzewka obu drużyn trwa w najlepsze, a stadion się zapełnia.

14:09 – Poniżej skład Legii. Też są niespodzianki.

14:20 – Stadion prawie pełny. Za 10 minut zaczynamy.

14:22 – Na stadionie jest ogromny hałas. Nic nie słychać!

14:25 – Ostatni kibice wychodzą na stadion.

14:27 – Hymn Lecha śpiewa cały stadion.

14:30 – Sporo konfetti mamy na stadionie.

15:48 – W Kotle wisi transparent: 11.11.12 Stop milicyjnej prowokacji.

15:50 – Jest już news na stronie głównej KKSLECH.com z oprawą i fotkami.

15:53 – Za nami siedzi Edgar Cani, który obserwuje mecz.

16:20 – Na dole Kotła od początku meczu jest niewielka grupka fanów Cracovii. Wisi też mała fana.

3 min. – W dobrej sytuacji na piątym metrze był Ślusarski, ale źle trafił w piłkę.
7 min. – Strzał Legii poszybował nad bramką.
8 min. – W polu karnym ręka zagrał jeden z legionistów, ale sędzia nie podyktował karnego.
11 min. – Pierwsza akcja Legii i od razu gol. Długa piłka do przodu i Kosecki pakuje piłkę do siatki z dużym spokojem.
14 min. – Druga akcja Legii i drugi gol. Lewą stroną przedarł się Wawrzyniak i będąc słabo atakowany wpakował piłkę do siatki.

20 min. – Kolejny błąd obrony Lecha. Mocny strzał Ljuboji, lecz piłka poleciała obok słupka.
24 min. – Odpowiedź Lecha. Strzał Ślusarskiego trafił jednak w słupek.
29 min. – Kapitalnym dośrodkowaniem z prawej strony popisał się Ceesay. Do piłki doszedł Ślusarski, ale w świetnej sytuacji posłał piłkę nad bramką.

31 min. – Lech rozklepany. Znów łatwe błędy obrony i po kontrze Radović zdobywa trzecią bramkę.
36 min. – Znów kapitalna wrzutka Ceesaya i Ślusarski marnuje 200 procentową sytuację.
37 min. – Dobry i mocny strzał Gergo broni Kuciak.
45 min. – Do końca pierwszej połowy piłką grał Lech, ale żadnych ciekawych akcji już nie było. Legia miała za to trzy okazje i wszystkie wykorzystała.

49 min. – Prawą stroną przedarł się Tonev, podał do środka, a mocny strzał Ubiparipa doskonale obronił Kuciak.
59 min. – Oprócz tej sytuacji nie działo się już nic ciekawego. Lech już nie wierzy, a Legia nie musi się starać, bo prowadzi bardzo wysoko.

66 min. – Rzut wolny dla Legii i znów nikt nie pokrył zawodnika rywala. W tej sytuacji piłka poszybowała jednak na bramką.
69 min. – Przed szansą po kolejnym błędzie obrony stanął Kucharczyk. Legionista trafił wprost w Buricia.
73 min. – Kolejny dziś atak Lecha i w końcu gol. Ślusarski znów miał problemy z trafieniem w piłkę i bramkę, ale ta ostatecznie wpadła do siatki.
75 min. – Padła bramka dla Lecha, jednak sędzia odgwizdał spalonego.

80 min. – Po golu Lech nadal napierał. Po dośrodkowaniu Toneva z prawej strony głową uderzył Ślusarski, lecz niecelnie.
90 min. – Do końca meczu Lech jeszcze atakował, ale ciekawych sytuacji nie było. Kolejorz rozegrał wyrównane zawody, jednak przez błędy w obronie przegrał.

KKS Lech Poznań – KP Legia Warszawa 1:3 (0:3)

Bramki: 73.Ślusarski – 11.Kosecki 14.Wawrzyniak 31.Radović

Żółte kartki: Trałka, Wołąkiewicz, Linetty – Rzeźniczak, Łukasik

Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok)

Widzów: 41500 (1000 kibiców Legii)

KKS Lech: Burić – Ceesay, Wołąkiewicz, Kamiński (74.Możdżeń), Henriquez – Murawski, Linetty, Trałka (62.Djurdjević) – Ubiparip, Ślusarski, Lovrencsics (46.Tonev).

Rezerwowi: Kotorowski, Djurdjević, Drewniak, Tonev, Możdżeń, Reiss, Bereszyński.

KP Legia: Kuciak – Rzeźniczak, Jędrzejczyk, Żewłakow, Wawrzyniak – Gol (90.Łukasik), Furman – Kosecki (63.Kucharczyk), Radović, Żyro (78.Salinas) – Ljuboja.

Rezerwowi: Jałocha, Kiełbowicz, Kopczyński, Łukasik, Salinas, Suler, Kucharczyk.

Kapitanowie: Murawski – Żewłakow

Trenerzy: Mariusz Rumak – Jan Urban

Pogoda: +4°C, pochmurno