Andrzejkowe zlanie przez Śląska + 59 zdjęć z meczu

W meczu 14. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2012/2013, Lech Poznań został rozbity przez Śląsk Wrocław 0:3 (0:1). Oba zespoły zagrały w pierwszej połowie bardzo słabo, ale po przerwie Kolejorz został załatwiony kolejnymi dwoma strzałami i w fatalny sposób zakończył 2012 rok na swoim stadionie.

59 zdjęć z meczu:

19:15 – Witamy z Bułgarskiej! Na ostatnim w tym roku przedmeczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadiony. Mamy nadzieję, że po dwóch porażkach z rzędu u siebie w końcu wygramy.

19:16 – W Poznaniu dziś chłodno. W tej chwili mamy około zera. Na stadionie są już pierwsi kibice. Tych z Wrocławia jeszcze nie ma.

19:18 – Będzie dziś mega oprawa w Kotle. „Niebiesko-biała” na dwa poziomy. Część sporych jej elementów już jest.

19:19 – Przed stadionem wybucha achtung za achtungiem.

19:20 – Na murawie są już piłkarze obu drużyn. Właśnie spacerują.

19:23 – Tam gdzie nie będzie elementu oprawy w Kotle wiszą dwie fany. Kolejorz i e-Lech 02.

19:28 – Na stadionie lecą nuty z „Definicji Kibol”. Teraz rapuje Bzyk.

19:35 – Fotka murawy na Blipie.

19:36 – W czasie meczu ukażemy jeszcze trzy fotki trybun i oczywiście filmik oraz zdjęcia oprawy w osobnym newsie tak jak zawsze.

19:39 – Swoją drogą już dawno nie było meczu w Poznaniu w piątek. Ostatni raz bodajże z Polonią w kwietniu.

19:41 – Sektor gości nadal pusty, a do meczu coraz bliżej.

19:44 – Na murawie są już porozkładane elementy potrzebne do rozgrzewki obu drużyn.

19:44 – Skład Lecha podamy tak jak zawsze, czyli według rozgrzewki za jakieś 30-35 minut.

19:48 – Doszły nas słuchy, że na meczu mają być Irlandczycy, bo wygrali jakiś konkurs. Mamy nadzieję, że nie przyjdą tu z zielonymi flagami narodowymi. Po pierwsze kolor zielony, to na sektorze gości dzisiaj, a po drugie Euro się skończyło.

19:50 – Jak dobrze pójdzie i pojawią się kibice Śląska, to frekwencja może dobije do 20 tysięcy. Na razie stadion zapełnia się bardzo wolno.

19:50 – W Kotle między elementami oprawy pojawiła się jeszcze jedna, trzecia fana.

19:52 – Przypominamy, że dziś w Poznaniu miało stawić się 1200 kibiców Śląska. Początkowo dostali 1000 biletów, a potem otrzymali jeszcze 200 wejściówek. Wszystkie wykupili.

19:57 – Bramkarze Śląska już na rozgrzewce.

20:00 – Kotor na rozgrzewce. Dziś on broni za kontuzjowanego Buricia.

20:02 – Kibiców powitał właśnie spiker.

20:02 – W pierwszym piątkowym meczu Jaga – GKS 2:2.

20:07 – Pierwsi kibice Śląska już w sektorze, a oba zespoły na rozgrzewce.

20:09 – Skład Lech wg. rozgrzewki poniżej.

20:10 – Tak jak przewidywaliśmy wczoraj w zapowiedzi. Drewniak za Linettego. Jedynie za Możdżenia gra Tonev.

20:12 – Skład Śląska podamy jak otrzymamy protokół.

20:13 – Gości przybywa na sektor bardzo wolno. W tym tempie wszyscy do meczu nie wejdą…

20:15 – Na razie nie widać naszego ulubieńca. Staszka Levego. Ciekawe, jaką dziś katanę założy na siebie.

20:16 – Kamiński zamiast się rozgrzewać ogląda kibolski teledysk na telebimie.

20:22 – W protokole meczowym jest wpisany Rok Elsner, który miał pauzować. Jeśli Słoweniec rzeczywiście zagra i miał pauzować, to wtedy Lech Poznań wygra walkowerem.

20:22 – Poniżej pełen skład gości.

20:23 – Co ciekawe Elsner miał pauzować nawet według Śląska… Walkower wisi więc w powietrzu.

20:24 – No chyba, że kiedyś Elsnerowi anulowali jakąś kartkę z tym, że nikt o tym nie wie…

20:27 – Jesteśmy z Tobą, hej Klima jesteśmy z Tobą! – z Kotla.

20:27 – Pali tam też się mały stroboskop.

20:30 – Kocioł pełny w jakiś 75 procentach. Inne trybuny słabo.

20:31 – Śląska w sektorze na razie jakieś 500 osób. Coś śpiewają, ale muza na stadionie ich zagłusza.

20:32 – Wywiesili dwie fany: „Silesia” i „Wielki Śląsk”.

20:36 – Występ KG drugi mecz z rzędu smętny. Za wolna muzyka. Uszy więdną od tego przy czym właśnie tańczą.

20:36 – „Cała Polska je*ie Śląska” – ryknął Kocioł.

20:36 – W sektorze gości 1200 kibiców nie ma bankowo. No chyba, że jeszcze dojadą, bo czasem ktoś wchodzi.

20:39 – Murawa już pusta, a II rozpoczęła doping.

20:41 – „Zawsze i wszędzie policja je*ana będzie” – Z Kotła.

20:41 – Hymn Lecha śpiewają kibice.

20:41 – Oczywiście ci z Wrocławia tradycyjnie nie umieją się zachować… wstyd.

20:43 – Śląsk śpiewa o Mistrzu, ale to już stare czasy.

21:15 – Male flagowisko jest w sektorze gości, a w Kotle rozstąpienie i przyśpiewka „Fanatyczny doping”.

21:38 – Na Blipie pojawiły się trzy fotki.

1 min. – Atak Lecha. Do przodu poszedł Ceesay i jego strzał z problemami obronił Kelemen.
4 min. – Ładnie wrzucił Tonev, jednak jego dośrodkowanie wyłapał bramkarz.
11 min. – Po paru minutach mało ciekawej gry niebezpiecznie do Kotora zagrał Kamiński.
12 min. – Strzał gości obok słupka.

15 – 30 minuta

19 min. – Niezbyt dobrze po rożnym interweniował Kotorowski, ale skończyło się na strachu.
22 min. – Długa piłka do przodu i gol. Kotorowski źle obliczył lot piłki i Diaz wpakował ją do siatki.
26 min. – Tak jak od początku meczu cały czas się nic nie dzieje, ale Lech już tradycyjnie przegrywa u siebie tracąc gola w pierwszej połowie.
27 min. – Płaskie uderzenie Drewniaka dobrze broni Kelemen.

35 min. – Od ośmiu minut z boiska wieje nudą.
38 min. – Na boisko nie ma żadnych składnych akcji z obu stron i ciekawych podań. Nie dzieje się na razie kompletnie nic wartego uwagi, a gra obu drużyn jest żenująca,
39 min. – Celny strzał Śląska. Piłkę łapie Kotorowski.
45 min. – Ostatecznie po słabej połowie z obu stron goście prowadzą 1:0.

47 min. – Dobra akcja Lecha, ale na koniec fatalny strzał Gergo z lewej nogi.
55 min. – W momencie kiedy mieliśmy oprawę, padł drugi gol. Sobota ładnym strzałem podwyższył prowadzenie.
57 min. – W ogromnym dymie gola na 3:0 z dystansu zdobyła Ćwielong i jest już po meczu.

63 min. – Dwie akcje Lecha. Najpierw Możdżeń w bramkarza, a później Ślusarski nad bramką.
75 min. – Lech po trzech strzałach próbuje coś grać, ale jest to żenujące.

80 min. – Dobra akcja Lecha. Niestety kolejny raz piłka przeleciała nad poprzeczką.
83 min. – O tym co jest na boisku nie warto pisać. Na trybunach mamy piekło :)) kończymy więc relację sportową, bo i tak przegramy, a dużo ciekawiej od kilkunastu minut jest na trybunach. Filmików i fotek będzie sporo.
90+4 min. – Wracamy na wydarzenia boiskowe. Była szarpanina, ale już się skończyła.

KKS Lech Poznań – WKS Śląsk Wrocław 0:3 (0:1)

Bramki: 22.Diaz 55.Sobota 57.Ćwielong

Żółte kartki: Djurdjević, Możdżeń – Ćwielong, Mila

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Widzów: 20000 (1132 kibiców Śląska)

KKS Lech: Kotorowski – Ceesay, Wołąkiewicz (75.Djurdjević), Kamiński, Henriquez – Murawski, Drewniak (46.Możdżeń), Trałka – Lovrencsics, Ślusarski, Tonev (46.Bereszyński).

Rezerwowi: Miszczuk, Djurdjević, Możdżeń, Linetty, Bereszyński, Reiss, Wolski.

WKS Śląsk: Kelemen – Socha, Kowalczyk, Jodłowiec, Pawelec – Sobota, Elsner, Kaźmierczak, Mila, Ćwielong (85.Garyga) – Diaz.

Rezerwowi: Gikiewicz, Grodzicki, Wasiluk, Garyga, Stevanović, Cetnarski, Voskamp.