Rażąca nieskuteczność. Napastnik potrzebny natychmiast

pilkazimaW sparingowym meczu rozegranym dziś, o godzinie 13:00 we Wronkach, piłkarze Lecha Poznań przegrali z Miedzią Legnica 0:1 (0:1). Kolejorz miał momentami miażdżącą przewagę, ale to na niewiele się zdało, bowiem napastnicy mimo wielu prób nie potrafili umieścić piłki w siatce. W dodatku drugi raz z rzędu gola zawalił Krzysztof Kotorowski.

2 min. – Z rzutu rożnego dośrodkował Henriquez do której poszedł Trałka. Pomocnik Lecha w tej sytuacji minimalnie się spóźnił.
3 min. – Ładny rajd lewą stroną przeprowadził Olejniczak. Jego dośrodkowania nikt jednak nie zamknął.
4 min – Znów aktywny Olejniczak i znów nikt nie doszedł do jego podania.
7 min – Pierwszy strzał Miedzi. Uderzał Łobodziński, lecz niecelnie.
8 min. – Dynamiczny rajd Ceesaya na prawej stronie. Możdżeń zmarnował niestety cały wysiłek Gambijczyka złym podaniem.
10 min. – Dobra akcja Lecha. Gergo szukał długiego słupka i minimalnie chybił.
15 min. – W pierwszym kwadransie sparingu Kolejorza imponował szybkim odbiorem, lecz sytuacji podbramkowych było niewiele. Natomiast Miedź na razie zupełnie sobie nie radzi.

17 min. – Strzał głową Cyferta broni Ptak.
19 min. – Znów to samo. Lech nadal traci gola z niczego i po indywidualnym błędzie. Madejski dośrodkował na głowę Grzegorzewskiego i w pierwszej sytuacji Miedź zdobyła bramkę. W tej sytuacji nie popisał się Kotorowski.
22 min. – Nadal atakuje Lech. Blisko zamknięcia akcji po wrzutce Możdżenia był Trałka.
28 min. – Od paru minut gra wygląda przeciętnie z obu stron i brakuje sytuacji podbramkowych. Nie zmienia to jednak faktu, że rywalowi wystarczyła jedna akcja, by strzelić gola.

33 min. – Dośrodkowanie Henriqueza, ale znów wszyscy minęli się z piłką.
33 min. – Wreszcie jakieś uderzenie. Strzał Gergo był jednak za słaby, aby zaskoczyć Ptaka.
34 min. – Ładna wrzutka Możdżenia. Ubiparip zmarnował dobrą okazję.
36 min. – Płaski strzał Drewniaka i rykoszet. Ostatecznie futbolówka wylądowała w rękach Ptaka.
38 min. – Zakotłowało się pod bramką Miedzi. Rywal uratował się wybiciem piłki z linii bramkowej.
39 min. – Rzut wolny na piątym metrze miał Lech. Goście zrobili mur w bramce, jednak Trałka zamiast uderzyć technicznie i po ziemi, to walił na siłę. Gola nie zdobył.
40 min. – Uderzenie Tralki głową broni Ptak.
45 min. – Dobrze, że to tylko sparing. Co z tego, że Lech przeważa, skoro po dziecinnym błędzie bramkarza przegrywa.

50 min. – Pierwsze pięć minut drugiej połowy to tylko ataki Lecha. Aktywny szczególnie był Tonev, ale to nie ma jak na razie przełożenia na wynik.
51 min. – Uderzenie Ślusarskiego. Za słabe, żeby 32-latek wpisał się na listę strzelców.
52 min. – Kolejny rzut rożny dla Lecha i kolejny bez zagrożenia.
55 min. – Dobra akcja Lecha po podaniu Linettego. Niestety wszystko zepsuł Ślusarski nienadający się do szybkiej gry.
56 min. – Środkiem rozprowadził akcję Kędziora, który podał na lewą stronę. Tam Tonev przełożył sobie piłkę na prawą nogę, jednak piłka po jego strzale poleciała nad poprzeczką.
58 min. – Znów Tonev i znów nie ma gola. Tym razem na drodze stanął obrońca Miedzi.
59 min. – Ślusarski marnuje setkę. Dostał piłkę prosto na głowę, a mimo to, bramki nie strzelił.

64 min. – Gajda na środek do Reissa, a ten fatalnie chybił. Lechici nie mają dziś szczęścia pod bramką.
68 min. – Od paru minut przy piłce cały czas utrzymuje się Lech, który nadal atakuje. Brakuje tylko strzałów.
75 min – Po atakach Kolejorza trwających do 70. minuty przebudziła się Miedź. Goście w końcu potrafią wyjść z piłką poza swoje pole karne, lecz sytuacji bramkowych nie potrafią stworzyć.

78 min. – Pięknie z piłką przedarł się środkiem Linetty. Podał do Reissa, ale jego uderzenie sparował Bledzewski. To kolejna doskonała sytuacja niewykorzystana przez Lecha.
80 min. – Znów Lech i znów nie ma gola. Tym razem Jakóbowski próbował strzelić bramkę niczym Tshubasa.
81 min. – Lech nie odpuszcza. Reiss marnuje już kolejną setkę. Tym razem futbolówka zatrzymała się na słupku.
87 min. – Dwa rzuty różne Miedzi, ale bez zagrożenia.
90+2 min. – Wolny i głową futbolówkę zgrał Kamiński. Kędziora powinien wepchnął piłkę z bliska do bramki, jednak tego nie zrobił.
90+3 min. – Reiss trafia z wolnego w mur, a chwilę potem głową uderzał jeszcze Murawski bez powodzenia.
90+4 min. – Strzał Linettego obok bramki.
90+4 min. – Koniec. Lech miał momentami miażdżącą przewagę, ale przy okazji nie miał skutecznego napastnika. Takiego meczu nie było już dawno. Dobrze, że był to tylko sparing.

KKS Lech Poznań – MKS Miedź Legnica 0:1 (0:1)
Bramka: 19.Grzegorzewski
Sędzia: Łukasz Araszkiewicz (Poznań)
Widzów: 30
KKS Lech (I połowa): Kotorowski – Ceesay, Cyfert, Djurdjević, Henriquez – Możdżeń, Trałka, Drewniak, Olejniczak – Lovrencsics – Ubiparip.
KKS Lech (II połowa): Szymański – Kędziora, Wołąkiewicz, Kamiński, Gajda – Jakóbowski, Murawski, Linetty, Tonev – Reiss – Ślusarski.
MKS Miedź: Ptak (63.Bledzewski) – Wołczek, Bany (67.Tanżyna), Woźniczka, Zasada (46.Bartczak) – Łobodziński (83.Kuciński), Kasperkiewicz (90.Wosiek), Marciniak (46.Nowacki), Madejski (63.Lenkiewicz) – Zakrzewski (78.Mowlik), Grzegorzewski (61.Łuszkiewicz).
Trenerzy: Mariusz Rumak – Bogusław Baniak
Pogoda: +2°C, pochmurno, odwilż