Dobra pomoc, fatalna skuteczność i słaba obrona. 1:3 z Dinamo

W pierwszym meczu sparingowym podczas towarzyskiego turnieju Marbella Cup 2013 w Hiszpanii, piłkarze Lecha Poznań przegrali z Dinamem Bukareszt 1:3 i w czwartek zagrają z Rapidem Bukareszt o miejsca 5-8. Kolejorz nie zagrał dziś źle, ale napastnicy znów byli nieskuteczni, a obrońcy popełniali dziecinne błędy.

2 min. – Bomba Toneva z dystansu. Piłka minimalnie przeleciała obok słupka.
3 min. – Prosty błąd lechitów w środku pola. Strzał Dinama mija jednak bramkę poznaniaków.
5 min. – Dobra akcja Lecha. Ślusarski przejął piłkę, ale uderzając prawą nogą nie potrafił pokonać bramkarza.
8 min. – Niezła akcja rywala, lecz na samym końcu strzał był bardzo niecelny.
10 min. – Błąd obrońców Dinama i sam na sam z bramkarzem znalazł się Ślusarski. Napastnik Lecha został jednak sfaulowany.
11 min. – Mocne uderzenie Wołąkiewicza z rzutu wolnego minęło bramkę Rumunów.
12 min. – Znów Tonev i znów bardzo mocne uderzenie z daleka, jednak kolejne niecelne.
14 min. – To już tej zimy tradycja. Lech gra, a rywal strzela. Rzut różny i niepilnowany Dandea głową pakuje piłkę do siatki. Gola zawalił Ceesay.

18 min. – Lech cały czas utrzymuje się przy piłce, ale jak na razie brakuje sytuacji podbramkowych.
21 min. – Doskonała akcja Lecha. Tonev pociągnął środkiem, a potem podał na lewą stronę. Piłka trafiła w pole karne, ale tam Ślusarskie fatalnie przestrzelił.
23 min. – To już powoli przesadza. Gergo zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem.
29 min. – Po szansie Węgra gra Lecha nieco siadła, a Dinamo miało problemy z grą ofensywną.

33 min. – Kolejny strzał Toneva z daleka i obok bramki.
35 min. – Błąd obrony Lecha po dośrodkowaniu z prawej strony. Mogło być 2:0.
36 min. – Dobre dośrodkowanie lechitów wyłapuje bramkarz.
41 min. – Rzut wolny dla Dinama i obrona Lecha znów totalnie się gubi. Ostatecznie futbolówką wylądowała w rękawicach Buricia.
45 min. – Do przerwy Lech przegrywa po jednym błędzie obrony. Kolejorz ma przewagę, ale nie ma napastnika, który wykończyłby akcję.

46 min. – Drugą połowę od ataku rozpoczęło Dinamo. Uderzenie Rumuna obronił Burić.
48 min. – Zapowiadało się na ładną akcję, ale cały trud zmarnował jeden z lechitów złym podaniem.
54 min. – Akcja Rumunów prawą stroną. Piłkę wybili lechici.
56 min. – Obrońcy i środkowi pomocnicy stali i się patrzyli. Axente obrócił się z piłką i precyzyjnym uderzeniem podwyższył prowadzenie. Tym razem źle zachował się Kamiński.

67 min. – Po 10 minutach nudnej gry kiedy na boisku nie działo się nic ciekawego z rzutu wolnego uderzył Reiss. Piłkę złapał jednak bramkarz.
71 min. – Dwudziesty metr i rzut wolny. Do piłki podchodzi Reiss i przepięknym strzałem pod poprzeczkę zdobywa gola.
75 min. – Lech dąży do remisu. Dwa rzuty rożne, ale nie ma gola.

77 min. – Fantastyczny gol. Strzał Curteana z daleka i z powietrza ląduje w siatce Buricia. Bośniak nawet nie interweniował.
79 min. – Akcja Lecha. Ubiparip przedziera się z piłką, podaje na środek, a tam źle uderza Możdżeń.
83 min. – Dobra sytuacja Dinama. Napastnik z Rumunii przestrzelił uderzając z ostrego konta.
84 min. – Strzał Vojo za słaby, aby pokonać bramkarza.
86 min. – Dobra akcja Ceesaya, lecz nikt jej nie zamknął.
88 min. – Błąd bramkarza Dinama, ale nikt nie umiał wpakować piłki do siatki.
89 min. – Piłkę na 20 metrze przejął Jakóbowski. Zamiast wcześniej podać albo strzelać, wolał podbiec i nic z tej sytuacji nie wyszło.
90 min. – Ostatecznie Lech przegrywa 1:3, choć wcale nie grał źle.

KKS Lech Poznań – Dinamo Bukareszt 1:3 (0:1)
Bramki: 71.Reiss – 14.Dandea 56.Axente 77.Curtean
Żółte kartki: Wołąkiewicz, Trałka – Scutaru, Dandea, Filip, Axente, Rus, Musat
Czerwona kartka: 48 min. – Boubacar (za brutalny faul) – Senegalczyka zastąpił na boisku Ba
Widzów: 70
KKS Lech: Burić – Ceesay, Wołąkiewicz, Kamiński, Kędziora – Trałka, Murawski (61.Drewniak) – Lovrencsics (61.Możdżeń), Linetty (61.Reiss), Tonev (66.Jakóbowski) – Ślusarski (61.Ubiparip).
Kapitanowie: Murawski – Monteanu
Trenerzy: Mariusz Rumak – Cornel Talnar
Pogoda: +13°C, pogodnie