Obrona i Ubiparip zmorą Lecha. 1:3 z Rapidem

W sparingowym meczu rozegranym dziś, o godzinie 11:15 Lech Poznań przegrał z Rapidem Bukareszt 1:3 (1:1). Kolejorz miał siły tylko w pierwszej połowie, ale miał też Vojo Ubiparipa, który sprokurował rzut karny dla rywala i nie wykorzystał dwóch doskonałych sytuacji na objęcie prowadzenia.

Była to czwarta z rzędu porażka „niebiesko-białych” podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej. W dzisiejszym spotkaniu poznaniacy zagrali jednak najsłabiej spośród wszystkich ostatnich przegranych meczów i znów nie popisali się przy stałych fragmentach gry. W niedzielę w ostatnim pojedynku na Marbella Cup 2013 lechici zagrają o miejsca 7-8. Ich rywalem będzie Ludogorets Razgrad lub kolejny rumuński zespół, Otelul Galati.

5 min. – Mecz rozpoczął się bardzo spokojnie. W pierwszych minutach gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska.
6 min. – Katastrofalny błąd Kędziory. Niewiele brakowało, aby piłka wpadła do siatki. Kotorowski był tą sytuacją totalnie zaskoczony.
7 min. – Szybki rajd Toneva i piłka wyszła na rzut rożny.
8 min. – Rehabilitacja Kędziory. Ładna wrzutka z rożnego Drewniaka i gol Kędziory zdobyty głową.
8 min. – Strzał Murawskiego. Obok słupka.
12 min. – Dobra sytuacja Rapidu. Piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny, ale było groźnie.
13 min. – Ręką w polu karnym zagrał Ubiparip i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Pancu.

18 min. – Ubiparip znów kompromituje się na boisku. Piękna akcja Lecha i jeszcze lepsze dośrodkowanie. Piłka idealnie trafia na głowę Ubiparipa, a ten marnuje świetną okazję. Na dodatek dobitka też nie znalazła drogi do siatki.
21 min. – Przycisnął Lech. Rumunii bronią się ofiarnym wybijaniem piłki.
23 min. – Niebezpieczny strzał Pancu z wolnego broni Kotorowski.
26 min. – Szybka akcja Hamalainena i Toneva. Bułgar uderza i z kłopotami broni golkiper Rapidu.

31 min. – Od paru minut tempo sparingu zwolniło. Brakuje okazji podbramkowych.
33 min. – Setka Fina. Hamalainen przyjął piłkę na środku zagraną ze skrzydła, ale oddał zły strzał.
35 min. – Groźnie pod bramką Lecha po rzucie rożnym. Ostatecznie futbolówka wylądowała w rękawicach Kotorowskiego.
38 min. – Błąd obrońców Rapidu. Piłkę przejął Ubiparip i… strzelił Panu Bogu w okno.
43 min. – Dobre rozprowadzenie piłki przez Rumunów. Sytuację wybiciem wyjaśnił Kotorowski.
44 min. – Ubiparip do końca poszedł za akcją, lecz szybszy był bramkarz.
45 min. – Do przerwy remis. Lech miał przewagę, ale też Ubiparipa, który zmarnował setkę i sprokurował karnego dla rywala.

48 min. – Długa piłką i błąd w kryciu obrony. Na szczęście dla Lecha na posterunku był Kotorowski.
51 min. – Uderzenie z dystansu Murawskiego. Niecelne.
53 min. – Błąd obrony Lecha. Długa piłka do przodu do Grigore i ten płaskim strzałem wyprowadza swój zespół na prowadzenie.
59 min. – Po golu mieliśmy na boisku kopaninę.

64 min. – Błąd Kamińskiego. Akcję mieli Rumunii, ale rozgrywali ją bardzo wolno i nic z niej nie wynikło.
69 min. – Na boisku nic się nie działo, a gola zdobywa Rapid. Rzut rożny i Grigore trafia do siatki. Lech w dalszym ciągu nie daje sobie rady po stałych fragmentach gry.
74 min – Lech od kilkunastu minut nie ma sił, by atakować.

81 min. – Pierwsza od paru minut akcja Lecha. Strzał/dośrodkowanie Możdżenia było bardzo złe.
86 min. – Piłkę po rzucie wolnym Lecha wyłapał bramkarz Rapidu.
86 min. – Podanie Gergo dla Ślusarskiego za mocne.
88 min. – Dośrodkowanie z prawej strony, ale po strzale głową piłka nie wpadła do siatki.
90 min. – Koniec. Lech przegrywa i w Marbella Cup 2013 zagra o miejsca 7-8. Pierwsza połowa wyglądała nie najgorzej, ale po przerwie Kolejorz nie miał już sił i zasłużenie przegrał.

KKS Lech Poznań – Rapid Bukareszt 1:3 (1:1)
Bramki: 8.Kędziora – 13.Pancu – k. 53.Grigorie 69.Grigore
Żółte kartki: Linetty, Drewniak – Abduran, Vasile
Widzów: 50
KKS Lech: Kotorowski – Kędziora, Ceesay, Kamiński, Wołąkiewicz (90.Djurdjević) – Drewniak, Murawski (72.Trałka) – Linetty (78.Reiss), Hamalainen (50.Możdżeń), Tonev (63.Lovrencsics) – Ubiparip (63.Ślusarski)
Trenerzy: Mariusz Rumak – Marian Rada
Pogoda: +12°C, słonecznie