Stałe fragmenty nadal kuleją. 0:1 w ósmym sparingu

pilkazimaW sparingowym meczu rozegranym dziś, o godzinie 14:00 we Wronkach, piłkarze Lecha Poznań przegrali z Pogonią Szczecin 0:1 (0:1). Jedyna bramka w tym meczu padła po celnym strzale z rzutu karnego Ediego.

Kolejorz miał w sobotnim sparingu optyczną przewagę, jednak niewiele z tego wynikało. W pierwszej połowie brakowało strzałów, zaś po przerwie lechici wykazali się już nieskutecznością. Widoczny był także brak napastnika, który umiałby wykończyć akcje. Nie najlepiej zagrała też obrona gubiąca się szczególnie po stałych fragmentach gry.

5 min. – Mecz rozpoczął się od walki w środku pola, więc w pierwszych pięciu minutach nie było żadnej klarownej sytuacji. Optyczną przewagę miał jednak Lech.
7 min. – Rzut wolny dla Lecha. Strzał Hamalainena trafił w mur, a dobitkę Linettego obronił bramkarz.
11 min. – Dobra akcja Lecha. Środkiem popędził Hamalainen, który podał do Ubiparipa na prawą stronę. Ten niestety wszystko popsuł.
14 min. – Hamalainen zdecydował się na strzał z dystansu. Posłał piłkę wysoko w niebo.

16 min. – Pierwsza w tym meczu akcja Pogoni. Na bramkę pędził Chałas, lecz Kamiński zdołał go wypchnąć poza pole karne.
20 min. – Zakotłowało się pod bramką Pogoni, jednak rywal wyszedł z opresji.
22 min. – Nieporozumienie Wołąkiewicza z Buriciem. Niewiele brakowało, aby przez ten błąd Pogoń zdobyła gola.
22 min. – Szybka odpowiedź Lecha. Możdżeń do Wołąkiewicz, który dośrodkował, ale Ubiparipa uprzedził obrońca Pogoni.
25 min. – Lech nadal przeważa, ale brakuje strzałów.
27 min. – To już tej zimy tradycja. Rywal nie atakuje, ale dostaje prezent. Trałka fauluje Nolla. Jedenastkę na gola zamienił Edi.
29 min. – Fatalny błąd Ceesaya. Mocny strzał Kolendowicza broni Burić.

31 min. – Ładnie piłkę rozprowadził Hamalainen. Możdżeń zmarnował całą sytuację.
32 min. – Strzał Hamalainena. Piłka w rękach Janukiewicza.
37 min. – Cały czas atakuje Lech, który częściej jest przy piłce. Brakuje jednak ostatniego podania i w ogóle strzałów.
42 min. – Wolny, zgranie Fina i fatalny strzał Możdżenia.
44 min. – Druga w tym meczu akcja Pogoni. Z piłką przedzierał się Akahoshi, ale został zatrzymany.
45 min. – Kontra Pogoni. Błąd Ceesaya, lecz Gambijczyk rehabilituje się. Do przerwy 0:1. Kolejorz stara się prowadzić grę, ale brakuje strzałów. Akcji brakuje za to Pogoni, która i tak prowadzi.

47 min. – Groźnie pod bramką Lecha. Edi strzela, broni Burić.
49 min. – Murawski do Gergo. Ten pobiegł do przodu i zdecydował się na uderzenie po długim rogu. Piłka nie wpadła jednak do bramki, a było bardzo blisko.
52 min. – Kapitalna piłka Linettego do Ślusarza. Ten strzela mocno z prawej nogi i piłka minimalnie minęła słupek. Szkoda.
55 min. – Nadal atakuje Lech. Dośrodkowanie Ślusarskiego wybił Noll.
57 min. – Dobra i szybka akcja Lecha. Wrzutkę Kędziory wyłapał Pernis.
59 min. – Błąd obrony Lecha po stałym fragmencie gry. Bez konsekwencji.

64 min. – Dwa strzały lechitów. Najpierw zablokowany Ślusarski, a po chwili piłka po uderzeniu Fina ląduje w rękach Pernisa.
73 min. – W tym kwadransie gry nie dzieje się właściwie nic. Lech po niewykorzystanych szansach spasował, zaś Pogoń w końcu przejęła piłkę i potrafi się przy niej utrzymać. Nie stwarza jednak sytuacji.

81 min. – Pierwsza od paru minut akcja w tym sparingu. W pole karne dośrodkował Linetty, jednak nikt nie zamknął tej akcji.
85 min. – Szybka akcja prawą stroną Gergo. Dośrodkowanie i Ślusarski głową posłał futbolówkę nad bramką.
90 min. – Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i Lech przegrał z Pogonią 0:1. Gra nie była aż taka zła, ale rzut karny załatwił Kolejorza.

KKS Lech Poznań – MKS Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)
Bramki: 27.Edi – k.
Żółte kartki: Trałka, Henriquez
Czerwona kartka: 78 min. – Noll (za brutalny faul) – za Nolla wszedł Frączczak
Widzów: 150
KKS Lech: Burić – Kędziora, Ceesay, Kamiński (68.Djurdjević), Wołąkiewicz (46.Henriquez) – Trałka, Murawski – Linetty, Hamalainen, Możdżeń (46.Lovrencsics) – Ubiparip (46.Ślusarski).
MKS Pogoń: Janukiewicz (46.Pernis) – Hricko (46.Tadrowski), Hernani, Noll (78.Frączczak), Pietruszka (46.Lewandowski) – Rogalski (67.Golla), Frączczak (67.Budka) – Akahoshi, Edi (67.Ława), Kolendowicz (46.Murayama) – Chałas (46.Djousse).
Trenerzy: Mariusz Rumak – Artur Skowronek
Pogoda: +2°C, pochmurno