Czwórka do zera Kolejorz blisko lidera!

W meczu 16. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2012/2013, Lech Poznań zmiażdżył na wyjeździe wicemistrza Polski, Ruch Chorzów aż 4:0 (2:0). Kolejorz momentami grał koncertowo i doskoczył do prowadzącej Legii Warszawa na jeden punkt. W dodatku Wielkopolanie przerwali złą passę z sędzią Siejewiczem z którym na murawie nie potrafili wygrać ośmiu kolejnych spotkań z rzędu.

1 min. – Mecz od ataków rozpoczął Lech. Szybka akcja i mocny strzał z daleka Hamalainena mija bramkę.
2 min. – Hamalainen przyjmuje piłkę i niczym Stilić podaje ją do Ślusarskiego. Ten ze spokojem strzela po długim rogu i Kolejorz błyskawicznie objął prowadzenie.
6 min. – Po golu Lech nadal utrzymywał się przy piłce, ale brakowało już sytuacji podbramkowych.
12 min. – Po paru minutach nudniejszej gry przebudził się Ruch. Z wolnego dośrodkował Zieńczuk i Ruch oddał na bramkę dwa strzały, ale oba zostały zablokowane.

17 min. – Tu powinno być 2:0. Mocne dośrodkowanie z prawej strony i błyskawiczny strzał Toneva broni Pesković. Jeszcze dobijał Ślusarski, jednak niecelnie.
23 min. – Od paru minut gra toczyły się głównie w środkowej strefie boiska. Przez to brakuje ciekawych akcji i w ogóle strzałów. Lech sprawia wrażenie, że ma wszystko pod kontrola.
24 min. – Z piłką przedzierał się Sultes i w ostatniej chwili uniemożliwił mu oddanie strzału Ceesay.
26 min. – Dobra wrzutka Toneva. Z prawej strony zamykał Hamalainen, lecz nie oddał strzału.
29 min. – Rzut rożny dla Lecha. Po dobrze bitej piłce nikt nie potrafił uderzyć na bramkę.

31 min. – Strzał z daleka Trałki i rykoszet. Pesković wpadł do bramki, ale piłka była przed linią.
33 min. – Uderzenie Jankowskiego z 20 metra mija bramkę Buricia.
37 min. – Doskonałe podanie Ślusarskiego do Hamalainena. Ten był sam na sam z bramkarzem, ale ten pojedynek wygrał Pesković. To była świetna sytuacja.
39 min. – Jankowski ograł Kędziorę jak dziecko. Oddał strzał i po nodze Ceesaya piłkę złapał Burić. Było groźnie.
42 min. – Po dośrodkowaniu Ślusarskiego skakało dwóch lechitów, lecz nikt nie zamknął tej dobrej sytuacji.
45 min. – Rzut rożny. Dośrodkowanie Hamy, piłka odbija się od Trałki i dopada do niej Kamiński. Obrońca Lecha z powietrza i nogą zdobył gola na 2:0.

49 min. – Do przodu podłączył się Wołąkiewicz. Podał do Ślusarskiego, a ten uderzył po koźle. Obok słupka.
51 min. – Dośrodkowanie Zieńczuka z wolnego wybili obrońcy Lecha. Po chwili poprawka tego samego zawodnika, lecz bardzo zła.
53 min. – Indywidualnie z piłką przedzierał się lewą stroną Jankowski, jednak za daleko wypuścił sobie futbolówkę.
56 min. – Błąd Ceesaya. Dobrą okazję miał Jankowski, ale jego płaski strzał obronić Burić.

61 min. – Dośrodkowanie z prawej strony Teodorczyka i… piłkę do własnej bramki wpakował Baszczyński. Była to szybka i zabójcza kontra Lecha.
67 min. – Szybkie rozegranie rzutu wolnego przez Lecha, ale akcja została zepsuta.
72 min. – Dobre dośrodkowanie Chwastka wyłapuje Burić. Gdyby nie on, zapewne byłaby bramka dla Ruchu.
73 min. – Strzał Wołąkiewicza z wolnego nad poprzeczką.

78 min. – Teodorczyk przejął piłkę po błędzie Ruchu. Huknął z daleka, a bramkarz sparował piłkę na rzut rożny.
79 min. – Szybkie rozegrania Lecha. Uderzenie Gergo bardzo niecelne, aczkolwiek z lewej, słabszej nogi.
82 min. – Dynamiczna akcja Lecha. Piłka na prawą do Kędziory, który dośrodkował, ale piłkę wybili obrońcy.
84 min. – Uderzenie Baszczyńskiego głową bardzo niecelne.
87 min. – Cudowna akcja Lecha! Teo do Hamy, a ten przepięknym i podkręconym uderzeniem pod poprzeczkę dobił Ruch.
89 min. – Znów dobra sytuacja Lecha, lecz Wołąkiewicz za wolno podawał do Teo.
90 min. – Ostatecznie Kolejorz zmiażdżył Ruch 4:0 i jest już punkt za liderem.

Ruch Chorzów – KKS Lech Poznań 0:4 (0:2)

Bramki: 2.Ślusarski 45.Kamiński 61.Baszczyński – sam. 87.Hamalainen

Żółte kartki: Janoszka, Konczkowski, Baszczyński, Tymiński – Tonev, Wołąkiewicz, Teodorczyk

Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok)

Widzów: 8100 (1000 kibiców Lecha)

Ruch: Pesković – Kikut, Baszczyński, Djokić (46.Stawarczyk), Konczkowski – Zieńczuk, Lewiński, Tymiński (68.Starzyński), Janoszka (46.Chwastek) – Sultes, Jankowski.

Rezerwowi: Kamiński, Chwastek, Stawarczyk, Starzyński, Malinowski, Smektała, Kuświk.

KKS Lech: Burić – Kędziora, Ceesay, Kamiński, Wołąkiewicz – Trałka, Murawski – Linetty (85.Możdżeń), Hamalainen, Tonev (70.Lovrencsics) – Ślusarski (58.Teodorczyk).

Rezerwowi: Kotorowski, Cyfert, Drewniak, Lovrencsics, Możdżeń, Teodorczyk, Ubiparip.