4 z rzędu porażka u siebie i 7 z rzędu z Gilem + 39 zdjęć z meczu

W meczu 17. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2012/2013, Lech Poznań przegrał po raz z czwarty z rzędu na swoim stadionie. Tym razem pogromcą Kolejorza okazała się warszawska Polonia, która wygrała na Bułgarskiej 1:0 (1:0). Była to również siódma z rzędu przegrana lechitów w meczu, który prowadził sędzia, Paweł Gil z Lublina.

Zdjęcia z piątkowego meczu:

19:15 – Witamy z Bułgarskiej! Na pierwszym w tym roku raporcie przedmeczowym i meczowym prosto ze stadionu. Witamy i mamy nadzieję na pierwszą wygraną Lecha u siebie od 6 października.

19:18 – Murawa wygląda bardzo dobrze. Wczoraj daliśmy fotki, ale za chwilę pojawi się na Blipie fotka z góry.

19:18 – W Poznaniu mamy dziś taką trochę przedwiosenną pogodę. Szkoda, że trochę wieje, ale w trakcie na meczu na pewno nie będzie padać.

19:20 – Na murawie są już elementy potrzebne do rozgrzewki Lecha.\

19:27 – Parę minut temu na płytę wyszli goście. Szybko jednak zakończyli swój spacer.

19:27 – Fanów Polonii jeszcze nie ma, ale mają się dziś pojawić.

19:28 – Na murawę wyszli właśnie lechici.

19:30 – Prosimy odświeżać raport ręcznie w przeglądarce. W innym wypadku zmiany w raporcie nie będą widoczne.

19:34 – Zdjęcie murawy już na Blipie.

19:34 – Kamiński uciął sobie pogawędkę z Zamilskim (były trener, ekspert Canal Plus). Strasznie wesoło mu było… oby tak było po meczu

19:36 – Kocioł dziś zamknięty przez wojewodę, ale doping będzie. Kibice zbierają się już na III trybunie bliżej dwójki. W przerwie fotka na Blipie.

19:37 – Na stadionie dziś muza, która leciała na meczach w latach 2003-2007. Wracamy do przeszłości :).

19:41 – Nie ma co 🙂 Manieczki z 2002 roku (awans do Ekstraklasy) przypominają piękne chwile 🙂

19:42 – Przypominamy, że ostatni mecz Kolejorz rozegrał u siebie 30 listopada. To trzy miesiące temu. Długo, ale przeleciało szybko. Jak ktoś swoje życie uzależnia od Lecha i żyje od meczu do meczu, to jest znacznie lepiej i szybciej wszystko leci.

19:45 – Na razie stadion zapełnia się bardzo wolno. Nie ma się jednak co dziwić. Piątek, a na dodatek temperatura bliska zeru.

19:46 – Płachta Ekstraklasy SA rozwijana jest na murawie.

19:49 – Na samym brzegu III zawisła fana „Kolejorz”.

19:51 – Co do trybun. II to Kocioł, I trybuna Teodora Anioły, III Henryka Czapczyka, a IV Edmunda Białasa. O tercecie ABC już kiedyś pisaliśmy. W tygodniu napiszemy więcej na temat nowych oznakowań trybun.

19:54 – Kibiców Polonii nadal nie ma.

19:55 – Skład Lecha podamy za jakieś 25 minut według rozgrzewki. Gości jak dostaniemy protokół.

19:58 – Na telebimach leciały już dwa filmiki z piłkarzami, które nie były nigdzie publikowane.

19:59 – Burić na rozgrzewce. Głośne Kolejorz z Kotla… na III trybunie.

20:01 – Kibiców powitał właśnie spiker.

20:05 – Obie drużyny już się rozgrzewają.

20:20 – Od 10 minut składy poniżej.

20:22 – W pierwszym dzisiejszym meczu Lechia – Polonia 1:1.

20:25 – Na trybunach na razie jakieś 10 tysięcy, ale może być nawet dwa razy tyle.

20:25 – Co do składu Lecha. Jest w nim Drewniak. Rumak zaszalał… jak będzie zły wynik, to winny będzie on.

20:28 – W Kotle na III zawisł trans: „Marcin trzymaj się”.

20:30 – Na dole II trybuny wywieszono transparent: „Żołnierze wyklęci, cześć Waszej pamięci

20:35 – Na murawie trwa występ dziewczyn z KG.

20:39 – Trochę taka stypa dzisiaj jest na stadionie. Brakuje Kotła w Kotle, czyli na II.

20:42 – Kocioł już dopinguje, kibice wciąż wchodzą, a fanów gości nie ma.

20:42 – Hymn Lecha śpiewają kibice.

20:44 – Wychodzą. Lech na niebiesko, Polonia na czarno.

20:44 – Ivan dostał zegarek od Rutkowskiego za 100 ligowych meczów w Kolejorzu.

20:46 – Hymn Polski śpiewają kibice.

21:11 – Polonia wchodzi na swój sektor w 23. minucie.

21:40 – Polonii jest jakieś kilkadziesiąt osób. Są mocno schowani.

21:40 – Dwie kolejne fotki pojawiły się na blipie.

2 min. – Dobra i szybka akcja Lecha. Drewniak faulował jednak w polu karnym.
4 min. – Indywidualny rajd Przybeckiego. Polonista łatwo mija wszystkich obrońców i dopiero Burić wyłuskał mu piłkę.
6 min. – Z dystansu uderzył Piątek. Burić bez szans. 0:1.
7 min. – Znów Polonia. Strzał Gołębiewskiego obronił Burić.
10 min. – Uderzenie Hamalainena z wolnego broni Pawełek.

18 min. – Od ośmiu minut na boisku nie dzieje się kompletnie nic z obu stron.]
27 min. – Wreszcie coś się wydarzyło w tym nudnym meczu. Strzał Murawskiego obok słupka.
28 min. – Bomba Toneva i Pawełek w ostatniej chwili wybił piłkę. Ta uderzyła w poprzeczkę.

35 min. – Od paru minut znów nic się nie dzieje. Króluje chaos i niecelne podania. Polonia mocno przyczajona. Czeka na kontry.
38 min. – Silne uderzenie Przybeckiego obronił Burić. Do dobitki poszedł Wszołek, lecz nie zdołał przejąć piłki.
39 min. – Płaski strzał Murawskiego. Niecelny.
43 min. – Dwa błędy defensywy Lecha, choć bez konsekwencji. Kolejorz wyszedł z kontrą, jednak strzał Ceesaya był zły.
45 min. – Do przerwy 0:1. Lech gra słabo, a Polonia dzięki swojej taktyce prowadzi. Na razie antybohaterem jest Drewniak.

46 min. – Mocne wejście Vojo. Serb celnie strzela z prawej nogi, ale broni Pawełek.
47 min. – Znów Ubiparip i znów broni Pawełek. Był to jednak dobry i płaski strzał Serba.
49 min. – Loba z 40 metrów mógł dostać Burić. Na szczęście w porę wrócił do bramki.
54 min. – Wrzutka z prawej strony Ceesaya trafiła na głowę Ślusarskiego. Ten zmarnował świetną okazję.
59 min. – W tym kwadransie znów częściej przy piłce utrzymywał się Lech, ale nic z tego nie wynikało.

61 min. – Ładnie zapowiadającą się akcję Lecha zepsuł Murawski, który… podał do bramkarza.
62 min. – Strzał Trałki z daleka minimalnie minął bramkę gości.
65 min. – Uderzenie Pazio łapie Burić.
66 min. – Hamalainen uderzył z 15 metra obok słupka, ale minimalnie chybił.
67 min – Z piłką obrócił się i uderzył Ślusarski. Znów obok słupka.
69 min – Dobre dośrodkowanie Możdżenia wylądowało w rękach Pawełka.
74 min. – Z lewej strony akcję zamykał Ślusarski. Bez powodzenia.
75 min. – Bomba Możdżenia minęła bramkę Polonii. Było blisko.

81 min. – Dośrodkowanie z lewej strony i strzał Trałki głową minimalnie minął bramkę Polonii.
84 min. – Wołąkiewicz z wolnego nad bramką.
86 min. – Strzał Murawskiego z dwudziestki. Obok słupka.
90 min. – Cały czas próbuje Lech. Tym razem znów lepszy Pawełek.
90+3 min. – Koniec. Lech przez cały mecz bił głową w mur.

KKS Lech Poznań – KSP Polonia Warszawa 0:1 (0:1)

Bramka: 6.Piątek

Żółte kartki: Piątek, Pazio

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Widzów: 17000 (ok. 25 kibiców Polonii)

KKS Lech: Burić – Ceesay, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez – Trałka, Murawski – Hamalainen, Drewniak (46.Ubiparip), Tonev (64.Możdżeń) – Ślusarski (79.Linetty).

Rezerwowi: Kotorowski, Cyfert, Kędziora, Możdżeń, Linetty, Lovrencsics, Ubiparip.

KSP Polonia: Pawełek – Todorovski, Morozov, Szymanek, Pazio (90.Piekarski) – Przybecki (81.Luksa), Piątek, Hołota, Tosik, Wszołek (76.Tarnowski) – Gołębiewski.

Rezerwowi: Przyrowski, Wrzesiński, Gliński, Michalski, Piekarski, Tarnowski, Luksa.