4 wygrana bez karnych i bez pomocy sędziów + 59 zdjęć

W meczu 23. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2012/2013, Lech Poznań pokonał na własnym stadionie Zagłębie Lubin 3:1 (2:1). Dla Kolejorza była to czwarta wygrana z rzędu i nie miały na nią wpływu rzuty karne czy sędziowie jak w przypadku lidera. Ponadto „niebiesko-białym” pierwszy raz od października 2010 roku udało się odwrócić wynik spotkania przy stanie 0:1.

59 zdjęć z niedzielnego meczu:

> Fotorelacja z meczu Lech Poznań – Zagłębie Lubin 3:1

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżyć witrynę ręcznie w przeglądarce

15:15 – Witamy z Bułgarskiej! na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto z Bułgarskiej. Mamy nadzieję na trzy punkty bez rzutów karnych i bez pomocy sędziów.

15:18 – Nad stadionem w tej chwili nie ma żadnej chmurki, ale trochę wieje. W środku lecą nuty Armina :)

15:22 – Na wszystkich trybunach są już pierwsi kibice. Na sektorze buforowym rozłożono fanę STS-u.

15:27 – Piłkarze Zagłębia wyszli zapoznać się z murawą. Na sektorze są też pierwsi kibice gości w pomarańczowych koszulkach i już zaczęli dopingować.

15:28 – Fotka murawy na Blipie. Trawa wygląda z każdym dniem coraz lepiej.

15:33 – Mimo słońca włączono już jupitery W Kotle są też wywieszane pierwsze fany.

15:35 – Bardzo mocno wieje wiatr w środku stadionu. Jest chłodny i nieprzyjemny. Tradycją jednak jest, że jak Lech gra u siebie, to temperatura mamy niższą niż w inne dni.

15:35 – Policji dzisiaj znów mnóstwo. Pod sklepem na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej z Bułgarskiej stoją dwie lodówy, a w środku po sześć parówek.

15:36 – Pod sektorem gości jest jeszcze armatka wodna. Ciekawe na cholerę?

15:38 – 70 procent murawy jest już w cieniu, Do pierwszego gwizdka powinna być już cała płyta.

15:40 – Przypominamy, że Lech walczy dziś o 4 wygraną z rzędu. Za Rumaka jeszcze nie wygrał czterech spotkań pod rząd.

15:42 – Lechici wyszli właśnie zapoznać się z murawą.

15:43 – Rumak także wyszedł na murawę. W gustownym garniturze.

15:44 – Na murawie są już elementy potrzebne do rozgrzewki obu drużyn.

15:51 – Skład Lecha poniżej. Zagłębia jak będzie protokół.

15:52 – Luis w ogóle dziś nie zagra z powód rodzinnych, a brak Możdżenia za Toneva to duża niespodzianka. Być może jest to życiowa szansa Vojo.

15:53 – Mimo wszystko najbardziej szkoda i tak Teodorczyka. Wierzymy jednak, że wejdzie z ławki i strzeli gola.

15:56 – Na stadionie stypa. Wyłączono muzę. Można poczuć się jak na Warcie Poznań.

15:57 – Osobom, które nie potrafią obsługiwać przeglądarek przypominamy, że należy odświeżyć, aby widzieć zmiany!

15:59 – Przez brak muzy na stadionie dopingować zaczęły Duszyczki.

16:01 – Wiatrochron by się tutaj przydał. Wieje coraz mocniej…

16:04 – Szacowana frekwencja według klubu to dziś nawet 25000. Jak będzie zobaczymy.

16:07 – Zagłębia na razie mało. Jakieś 200 osób, ale dochodzą.

16:10 – Stadion na razie wolno się zapełnia. Zagłębia coś już tam śpiewa.

16:16 – Obaj bramkarze już się rozgrzewają.

16:18 – Kibiców powitał właśnie spiker i powiedział, że „Ma dziś paść rekord frekwencji”.

16:19 – Bramkarze Lecha wyszli na rozgrzewce w białych koszulkach. Jest na nich jakiś napis.

16:20 – Obie drużyny już się rozgrzewają. Piłkarze Lecha też są w białych koszulkach.

16:21 – Śląsk remisuje z Lechią 1:1 i definitywnie wypada z walki o mistrza.

16:27 – Skład Zagłębia to jakiejś jaja. Pawłowski nagle wyzdrowiał podobnie jak Horvath (siedzi na ławie). W składzie nie ma w ogóle Banasia, który trenował od wtorku.

16:28 – Od razu widać, że Zagłębie będzie grało skrzydłami, czyli z kontry pewnie.

16:30 – Ciężko dziś będzie wygrać Lechowi. Trudno i dobry skład Zagłębia

16:32 – Rozgrzewka obu drużyn trwa w najlepsze, a stadion pomału się wypełnia.

16:34 – Ładnie będzie wypełniona dziś III trybuna. W przerwie zdjęcie na Blipie.

16:36 – Klub przygotował jakieś reklamówki z Pilsem i reklamujące skyboxy. Lecą na telebimach.

16:44 – Białe koszulki są dla Luisa.

16:46 – Zagłębie na razie jakieś 500 osób. Przyszli na środek sektora.

16:47 – Jakaś inna muza leci dzisiaj na rozgrzewce. Totalnie kiczowata.

16:50 – Wszystko dziś jest inaczej. Jakieś Pet Shop Boys – Go West leci z głośników. Cofamy się do la 80-tych. Akurat były to udane lata dla Lecha…

16:55 – Kocioł dziś prawie pełen.

16:57 – „Jesteśmy zawsze tam” – krzyczy Zagłębie.

16:57 – Trybuny już prawie pełne. Jest grubo ponad 20000 tysięcy.

16:59 – Obie drużyny wychodzą na murawę przy hymnie Lecha. Lech na niebiesko, Zagłębie na miedziowo.

17:54 – Trzy fotki na Blpie.

18:02 – Muza lecąca na stadionie jest dziś strasznie wkur… gdzie jest trance, który zwykle leciał?!

18:10 – W Kotle pojawiły się pojedyncze flagi i jest śpiewanie na dwa głosy.

18:15 – „To jest stadion, nie Arena” – ryknął Kocioł.

3 min. – Płaskie uderzenie Gergo broni Gliwa.
4 min. – Rzut rożny i dobrze piąstkuje Burić.
5 min. – Znów groźnie i sytuacje ratuje nogami Burić.
6 min. – Kolejna groźna sytuacja i jest 0:1. Burić był blisko wybronienia piłki, ale ta wpadła do siatki. Duży błąd Bośniaka.
11 min. – Po bramce inicjatywę przejął Lech, lecz nie oddaje strzałów.
13 min. – Strzał Trałki z ostrego kąta bardzo zły.

16 min. – Piękna akcja Lecha. Murawski podaje prostopadle, Kasper przepuszcza piłkę, a futbolówkę z ogromnym spokojem pakuje do bramki Gergo!
19 min. – Gergo podaje na środek skąd uderzył Ubiparip. Vojowi trochę przeszkodził w tej sytuacji Ślusarski.
27 min. – Od prawie 10 minut nic się nie dzieje. Lech ma optyczną przewagę, jednak brakuje strzałów. Zagłębie nastawiło się na kontry.

32 min. – Nic się nie działo aż tu w końcu Kasper przyjął piłkę i oddał potężną bombę! Wspaniały strzał i cudowny gol tuż przy słupku.
35 min. – Lech w lidze przy wyniku 0:1 ostatni raz wygrał w październiku 2010 roku. Zobaczymy, czy przełamie w końcu tą passę.
39 min. – Doskonale z piłką obrócił się Ślusarski i oddał strzał z prawej nogi. Z kłopotami obronił Gliwa.
44 min. – Ładna wrzutka Ceesaya, ale nikt nie zamknął akcji głową.

49 min. – O mały włos, a obrońca Zagłębia po zagraniu głową zaskoczyłby swojego bramkarza.
50 min. – Szybka odpowiedź gości. Pawłowski z bliska źle trafił jednak w piłkę.
57 min. – Na razie dość sporą przewagę w drugiej połowie ma Zagłębie.

63 min. – Niebezpiecznie było pod bramką Lecha, ale Zagłębie znów nie oddało strzału.
69 min. – Dwa strzały i to fatalne Możdżenia w ciągu dwóch minut. Lech się trochę obudził w tej połowie.
74 min. – Tempo gry jest teraz bardzo wolne, zaś na boisku mało się dzieje.

85 min. – Po dziesięciu minutach kompletnie nudnej gry dobrą okazję do zdobycia gola miał Horvath. Obrońca gości posłał jednak piłkę bardzo wysoko.
87 min. – Akcja Lecha taka od niechcenia. Możdżeń wycofuje piłkę na środek, a tam Reiss lewą nogą pakuje piłkę do bramki.
90+2 min. – Koniec. Lech wygrał 3:1 i to zasłużenie.

KKS Lech Poznań – Zagłębie Lubin 3:1 (2:1)

Bramki: 16.Lovrencsics 32.Hamalainen 87.Reiss – 6.Pawlowski

Żółte kartki: Możdżeń, Trałka, Djurdjević – Bilek, Vidanov

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 25000 (700 kibiców Zagłębia)

KKS Lech: Burić – Ceesay, Kamiński, Djurdjević, Wołąkiewicz – Trałka, Murawski – Lovrencsics, Hamalainen (77.Reiss), Ubiparip (59.Możdżeń) – Ślusarski (59.Teodorczyk).

Rezerwowi: Kotorowski, Cyfert, Kędziora, Drewniak, Możdżeń, Reiss, Teodorczyk.

Zagłębie: Gliwa – Vidanov, Rymaniak (46.Horvath), Tunchev, Cotra – Błąd (73.Abwo), Bilek, Rakowski (46.Hanzel), Jeż, Pawłowski – Papadopulos.

Rezerwowi: Kozioł, Horvath, Hanzel, Abwo, Małkowski, Trochim, Woźniak.