Już wszystko zależy od nas

W meczu 24. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2012/2013, Lech Poznań pokonał w Białymstoku tamtejszą Jagiellonię 1:0 (1:0). Po pierwszej wyrównanej połowie w drugiej odsłonie Kolejorz mocno się cofnął, ale zmniejszył stratę do lidera do zaledwie dwóch punktów. Tym samym jeśli Kolejorz wygra wszystkie spotkania do końca, to zostanie Mistrzem Polski. Dziś po zmianie stron „niebiesko-biali” zagrali na Podlasiu tak jak jesienią Jaga w Wielkopolsce przez całe zawody. Wtedy zwyciężyli białostocczanie a w poniedziałek poznaniacy.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

3 min. – Pierwsza akcja Lecha. Piłkę przyjął Ślusarski, ale zagrał piłkę ręką.
5 min. – Od początku meczu Jaga gra z kontry. Lech musi kreować akcje i grać atakiem pozycyjnym.
7 min. – Bardzo dobra akcja Lecha. To co zrobił jednak Gergo należy przemilczeć.
8 min. – Niewiele brakowało. Szybka kontra Lecha i podanie Toneva z prawej strony w ostatniej chwili przeciął obrońca Jagi. Gdyby tego nie zrobił, byłby gol.
12 min. – Kolejna szybka akcja Lecha. W tej sytuacji piłka zagrana od Murawskiego nie doszła do Hamalainena, choć było blisko.
14 min. – Celny strzał Murawskiego z daleka.
15 min. – Kolejne celne uderzenie Toneva obronione przez Słowika.

17 min. – Groźne dośrodkowanie po kontrze Kupisza z prawej strony wyłapał Burić.
21 min. – Świetna kontra Jagi. Plizga podaje w pole karne, a tam w ostatniej chwili uratował Lecha Henriquez.
25 min. – Znów kombinacyjna akcja Lecha zakończona strzałem. Tym razem płaskie uderzenie Fina obronił bramkarz.
28 min. – Gajos przeniósł piłkę nad poprzeczką po wrzutce z rożnego Plizgi. Było niebezpiecznie.

31 min. – Kontra Lecha. Dośrodkowanie Toneva i bomba z woleja Gergo. Tuż obok słupka.
33 min. – Setka Lecha! Ślusarski do Toneva, a ten nie trafił w bramkę, choć nie było w niej bramkarza…
38 min. – Strzał Grzyba na raty obronił Burić.
41 min. – Nieporozumienie Jagi po rzucie rożnym i w polu karnym Kolejorza. Mogło być groźnie.
44 min. – Gol do szatni. Błąd obrony Jagi wykorzystał Gergo, który przejął piłkę, pociągnął do przodu i potężnym strzałem zdobył gola.
45 min. – Strzał z dystansu Gajosa sparował Kotorowski.

51 min. – Po niemrawym początku drugiej części strzał po ziemi oddał Lovrencsics. Futbolówka poleciała obok słupka.
54 min. – Uderzenie Toneva z daleka wysoko nad bramką.
56 min. – Niebezpieczne dośrodkowanie Quintany. Było groźnie, bo piłka mogła wpaść do bramki.
58 min. – Piłka przypadkowo trafiła do Ślusarskiego. Napastnik Lecha jednak chybił.

65 min. – Lech się trochę cofnął. Częściej atakuje teraz Jaga, choć nie oddaje strzałów.
66 min. – Kąśliwy strzał Plizgi minął słupek bramki Kotorowskiego.
70 min. – Kontra Lecha i podanie z lewej strony Fina. W ostatniej chwili Ślusarskiego uprzedził jeden z obrońców.
72 min. – Niebezpiecznie pod bramką Lecha. Uratował Kolejorza jeden z obrońców.
73 min. – Kolejne, doskonałe i celne uderzenie Gajosa. Broni Kotor.

76 min. – Hamalainen podał na prawą stronę do Gergo. Węgier przewrócił się w polu karnym, ale sędzia nie odgwizdał karnego. Słusznie.
78 min. – Strzał Plizgi z 20 metra nad poprzeczką.
78 min. – Znów dośrodkowania Quintany nikt nie przeciął. Było bardzo groźnie na własne życzenie.
84 min. – Jagiellonia cały czas atakuje, ale strzał oddała dopiero teraz. Uderzenie Norambueny było jednak niecelne.
90 min. – Lech totalnie się cofnął. Jagiellonia atakuje, lecz nie ma pomysłu jak sforsować obronę Kolejorza.
90+5 min. – Gorąco pod bramką Kolejorza. Lechici bronią się.
90+6 min. – Koniec. Kolejorz znów wygrywa i do lidera traci tylko dwa punkty!

Jagiellonia Białystok – KKS Lech Poznań 0:1 (0:1)

Bramka: 44.Lovrencsics

Żółte kartki: Norambuena, Ukah, Quintana – Drewniak, Henriquez, Kotorowski

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Widzów: 3500

Jagiellonia: Słowik – Ukah, Dźwigała, Pazdan, Norambuena (87.Smolarek) – Quintana, Grzyb, Gajos, Plizga, Kupisz (81.Kowalski) – Frankowski (63.Min-Kyun).

Rezerwowi: Skowron, Modelski, Hanzel, Min-Kyun, Kowalski, Smolarek, Fidziukiewicz.

KKS Lech: Burić (40.Kotorowski) – Ceesay, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez – Drewniak, Murawski – Lovrencsics, Hamalainen, Tonev (77.Teodorczyk) – Ślusarski (84.Możdżeń).

Rezerwowi: Kotorowski, Kędziora, Djurdjević, Możdżeń, Reiss, Ubiparip, Teodorczyk.