Ivan Djurdjević: „Musimy robić swoje”

IvanLech Poznań po przekonującym zwycięstwie nad Widzewem Łódź aż 4:0 jest już na ostatniej prostej do zdobycia Mistrzostwa Polski. Pierwsza połowa nie wskazywała na tak wysoki triumf, ale Kolejorz znów pokazał klasę.

Ivan Djurdjević nie ukrywa, że jego zespół chciał zdobyć bramkę już w pierwszej połowie, a nie rozstrzelać gości dopiero po przerwie. W pierwszej odsłonie poznaniacy zagrażali widzewiakom, lecz gola nie strzelili. – „Zmuszaliśmy przeciwnika w pierwszej połowie do kapitulacji, ale nam się nie udało. Dopiero w drugiej odsłonie nam się powiodło i po pierwszej bramce otworzył się worek z golami.” – powiedział zadowolony Serb.

Kolejorz wygrał w piątek siódmy raz z rzędu i na dodatek wywarł presję na Legii, która od wielu tygodni gra słabo, zaś dziś zagra z bardzo niewygodnym i zmotywowanym rywalem. Klub z Warszawy niespecjalnie obchodzi jednak Ivana Djurdjevicia. – „My musimy robić swoje i w piątek robiliśmy swoje. Z meczu na mecz wyglądamy bardzo dobrze i wszystko jest poukładane. Bramki są i to cieszy. Zostały nam cztery mecze do końca i musimy je zagrać i wygrać.” – przyznał 36-latek.

Piątkowy triumf aż 4:0 pokazał siłę „niebiesko-białych”. Lech Poznań zmiótł w 45 minut łódzki Widzew z powierzchni ziemi i przed Wielkopolanami przyszłość rysuje się w jasnych barwach. Dla Kolejorza w kolejnych starciach liczą się zresztą tylko i wyłącznie trzy punkty. – „Podchodzimy do wygranej bez euforii. Zawsze podchodzimy do każdego spotkania na sto procent i chcemy wygrywać. Walka o tytuł będzie trwała do końca, bo każdy gra teraz o swoje.” – podkreślił na koniec „Djuka”.