Po zabawie…

W hitowym meczu 27. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2012/2013, Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Legią Warszawa 0:1 (0:0). Sobotnia porażka Kolejorza oznacza praktycznie koniec walki o Mistrzostwo Polski. „Niebiesko-biali” prawdopodobnie po raz pierwszy w swojej historii zostaną wicemistrzem kraju, choć matematycznie mają jeszcze szanse na tytuł, ale nic nie zależy od nich.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

2 min. – Pierwsze minuty bardzo spokojne. Po akcji miały co prawda oba zespoły, ale zabrakło strzałów.
6 min. – Niespodziewane uderzenie Możdżenia z daleka minimalnie mija bramkę Kuciaka.
7 min. – Odpowiedź Legii. Akcja Kucharczyka prawą stronę i piłkę wybił Kamiński.
9 min. – Celny strzał Kucharczyka po ziemi wyłapuje Kotorowski.
15 min. – Pierwszy kwadrans z optyczną przewagą Legii. Lech gra na razie spokojnie.

16 min. – Błąd pomocników Lecha w grze piłką i odbiór piłki. Kosecki uderzył z daleka, ale futbolówkę złapał Kotorowski.
18 min. – Szybka akcja Legii, dośrodkowanie i Kucharczyk głową trafił w boczną siatkę. To ostrzeżenie dla Lecha.
22 min. – Z kontrą wyszedł Lech. Ślusarski źle odegrał jednak do Gergo.
28 min. – Strzał Jędrzejczyka głową po rogu obronił Kotorowski.
29 min. – Kontra Lecha i uderzenie Murawskiego. Świetnie broni Kuciak.
30 min. – Katastrofalny błąd Lecha i to już kolejny. Bez konsekwencji na razie.

37 min. – Od paru minut nie dzieje się nic ciekawego. Lech teraz trochę wyżej wyszedł do piłki.
42 min. – Dośrodkowanie Gergo i Kędziora po rzucie rożnym oraz dobrej główce minimalnie chybił.
44 min. – W końcu śmielej gra Lecha. Teraz strzał Teo, ale płaski i obroniony przez Kuciaka.
45 min. – Pod koniec tej połowy w piłkę zaczął grać Lech i od razu Legia miała większe problemy. Na razie jednak remis.

47 min. – Podanie na środek do Gergo i strzał. Obok bramki.
50 min. – Kolejny błąd obrony i przejęcie piłki przez Legię. Dośrodkowanie Kucharczyka wyłapał jednak Kotorowski.
55 min. – Na razie Lech ma optyczną przewagę. Początek drugiej połowy wygląda jak końcówka pierwszej.
59 min. – Zakotłowało się pod bramką Legii. Seria błędów i lobującą główkę Murawskiego wybił jeden z graczy z gospodarzy.

64 min. – Cały czas ciśnie Lech, lecz nie ma strzałów.
65 min. – Znów ładna akcja Kolejorza. W sytuacji sam na sam był Teo, jednak sędzia odgwizdał spalonego. Coś zaczyna się dziać.
69 min. – Zakotłowało się pod bramką Lecha po wolnym i po dobitce. Saganowski mógł zdobyć gola, ale został zablokowany.
71 min. – Co za szczęście! Po rzucie rożnym piłkę na linii zatrzymał Murawski!
72 min. – Znów gigantyczny błąd Wołąkiewicza i było bardzo groźnie.
74 min. – Od paru minut inicjatywę znów przejęła Legia.

77 min. – Było nerwowo. Dwaliszwili chciał strzelić gola ręką. Na szczęście sędzia się na to nie nabrał.
78 min. – Odpowiedź Lecha. Płaski strzał Gergo z ostrego kąta blokuje obrońca.
85 min. – Po akcji Lecha z kontrą wyszła Legia, a konkretnie Kosecki. Faulował go Możdżeń, który wyleciał z boiska, a sędzia podyktował rzut karny. Na bramkę zamienił go Vrdoljak.
89 min. – Akcja Legii. Podanie Koseckiego zatrzymał Kotorowski.
90+1 min. – Po akcji ze spalonego gola mógł zdobyć Radović, ale został zatrzymany.
90+4 min. – Koniec. Lech przegrał 0:1 i walka o tytuł praktycznie się zakończyła.

KP Legia Warszawa – KKS Lech Poznań 1:0 (0:0)

Bramka: 86.Vrdoljak – k.

Żółte kartki: Łukasik, Kosecki, Jędrzejczyk – Ceesay, Możdżeń, Kędziora

Czerwona kartka: 85 min. – Możdżeń (za faul)

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 29500 (1790 kibiców Lecha)

KP Legia: Kuciak – Bereszyński, Jędrzejczyk, Astiz, Wawrzyniak – Vrdoljak (87.Gol), Łukasik (62.Furman) – Kucharczyk (79.Radović), Dwaliszwili, Kosecki – Saganowski.

Rezerwowi: Skaba, Żewłakow, Jodłowiec, Brzyski, Gol, Furman, Radović.

KKS Lech: Kotorowski – Ceesay (35.Kędziora), Wołąkiewicz (78.Linetty), Kamiński, Henriquez – Trałka, Murawski – Lovrencsics, Hamalainen, Możdżeń – Ślusarski (25.Teodorczyk).

Rezerwowi: Miszczuk, Kędziora, Djurdjević, Drewniak, Linetty, Reiss, Teodorczyk.

Kapitanowie: Vrdoljak – Murawski

Trenerzy: Jan Urban – Mariusz Rumak

Pogoda: +24°C, pogodnie, parno