Hat-trick Teo. Lech – FC Nordsjælland 4:1

wronkiW sparingowym meczu rozegranym dziś, o godzinie 17:00 we Wronkach, piłkarze Lecha Poznań pokonali niedawnego Mistrza Danii, aktualnego wicemistrza tego kraju oraz uczestnika zeszłej edycji Ligi Mistrzów – FC Nordsjælland aż 4:1 (2:0). Dla Kolejorza było to ostatnie letnie spotkanie towarzyskie podczas przygotowań do rundy jesiennej.

Z powodu kontuzji w ekipie Lecha Poznań zabrakło dziś Szymona Pawłowskiego, Kebby Ceesaya, Bartosza Ślusarskiego, Barrego Dogulasa, Tomasza Kędziory, Patryka Wolskiego, Luisa Henriqueza, Karola Linettego oraz Rafała Murawskiego. Dla Duńczyków był to pierwszy mecz kontrolny podczas obozu w Opalenicy. Kolejorz może trafić na ten klub w dalszych fazach eliminacyjnych Ligi Europy.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

1 min. – Pierwsza akcja rywala. Wszystko dobrym wejściem wyjaśnił Arboleda.
2 min. – Dośrodkowanie Gerego i strzał Ubiego głową. Nie ma gola.
5 min. – Prostopadłe podanie gracze FCN przejął Burić.
7 min. – Dobra wrzutka Lecha z lewej strony, ale strzał był fatalny.
9 min. – Piłkę po błędzie obrony przejął Teo i wyszedł sam na sam. Sędzia odgwizdał jednak faul.
13 min. – Kontra FCN zepsuta przez prawoskrzydłowego.
15 min. – Na razie dość szybki sparing we Wronkach. Obie drużyny atakują i grają atakiem pozycyjnym.

17 min. – Drewniak podał do Teodorczyka, który miał przed sobą tylko bramkarza. Było nerwowo, ale „Teo” trafił. 1:0.
22 min. – Bardzo niebezpieczny strzał z woleja i z 15 metra gracza FCN. Piłka przeleciała tuż obok słupka.
24 min. – Po zdobyciu bramki trochę więcej na połowie Lecha grają rywale.
29 min. – 2:0. Wszystkich na prawej stronie wymanewrował Gergo, który podał na środek prosto na nogę Teo.

35 min. – Od paru minut gra toczy się w środku pola. Jest dużo kopaniny.
37 min. – Katastrofalny strzał z wolnego zawodnika z Danii.
42 min. – Świetna akcja Lecha! Tu powinno być 3:0! Gergo znów ogrywa obrońcę na prawej stronie i podaje na środek. Teodorczykowi zabrakło centymetrów, aby dołożyć nogę i zdobyć hat-tricka!
43 min. – Dośrodkowanie Teo i o mały włos, a Duńczyk zdobyłby samobójczą bramkę.
45 min. – Do przerwy 2:0. Na razie wygląda to w wykonaniu Kolejorza bardzo dobrze. Rywale praktycznie bez żadnej groźnej akcji.

46 min. – Bardzo groźne dośrodkowanie FCN. Napastnik rywala fatalnie zamknął jednak akcję.
48 min. – Złe podanie Buricia wybiciem na róg naprawił Arboleda.
50 min. – Cóż za podanie po kontrze! Niestety Teo zmarnował świetną okazję. Odskoczyła mu piłka, a powinien być gol z tej akcji.
51 min. – Znów świetna konta Kolejorza. Niestety Teo był na minimalnym spalonym.
52 min. – Znów Teo w akcji! Strzela po nodze Duńczyka i piłka tuż nad poprzeczką wyszła na róg.
52 min. – Strzał Arboledy po rzucie rożnym. Kolumbijczyk chybił nieznacznie.
55 min. – Nieźle na lewej stronie przyspieszył Hama. Niestety za daleko wypuścił sobie futbolówkę, a szkoda.
58 min. – Zupełnie niegroźna akcja i płaski strzał z którego od razu padł gol. Nie popisał się w tej sytuacji Burić, który po prostu zawalił tą bramkę. 2:1.

61 min. – Rzut wolny dla Lecha. Najpierw dośrodkowanie zostaje wybite, a dobitka Kolejorza zablokowana.
64 min. – Płaski strzał Gergo trafił w nogę Ubiparipa.
66 min. – Burić nawet się nie ruszył. Piłka z ogromną siłą trafiła słupek, ale wyszła w pole.
68 min. – Inicjatywę przejął FCN. Lech gra bardziej z kontry.
71 min. – Hat-trick Teodorczyka. Wrzutka Gergo i główka Teo! Obaj rozklepali Duńczyków.
74 min. – Akcja Duńczyków. Zawodnik rywala zamiast strzelać podawał na drugą stronę. Wszystko zepsuł.

80 min. – Akcję ładnie rozprowadził Vojo, jednak Drygasowi odskoczyła piłka.
85 min. – 4:1! Piłka po rzucie rożnym trafiła w pole karne do Formelli. Ten przyjął ją i uderzył. Bramkarz nawet nie drgnął.
88 min. – Rzut wolny, główka i o mały włos, a byłoby 5:1. Piłka w tej sytuacji minimalnie minęła słupek bramki.
89 min. – Bardzo szybka kontra FCN. Lechici się pogubili, lecz piłka została ostatecznie zablokowana.
90 min. – Koniec. Lech bardzo pewnie pokonuje wicemistrza Danii 4:1. Był to ostatni sparing Kolejorza tego lata i niezwykle udany.

KKS Lech Poznań – FC Nordsjælland 4:1 (2:0)
Bramki: 17, 29 i 71.Teodorczyk 85.Formella – 58.Vingaard
Sędzia: Szymon Lizak (Poznań)
Widzów: ok. 250
Skład Lecha: Burić – Możdżeń (78.Siwek), Kamiński, Arboleda (78.Bednarek), Wołąkiewicz (78.Witt) – Trałka (62.Drygas), Drewniak – Lovrencsics (78.Chromiński), Hamalainen (73.Kownacki), Ubiparip – Teodorczyk (73.Formella).
Pogoda: +27°C, słonecznie, upalnie

149 komentarzy

1. ArekCesar pisze:

Ale nasz obrońca teraz dał sie wyprzedzić. Muszą uważać na takie kontry.

5. ArekCesar pisze:

Ale to spierdolił. Jak sie wychodzi z taką akcją to musisz od razu ścinać do pola karnego. Potem techniczny błąd, ale teraz……… gooooool. Formella!!

6. Maniek pisze:

Fajnie jakby jeszcze Kownaś strzelił

7. kks pisze:

No prosze jeszcze Formella strzela.

8. Przemo pisze:

Choć to tylko sparing, to jestem spokojniejszy o mecz z Honka, wreszcie pokazali ze potrafią stwarzać sytuacje i strzelać bramki

9. 4o pisze:

Wynik zdecydowanie na plus.
    Gra też na plus.
    Jednak kilka niepotrzebnych błędów w obronie.
    Fajnie, że grając pod konoec młodzierzą nic nie dali sobie wbić, a nawet ustrzelili jedną.
    Dobry sparing, oby miał pozytywne przełożenie na mecze o stawkę.

10. seba86 pisze:

wielkikks – bez spinki kolego, nie warto i nie ma powodów na taki komentarz, nie sadzisz? hejterzy zawsze sie znajda…

11. ramirez pisze:

Ubiparip dzisiaj zablokował młodzieży miejsce w składzie. To niedopuszczalne!

12. Lucas z powiatu gostyńskiego pisze:

Stawiac na młodych

13. zawisza pisze:

wielkikks, mamy się jarać że strzelił 3 bramki w sparingu? OK, JARAM się 😀
    Zagrał dzisiaj skutecznie, dochodził do sytuacji i tego od niego wymagamy (przynajmniej ja). Ale nie będę się rozpływał nad jego grą gdy biegnie z piłką, sam na sam i nagle mu odskakuje na 10 metrów. Musi pracować nad techniką bo jest drewniany, i chociaż będzie 5 bramek strzelał, to i tak będzie musiał pracować nad tym, tak samo jak nad grą pressingiem. Zawodowa piłka to nie podwórko, że czekasz „na sępa” pod bramką i tylko dostawiasz nogę. Trzeba zapieprzać.

14. badelj pisze:

Mimo , że ostatnie minuty zagraliśmy młodzieżą to było dobrze. Ten sparing oceniam pozytywnie. Choć to tylko sparing , to Konka raczej od naszych dzisiejszych przeciwników nie będzie.

15. badelj pisze:

Honka*

16. ikok pisze:

Tak szczerze mówiąc to gdyby nie te bramki to Teo… znowu bez rewelacji… ale no właśnie napastnika rozlicza się z bramek, zatem bardzo dobry występ naszego Snajpera. Rudnev też pozostawiał sporo do życzenia jeżeli chodzi o technikę ale brameczki ładował aż milo, miejmy nadzieję że Teo pójdzie w jego ślady.
    Cieszy bramka Formelli, jak i również coraz dojrzalsza i , co najważniejsze, odważniejsza gra Drewniaka. W pierwszej połowie trochę za dużo podawał do tyłu, ale jak już zagrał w przód… to asysta miodzio:) oby tak dalej.
    Na plus tez Możdżu oraz Maniek. kiedy widzę takiego potęznie zbudowanego gościa w obronie jak Arboleda, od razu jestem spokojniejszy:)
    Reszta na swoim stałym poziomie:)

17. ArekCesar pisze:

Trochę w pewnej chwili oddali pola, ale czekali pewnie na te konterki, które w końcu przyszły. Jak tak zagramy z Honką to powinno być OK.

18. zawisza pisze:

Na plus:
    Teo, Gergo, Hama, Możdżu, Drewniak
    Na minus:
    Kamyk, Drygas, Ubiparip, Burić
    reszta na poziomie

Kamyk trochę dzisiaj strat zrobił, ale można to usprawiedliwić że grał na ŚPO więc ciężej się tam gra lewą nogą. Burić musi pracować nad tą grą nogami, bo bramkarz z niego świetny, ale z taką grą nogami to może zapomnieć o dobrym europejskim klubie (a potencjał ma chłopak). Drygi parę strat, w tym jedna tragiczna w skutkach mogła być. Chłopak walczy o pierwszy skład i musi być bezbłędny na razie. Jakby Trałce się to przydarzyło, to by uszło w niepamięć, ale człowiek aspirujący do wskoczenia do 11-tki musi być lepszy.

19. astorino pisze:

Wrociłem z meczu i moje takie podsumowanie.Gra lepsza niz w sobote choc wydaje mi sie ze troche słabiej w obronie zagrali.Srodek pola mi sie podobał Kasper na duzy plus, Trałka zadych rewelacji, Gergo jak dla mnie najlepszy zawodnik meczu. Paradoksalnie Teo jak narazie mnie nie zachwyca, strzela bramki ok ale to sa sytuacje z których strzelic powinien nawet Drewniak, jak juz miał sutuacje sam na sam z biegu, czy troche zabrac na siebie przeciwnika lub troche wiecej wypracowac sobie pozycje strzelecką to zawodził, jak dla mnie te 3 bramki to jeszcze dłuuuuga droga zeby mówic ze mamy dobrego napastnika, jak narazie jedzie na nazwisku.Mysle ze Arboleda szybko wróci do rytmu meczowego i bedzie z Kamińskim rzadził srodkiem obrony. Drewniak bez fajerwerków jak i Mozdzeń. Jezeli kogos nie wymieniłem to znaczy ze nie zwrocił na siebie mojej uwagi. Ciezko cokolwiek powiedziec poniewaz sporo zawodników nie gra z podstawowego ale mysle ze transfer obroncy nie ma sensu, przydał by sie ktos po na drugie skrzydło bo jedno Gergo ogarnia rewelacyjnie.Nadal uwaqzam ze przydał by sie napadzior.

20. byznes hospytalyty pisze:

jak sie nazywa chlopak z nr. 25 co bil pod koniec rzuty rozne z jednej i drugiej strony?Dobrze zagral.28to formella a 25 wie moze ktos?dzieki za odpowiedz.

21. ArekCesar pisze:

Nie wiem czy nie Chromiński czasem.

22. bart pisze:

@baczi_kks – hamuj słowa człowieku. Nieudacznikiem to możesz być Ty, a nie Ubiparip. Nie bronie jego umiejętności piłkarskich, ale takie teksty możesz sobie walić w gimbazie nie tutaj, i mimo wszystko należy mu minimalny szacunek. Wiele razy z nim rozmawiałem i to jest strasznie przesympatyczny gość, on bardzo chce, a nie każdy piłkarz pasuje do tej ligi/drużyny itd.

23. ArekCesar pisze:

Chromiński przebije jeszcze swego ojca w karierze, który grywał w …Warcie Śrem 😛

24. Dominez pisze:

A tak poza tym, to Ubiparip nie grał dzisiaj tak słabo. Owszem, w I połowie był niewidoczny, ale w II wyglądało to już nieźle, zwłaszcza od 75 minuty.

25. El Companero pisze:

i taką własnie taktykę na spokojnie forsować w Finlandii a powinno był dobrze. Widać ze Mercedes przeszedł tunning, nowa skrzynia biegów i silnik a za rok juz mozna go wystawic na Gran Tourismo Polonia 🙂 Trochę widać było dziury w środku pola, trzeba je zagęścić bo kto opanuje srodek boiska będzie kontrolowal sytuację na boisku. Mam przeczucie ze Formella w lidze nie raz puknie bramkę. Teraz spkojne przygotowania pod Finów i oby kontuzjowani szybko wrocili do zdrowia.

26. zawisza pisze:

Vojo sympatyczny chłopak, i chciałbym być takim 'nieudacznikiem’ jak on:) ma dwadzieścia parę lat, zna 2-3 języki, tyle kasy zarabia w rok, co przeciętny Polak przez 20 lat i robi to co lubi… Faktycznie nieudacznik:D

25 to Chromiński jeżeli się nie mylę, jeden z ciekawszych zawodników drużyny ME wg niektórych

27. Kaja pisze:

No, no.. Teo. Szkoda, że nie mogłam oglądać, ale w pierwszej chwili nie do końca uwierzyłam, że wbił hat-tricka!

28. miodek pisze:

Heh, nieźle powiedziane zawisza, a ta jego Dragana też chyba niczego sobie 😉

29. KKSczyliJA pisze:

Blondynek z numerem 25, na wielki plus, sam nie wiem kto to, czytam, że Chromiński, więc wam wierze.

GERGO SIĘ ODRODZIŁ, wkońcu, grał na swoim poziomie 🙂

30. Lechu17 pisze:

Nieźle Teo. Oby tak dalej.

31. baczi_kks pisze:

@bart Kolego piłkarza się rozlicza z umiejetnosci piłkarskich, on ma je słabe. Może i jest sympatycznym kolesiem ale co z tego? Ty za 60 tys zł miesiecznie i nic nie robienie też bys był sympatyczny;) nie porownuj mnie z gimbaza bo nie mam z tym nic wspolnego nawet wiek nie ten. Nie zamierzam się z Tobą kłocic uznam to za wymiane opini.. Pozdrawiam Cię i Piona:)