Pucharowy Kotor

W pierwszym meczu III rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2013/2014, zawodnicy poznańskiego Lecha przegrali na wyjeździe z litewskim Żalgirisem Wilno 0:1 (0:1). Kolejorz znów zagrał słabo, a w dodatku gola znów zawalił bramkarz, Krzysztof Kotorowski. W porównaniu z zeszłym rokiem Wielkopolanie i tak się poprawili. Dwanaście miesięcy temu ulegli 0:3, a dziś 0:1. Tym samym w rewanżu mają jeszcze szanse na odrobienie strat.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

2 min. – Dośrodkowanie Ceesaya i po błędzie bramkarza blisko strzału był Teodorczyk.
6 min. – Lech od początku gra w piłkę, a Żalgiris nastawił się na jego błędy i kontry.
9 min. – Strzał Hamalainenena zablokowany przez obrońcę.
9 min. – Dobra akcja Lecha, jednak Ubiparipowi odskoczyła piłka w polu karnym.
12 min. – Od razu widać kto jak gra. Lech nastawił się na atak pozycyjny i podania po ziemi, zaś gospodarze grają z kontry i długimi podaniami. Na razie groźnych sytuacji brak.

17 min. – Na razie gra toczy się głównie w środku pola. Jest sporo podań, ale brakuje strzałów.
22 min. – Póki co lechici nie mogą przedrzeć się przez obronę Żalgirisu. Litwini się cofnęli.
24 min. – Strzał Zulpy broni Kotorowski.
26 min. – W dobrej sytuacji był Teodorczyk, lecz źle uderzył na bramkę.
28 min. – W zamieszaniu w polu karnym piłkę wybił Ceesay.
30 min. – Szybka wymiana piłki i Teo sam na sam z bramkarzem. Sędzia odgwizdał jednak spalonego.

31 min. – Strzał Kuklysa nad poprzeczką.
34 min. – Strzał Pawłowskiego z 15 metra, jednak bardzo słabe.
35 min. – Szybka kontra Żalgirisu zakończona złym dośrodkowaniem Bilińskiego.
36 min. – Ceesay łatwo ograny na prawej stronie. Stąd idzie podanie na środek i pada gol, ale napastnik Żalgirisu był na spalonym.
38 min. – Fatalny błąd Arboledy. Przedzierał się Biliński, jednak nie zdobył gola.
39 min. – Płaski strzał Hamalainena z 20 metra broni bramkarz.
41 min. – Po atakach Żalgirisu Lech odzyskał teraz kontrolę.
42 min. – Minimalnie niecelny strzał Ubiparipa.
44 min. – Dośrodkowanie z daleka, błąd Arboledy i Kotorowskiego, główka Kuklysa i 1:0 dla Żalgirisu.
45 min. – Do przerwy 0:1. Lech nie mógł się przebić przez Żalgiris, więc ten zaatakował i strzelił gola. W roli głównej znów Kotorowski.

48 min. – Znów błąd przy stałym fragmencie gry Kotorowskiego, ale Lechowi udało się wyjść z opresji.
50 min. – Biliński urywał się Kamińskiemu, ale zatrzymał go Ceesay.
51 min. – Lekki strzał Pawłowskiego broni bramkarz.
51 min. – Bomba Freidgeimasa nad poprzeczką.
53 min. – Kolejna kontra z którą lechici sobie nie mogli poradzić.
54 min. – Lech wyszedł 3 na 3, jednak Ubiparip wszystko zepsuł złym uderzeniem.
60 min. – Oba zespoły idą na wymiany ciosów.

61 min. – Kombinacyjna akcja Lecha zakończona… faulem Hamy.
62 min. – Znów kompromituje się Kotorowski, lecz Biliński nie skorzystał z prezentu.
68 min. – Groźna akcja Żalgirisu. Obrona Lecha ratuje się ofiarnym wybiciem.
69 min. – Ubiparip przyjął piłkę na 20 metrze i oddał fatalny strzał.
71 min. – Strzał/podanie Gergo łapie golkiper.
75 min. – Strzał Ubiparipa z narożnika broni bramkarz.

80 min. – Żalgiris już się cofnął, Lech próbuje się przebić.
87 min. – Z boiska wieje nudą.
89 min. – Ślusarski z paru metrów trafia w ziemię zamiast w piłkę i futbolówkę złapał bramkarz.
90+2 min. – Strzał głową Ślusarskiego minął bramkę.
90+4 min. – Koniec. Lech przegrywa 0:1 i w rewanżu nie ma już czego bronić… Musi atakować, ale nie tak jak dzisiaj.

VMFD Żalgiris Wilno – KKS Lech Poznań 1:0 (1:0)

Bramka: 44.Kuklys

Żółte kartki: Freidgeimas – Kędziora, Hamalainen, Kamiński, Ceesay

Sędzia: Vlado Glodjović (Serbia)

Widzów: 5000 (ok. 550 kibiców Lecha)

VMFD Żalgiris: Vitkauskas – Svrljuga (51.Janusauskas), Skerla, Perić, Veitkunas – Zulpa – Leliuga (46.Freidgeimas), Kuklys, Komolov (77.Velicka), Silenas – Biliński.

Rezerwowi: Brazinskas, Freidgeimas, Jankauskas, Kanai, Janusauskas, Zagurskas, Velicka.

KKS Lech: Kotorowski – Ceesay, Kamiński, Arboleda, Kędziora – Trałka, Drewniak – Pawłowski (61.Lovrencsics), Hamalainen, Ubiparip (87.Formella) – Teodorczyk (69.Ślusarski).

Rezerwowi: Burić, Możdżeń, Wołąkiewicz, Drygas, Formella, Lovrencsics, Ślusarski.