Optyczna przewaga bez strzałów

W meczu 3. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, Lech Poznań zremisował na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 0:0. Kolejorz zagrał z większą determinacją niż ostatnio, ale znów oddał za mało celnych strzałów i nie potrafił się przebić przez dobrze grających obrońców rywala. „Niebiesko-biali” mają na swoim koncie trzy ligowe remisy z rzędu.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

3 min. – Akcja Lecha i fatalna wrzutka Gergo.
7 min. – Pierwsze minuty bardzo nudne. Lech gra spokojnie po ziemi, a Zagłębie nastawiło się na kontry i grę skrzydłami. Optyczną przewagą mają poznaniacy.
10 min. – Szybka i pierwsza groźna akcja Lecha. Strzał Hamalainena w długi róg był jednak bardzo zły.
13 min. – Katastrofalny strzał Trałki z daleka.

16 min. – Lech ze spokojem prowadzi swoje akcje dużą ilością podań, lecz Trałka zepsuł już dwie akcje fatalnymi strzałami z dystansu.
18 min. – Tym razem złe uderzenie Pawłowskiego z daleka.
19 min. – Kombinacyjna akcja Lecha i w ostatniej chwili interweniuje Rymaniak.
20 min. – Do wrzutki Pawłowskiego z lewej stronie nie zdołał w porę dojść Lovrencsics.
25 min. – Pierwsza kontra Zagłębia od paru kilkunastu minut zatrzymana przez Kamińskiego.
29 min. – Dobrą wrzutkę Gergo wybił Guldan.

31 min. – Piłka po strzale Ceesaya z lewej nogi minęła bramkę.
34 min. – Miękka wrzutka Szymka i główka Vojo. Pada gol, ale sędzia pokazuje spalonego.
36 min. – Dośrodkowanie Gergo z kłopotami piąstkuje Gliwa.
42 min. – Optyczna przewaga Lecha zakończona złym i trzecim strzałem Trałki.
43 min. – W pole karne dograł Hamalainen, ale nikt nie zamknął akcji.
44 min. – Znów Hamalainen i obrona Zagłębia znów się ratuje.
45 min. – Do przerwy 0:0. Lech atakuje, Zagłębie się broni. Kolejorz ma sporą optyczną przewagę, gra z zaangażowaniem, ale brakuje strzałów w światło bramki.

48 min. – Lech atakuje, a Zagłębie sprawia wrażenie jakby trochę się otworzyło.
53 min. – Groźna akcja Zagłębia lewą stronę, lecz źle trafił w piłkę Woźniak.
54 min. – Znów groźnie i złe uderzenie Piątka.
56 min. – Dośrodkowanie Gergo wypiąstkował Gliwa.
57 min. – Kontra Lecha, ale Ubiparip zagubił się z piłką.
59 min. – Strzał Pawłowskiego pod poprzeczkę wybronił Gliwa.
60 min. – Kędziora zgrał do Kamińskiego. Środkowy obrońca nie dał rady zamknąć akcji.

62 min. – Strzał kozłem Gergo broni Gliwa.
66 min. – Płaskie uderzenie Cotry mija bramkę.
71 min. – Niewiele dzieje się na boisku. Brakuje strzałów.
75 min. – Lekki i kąśliwy strzał Szymka złapał Gliwa.

83 min. – Od ośmiu minut oba zespoły na przemian atakują, jednak nie ma strzałów.
86 min. – Ładna akcja Lecha, jednak Możdżeń zamiast strzelać wolał szukać kolejnego podania.
90 min. – Abwo wzdłuż linii i piłkę wyłapał Kotorowski.
90+2 min. – Dwa dośrodkowania Lecha bez powodzenia.
90+3 min. – Koniec. Lech miał optyczną przewagę, ale bez strzałów celnych nie da się wygrać.

Zagłębie Lubin – KKS Lech Poznań 0:0 (0:0)

Żółte kartki: Rymaniak, Wożniak

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)

Widzów: 10872 (1820 kibiców Lecha)

Zagłębie: Gliwa – Rymaniak, Banaś, Guldan, Oleksy – Bilek (90.Rakowski), Piątek – Przybecki (78.Abwo), Jeż (64.Kwiek), Cotra – Woźniak.

Rezerwowi: Kozioł, Rakowski, Błąd, Andrzejczak, Kwiek, Abwo, Rakels.

KKS Lech: Kotorowski – Ceesay, Wołąkiewicz, Kamiński, Kędziora – Trałka, Drewniak – Lovrencsics (64.Możdżeń), Hamalainen (87.Ślusarski), Pawłowski (78.Henriquez) – Ubiparip.

Rezerwowi: Burić, Arboleda, Henriquez, Możdżeń, Drygas, Teodorczyk, Ślusarski.