Awans po Afrykańsku

W meczu 1/16 piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2013/2014, Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Termalicą Nieciecza 4:0 (0:0). Kolejorz w drugich 45 minutach zmiótł pierwszoligowca z boiska, a duży wpływ na to miało wejście na murawę Bartosza Ślusarskiego, który odmienił ofensywę Wielkopolan. Dzisiejszy mecz toczył się w afrykańskich warunkach, a więc przy bezchmurnym niebie i temperaturze, która przekraczała w słońcu 40 stopni. W kolejnej fazie PP „niebiesko-biali” zagrają na wyjeździe z Miedzią Legnica.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

1 min. – Pierwsza kontrę Termalici zatrzymał Kotorowski, ale sędzia i tak pokazał spalonego.
5 min. – Mimo upału mecz na razie toczy się w szybkim tempie, lecz głównie w środku pola.
7 min. – Henriquez nie zablokował wrzutki z prawej strony Pawlusińskiego. Piłka trafiła na głowę Drozdowicza, który minimalnie chybił.
9 min. – Tym razem dośrodkowanie z lewej strony trafiło na głowę napastnika Termalici, ale strzał znów zły.
12 min. – Strzał Horvatha z 20 metra obok słupka.
14 min. – Dobrze w polu karnym walczył o piłkę Teo, jednak nie oddał strzału.
15 min. – Dośrodkowanie Teo wyłapał Kasprzik. Mogło być groźnie.

20 min. – Gra mocno zwolniła. Lech gra bez pomysłu.
21 min. – Strzał Pawłowskiego blokuje Pielorz.
22 min. – Świetny strzał z woleja Pawłowskiego. Zablokowany.
23 min. – Strzał Trałki z ostrego kąta broni Kasprzik.
29 min. – Gra mocno zwolniła. Obie drużyny nastawiły się bardziej na kontry.

32 min. – Bardzo groźne uderzenie Hamalainena świetnie broni Kasprzik.
33 min. – Kolejne dwie świetne interwencje Kasprzika ratują Termalicę!
36 min. – Fatalny błąd w komunikacji. Rybski zmarnował tą okazję złym strzałem głową.
43 min. – Nic nie wynika z dośrodkowań Lecha i wolnych akcji. Za to gospodarze nieźle się odgryzają.
44 min. – Niebezpiecznie było po lewej stronie Termalici, ale lechici nie potrafili oddać dobrego strzału.
45 min. – Rybski do Piotrowskiego i w ostatniej chwili piłkę wyłuskał Kotorowski.
45 min. – Ładna akcja Lecha, ale Ubiparip zamiast uderzać z pierwszej piłki, przyjął ją i strzelił źle.

47 min. – Piękny strzał Kamińskiego z wolnego trafia w słupek!
48 min. – Strzał z woleja z lewej nogi broni Ubiparip.
50 min. – Lekki strzał Gergo zatrzymał obrońca Termalici.
51 min. – Uderzenie Pawłowskiego blokuje Pielorz.
53 min. – Kontra po stracie gospodarzy i strzał Pawłowskiego broni Kasprzik.
54 min. – Jarecki minął kilku zawodników Lecha na lewej stronie i trafił w boczną siatkę.
58 min. – Strzał Termalici z wolnego broni Kotorowski.
59 min. – Uderzenie Pawlusińskiego z daleka obok bramki.

63 min. – Dośrodkowanie Ślusarskiego z prawej nogi i z prawej strony wprost na głową Teodorczyka i pada gol. 1:0 dla Lecha.
65 min. – Piękna akcja Lecha! Teo i Szymek zagrali jak Messi. Ślusarskiemu z bliska pozostało zdobyć gola. Jest 2:0.
68 min. – Lech idzie za ciosem. Atakuje nawet Kamiński.
74 min. – Od paru minut Lech gra na luzie i ze spokojem prowadzi swoje akcje. Termalica mocno cofnięta.

78 min. – Szybką akcję Lecha rozprowadził Ubiparip. Pawłowski przedryblował niczym Messi i pięknym uderzeniem z lewej nogi zdobył bramkę.
80 min. – Możdżeń do Teo, a ten z bliska trafia w Kasprzika. Powinno być 4:0.
83 min. – Akcja dwóch na dwóch. Teo do Ślusarskiego, a ten zamiast strzelać wolał raz jeszcze podać. Akcja zepsuta.
87 min. – Strzał Formelli z 25 metra za słaby, aby pokonać Kasprzika.
88 min. – Bomba Możdżenia z daleka. Obok bramki.
90+2 min. – Kolejna akcja Lecha i płaski strzał Drewniaka z lewej nogi. 4:0.
90+4 min. – Koniec. Lech pewnie wygrał w upale 4:0. Wynik bardzo wysoki, ale zasłużony.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – KKS Lech Poznań 0:4 (0:0)

Bramki: 63.Teodorczyk 65.Ślusarski 78.Pawłowski 90+2.Drewniak

Żółte kartki: Pleva, Skołorzyński – Henriquez

Czerwona kartka: 86 min. – Pleva (za drugą żółtą)

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Widzów: 2244 (ok. 400 kibiców Lecha)

Termalica: Kasprzik – Skołorzyński, Pleva, Pielorz, Jarecki – Pawlusiński, Horvath, Sołdecki (76.Piekarski), Piotrowski – Rybski (79.Ceglarz) – Drozdowicz (70.Foszmańczyk).

Rezerwowi: Nowak, Kopacz, Czerwiński, Piekarski, Ceglarz, Foszmańczyk, Kaczmarczyk.

KKS Lech: Kotorowski – Możdżeń, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez – Trałka – Lovrencsics (61.Ślusarski), Pawłowski, Hamalainen (82.Drewniak), Ubiparip (82.Formella) – Teodorczyk.

Rezerwowi: Gostomski, Arboleda, Douglas, Drewniak, Drygas, Formella, Ślusarski.