Dramatycznie przez głupotę + 58 zdjęć z meczu

W meczu 6. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, Lech Poznań pokonał na własnym stadionie Zawiszę Bydgoszcz 3:2 (2:1). Mecz miał bardzo dramatyczny przebieg, bowiem po golu na 2:0 Luis Henriquez zdjął koszulkę za co dostał żółtą kartkę. W drugiej połowie obejrzał drugą i Kolejorz musiał radzić sobie w „10”. Mecz z pełnej kontrolni przerodził się więc w horror, ale trzy punkty ostatecznie pozostały w Wielkopolsce.

58 zdjęć z meczu Lech – Zawisza:

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

16:15 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO prosto ze stadionu. Witamy i czekamy na dobry kibicowsko mecz oraz na zwycięstwo na murawie.

16:15 – Na sektor wchodzą już fani Zawiszy. Wywiesili też kilka fan. Póki co wciąż się rozkładają.

16:16 – Na stadionie gra muza, ale prócz nas, grupki fanów Zawiszy i stewardó jeszcze nikogo nie ma.

16:19 – Wrzuciliśmy fotkę murawy. Nie na Blipa, bo go zamknęli. Zdjęcie można obejrzeć na naszym mikroblogu wchodząc do „Śmietnika Kibica”.

16:21 – Natomiast fotki trybun będą w panelu na górze, który widzicie. Środkowe menu. Teraz co domowy mecz będziemy włączali taki panel w którym będą fotki trybun (wcześniej były na Blipie, ale go zamknęli).

16:22 – Obu drużyn jeszcze nie ma. Są za to sędziowie, którzy spacerują po murawie.

16:23 – Otwarto bramki. Pierwsi kibice są już w Kotle. Zawiszy też cały czas przybywa.

16:24 – Generalnie w Poznaniu dość mocno wieje, ale na szczęście nie na stadionie. Mecz odbędzie się w idealnych warunkach.

16:25 – Na razie widzimy pięć fan Zawiszy i jeden mały trans z pozdrowieniami.

16:27 – Wielu kibiców Zawiszy jest dość mocno schowanych tutaj na rogu, dlatego wszystkiego stąd nie widać.

16:28 – Na murawę wychodzą właśnie zawodnicy Lecha. Dzisiaj jeszcze letni spacerek. Kto wie jaka pogoda będzie na następnym meczu tutaj…

16:31 – Generalnie murawa wygląda tak sobie. Była już lepsza.

16:32 – Są już także zawodnicy gości. Oglądają właśnie stadion.

16:34 – „Jesteśmy z Wami, piłkarze jesteśmy z Wami” – ryknęli goście oraz „Zawisza Bydgoszcz”.

16:35 – „Jesteśmy zawsze tam” – ryknęli teraz goście. Jest ich na razie jakieś 500 osób.

16:39 – Skład Lecha poniżej. Jest Claasen i Arboleda, a nie ma Gergo i Możdżenia.

16:43 – Poniżej także skład Zawiszy.

16:44 – Na rezerwie w Zawiszy jest były bramkarz Lecha, Andrzej Witan. Generalnie ławka gości wygląda nieźle.

16:45 – Skład Zawiszy trochę defensywny. W obronie 35-letni stoper.

16:48 – Tak w ogóle to pod stadionem jest z 50 radiowozów. Cały teren między IV a I trybuną zawalony.

16:49 – Na razie na stadionie bardzo mało ludzi, ale będzie dziś ok. 20000.

16:51 – Uruchomiono nowość na stadionie. Na telebimie zegar pokazujący ile jeszcze zostało czasu do meczu.

16:53 – Lech porozkładał już swoje elementy potrzebne do rozgrzewki. Zawisza jeszcze nie.

16:54 – Od początku debiut Claasena, tak więc będziemy dziś dziś jemu bardzo mocno przyglądali.

17:01 – Zawisza mocno porozrzucany po sektorze. Słabo to wygląda. Wszyscy są w ciemnych koszulkach.

17:02 – Oby dziś Arboleda nie grał jak z Żalgirisem, a Ślusarski nie zawalał setek. Może być ok. 20:00 albo gorąco, albo spokojnie.

17:05 – Na dolnym poziomie Kotła nie wszyscy są dziś w białych koszulkach.

17:06 – Na boku I trybuny na dole siedzi jakaś grupka. Kilkanaście osób na czerwono.

17:09 – Trancowa muza leci już z głośników na stadionie. To znaczy, że do meczu coraz bliżej 🙂

17:13 – Zawisza już w komplecie. 1500 chyba nie ma, ale powyżej tysiąca jest. Zresztą później dokładnie się pewnie określą.

17:15 – Kibiców powitał właśnie spiker i powiedział, że wita wszystkich na najbardziej bezpiecznym stadionie w Polsce.

17:16 – W Kotle są już wywieszane pierwsze fany. Póki co Zawisza wywiesił z osiem fan (przynajmniej stąd tyle widać).

17:17 – Rozgrzewa się już trzech bramkarzy Lecha. Ten trzeci to Marcin Matysiak. Wszyscy mają dziś na sobie żółte koszulki.

17:20 – Fana „Kibolski Klub Sportowy” dzisiaj na samym środku.

17:21 – Lechici już na rozrzewce.

17:22 – Claasen ma nieźle oczojebno-jasne buty 🙂 Od razu go widać.

17:23 – Piast – Śląsk 1:1. Jak Lech dziś wygra będzie piąty w tabeli z trzema punktami straty do lidera.

17:24 – Zawisza na rozgrzewce.

17:25 – Dobrze wyglądają teraz fani Zawiszy. Już dopingują.

17:26 – W protokole Ubiparip jest rozpisany na środku pomocy, Claasen na prawej, a Szymek na lewej.

17:28 – Na stadionie naprawdę jeszcze bardzo mało wiary.

17:41 – Trochę stypowo na razie. Muza gra, piłkarze rozgrzewają się, czekamy na mecz.

17:41 – Kocioł na razie zapełniony w jakiś 70 procentach.

17:42 – Kapitanami są dziś najstarsi zawodnicy w obu drużynach. Kotorowski – Skrzyński.

17:43 – Gostomski broni teraz strzały. Kotorowski opuścił rozgrzewkę.

17:46 – Niezłe jaja. Na telebimach info z regulaminem, który czyta spiker. Kibice gwiżdżą.

17:48 – Na razie fany są tylko na dole. Na drugim poziomie i na środku tak jak wcześniej wisi – „Kibolski Klub Sportowy”.

17:51 – Na murawie trwa nagradzanie niżej notowanych klubów. Jeden z Lubosza, drugi z Kleczewa i ze Środy Wlko. Tamtejsza Polonia wygrała bowiem akcję „Kolejorz kontra twój klub”.

17:55 – Spiker czyta składy. Zaraz zaczynamy.

17:57 – Hymn Lecha śpiewają kibice, a obie drużyny wychodzą. Lech na niebiesko, Zawisza na biało.

18:00 – Kibice „pozdrawiają” Florka.

18:14 – Są już fotki trybun w naszym nowym panelu w środkowym menu na stronie głównej KKSLECH.com. 5 zdjęć.

18:23 – „Fanatyczny doping” i rozstąpienie w Kotle.

18:29 – Kocioł śpiewa na dwa głosy z III trybuną.

18:32 – „Je*ać posłów, je*ać vipów, piłka nożna dla kibiców” – krzyczy Kocioł.

18:32 – Na telebimach regulamin stadionu, który czyta też spiker. Reakcja na stadionie wiadoma.

18:52 – Na miejscach dla skautów są jacyś goście. Z Afryki.

19:13 – Kocioł skanduje nazwisko Kaczmarka, który gra w Zawiszy, ale jest kibicem Lecha.

3 min. – Lech zaczął intensywnie, ale na razie bez zagrożenia bramki rywala.
4 min. – 1:0. Szybka długa piłka ze środka na prawą. Wołąkiewicz dośrodkował na środek, a piłkę do siatki wepchnął Ślusarski.
7 min. – Zawisza na razie nie wie co się dzieje. Lech utrzymuje się przy piłce.
8 min. – Akcja Lecha prawą stroną i piłkę łapie Kaczmarek.
12 min. – Lech ma w środku bardzo dużo miejsca. Zawisza gra bardzo wolno.
15 min. – Pierwszy kwadrans zdecydowanie dla Lecha. Pełna kontrola.

16 min. – Kolejne dobre rozciągnięcie akcji przez Trałkę na prawą stronę. Piłka ostatecznie padła łupem Kaczmarka.
19 min. – 2:0. Znów akcja prawą stroną, piłka trafiła do środka, a gola zdobył Luis Henriquez. Bramka z dedykacją dla żony, ale za zdjęcie koszulki Panamczyk obejrzał żółtą kartkę.
21 min. – Strzał Masłowskiego zablokował Kamiński.
25 min. – Znów dobra okazja Lecha, lecz Ślusarski nie trafił w piłkę.
28 min. – Akcje Zawiszy kończą się dziś na 30 metrze.

33 min. – Drugie poważne zagrożenie bramki Lecha i od razu gol. Rzut rożny i bramka głową Masłowskiego. Jest już tylko 2:1.
36 min. – Po golu śmielej do przodu ruszył Zawisza.
39 min. – Ubiparip strzelał piętką po zagraniu Pawłowskiego, jednak został zablokowany.
43 min. – Długa piłka do Vasconcelosa. Ten strzela z powietrza, ale nad bramką.
45 min. – Dużo ruchu dziś w ataku Lecha. Zawodnicy często zmieniają pozycje.
45 min. – Do przerwy 2:1. Wynik gorszy niż gra. Była kontrola, ale ten gol dla Zawiszy oznacza tylko jednobramkowe prowadzenie.

46 min. – Strzał Ubiparipa tuż nad poprzeczką.
48 min. – Strzał Zawiszy także nad bramką.
50 min. – Uderzenie Ubiparipa z prawej nogi minęło bramkę.
53 min. – Znów ładna akcja. Piłkę tracił Wołąkiewicza ta minęła wszystkich zawodników Lecha i Zawiszy, ale na końcu był jeszcze Claasen i ze spokojem zdobył gola.
59 min. – Po czerwonej kartce za głupotę Luisa Vojo gra na prawej obronie, natomiast Lech nadal atakuje.

62 min. – Po wejściu Drewniaka na środek przeszedł Trałka, a Wołąkiewicz na prawą stronę.
65 min. – Śmielej gra piłką Zawisza, lecz brakuje strzałów.
66 min. – 3:2. Rzut wolny, piłka po ziemi przelatuje obok wszystkich zawodników i po długim rogu wpada do siatki.
69 min. – Znów akcja Zawiszy i Goulon strzela obok bramki.

76 min. – Zawisza po tej czerwonej kartce i golu przejął inicjatywę.
77 min. – Teo do Pawłowskiego, ale w całą akcję wmieszał się jeszcze obrońca WKS-u.
83 min. – Kontra Zawiszy i dwa strzały obronione przez Kotora.
88 min. – Dramatycznie się robi na Bułgarskiej. Strzał Carlosa nad poprzeczką.
90 min. – Strzał Żaby blokuje Zawisza.
90+3 min. – Rzut wolny Zawiszy nad bramką.
90+6 min. – Koniec. Było nerwowo, ale jest 3:2. Henriquez za głupotę powinien być jednak ukarany.

KKS Lech Poznań – WKS Zawisza Bydgoszcz 3:2 (2:1)

Bramki: 4.Ślusarski 19.Henriquez 53.Claasen – 33.Masłowski 66.Skrzyński

Żółte kartki: Henriquez, Wołąkiewicz, Kotorowski, Kamiński, Teodorczyk – Skrzyński, Masłowski

Czerwone kartki: 56 min. – Henriquez (za drugą żółtą)

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów: 19393 (1500 kibiców Zawiszy)

KKS Lech: Kotorowski – Wołąkiewicz, Kamiński, Arboleda, Henriquez – Trałka – Pawłowski, Hamalainen, Claasen (78.Lovrencsics) – Ubiparip (62.Drewniak) – Ślusarski (71.Teodorczyk).

Rezerwowi: Gostomski, Douglas, Możdżeń, Linetty, Lovrencsics, Drewniak, Teodorczyk.

WKS Zawisza: Kaczmarek – Lewczuk, Micael, Skrzyński, Ziajka – Dudek (90.Kuklis), Goulon (72.Strąk) – Wójcicki, Masłowski, Petasz (63.Luis Carlos) – Vasconcelos.

Rezerwowi: Witan, Strąk, Ciechanowski, Hermes, Kuklis, Gevorgyan, Luis Carlos.