Kontuzjowany wynik + 51 zdjęć z meczu

W meczu 8. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, Lech Poznań przegrał z Pogonią Szczecin 1:2 (1:0). Manuel Arboleda strzelił dziś gola dla Kolejorza, ale jego błędy podarowały też dwa trafienia gościom. Sytuacja Wielkopolan zarówno sportowa jak i pod względem ilości kontuzjowanych zawodników jest coraz gorsza. W trakcie spotkania urazu doznał jeszcze kolejny obrońca, Tomasz Kędziora.

51 zdjęć z piątkowego meczu:

> Fotorelacja z meczu Lech Poznań – Pogoń Szczecin 1:2 – Fot: Krzysztof Krause

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

18:45 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Dziś mecz odbędzie się w typowo jesiennej scenerii.

18:45 – Nasz raport tradycyjnie zaczynamy wcześniej niż przewidywaliśmy. Tym razem 10 minut szybciej. W Poznaniu w tej chwili lekko pada, ale na szczęście nie wieje.

18:46 – Na stadionie jeszcze pusto. Prócz nas i stewardów nikogo nie ma. Bramki są jeszcze zamknięte.

18:47 – Na stadionie leci „Eye of the tiger”. Chyba za wcześnie trochę na taki hit…

18:48 – Murawa wygląda dziś kapitalnie. Miejsca gdzie stała scena podczas czerwcowego koncertu również doszły już do siebie. Mamy piękny i zielony dywan. Także pod bramkami.

18:51 – Wchodząc do „Śmietnika Kibica” na naszym mikroblogu znajdziecie fotkę murawy.

18:52 – Fotki trybun damy w środku i górnym menu serwisu. Jest on już włączony. Fotki trybun oczywiście w trakcie I połowy, albo w przerwie meczu.

18:53 – Lechici dotarli na stadion. Właśnie spacerują po murawie.

18:54 – Pod stadionem kibice domagają się otworzenia bramek i wejścia na stadion.

18:55 – Zaczęło intensywniej padać nad stadionem.

18:55 – Otwarto bramki. Pierwsi kibice pojawiają się na trybunach. Pogoni jeszcze nie ma, ale będzie i to w 1500 głów.

18:58 – Pogoń również jest już na stadionie. Przechadza się w deszczu po murawie.

18:58 – W sektorze gości pojawili się pierwsi kibice Pogoni.

19:03 – Pogoń włączyła jakiś alarm z komórki. Lech odpowiedział pociskiem na szczecinian.

19:07 – Jakiś spity żul drze się z sektora gości, że wszystkich zajebie zaraz i będzie robił dzieci. Popił sobie chłop w pociągu, popił.

19:09 – Pociesznie to wygląda. Gość stoi, a właściwie to chwieje się na schodach.

19:10 – Spitus na sektorze Pogoni stoczył się właśnie ze schodów parę rzędów niżej. Ciekawa atrakcja na razie.

19:12 – Przed stadionem jest dziś strefa T-Mobile, ale jak widać na telebimach – średnie zainteresowanie w tą deszczową pogodę.

19:13 – Pogoń wywiesiła pierwsze fany w tym tą największą: „Duma Pomorza”.

19:16 – Ze strony Pogoni na pewno będzie oprawa. Są już rozkładane sreberka.

19:20 – Ngiełka robi się pod jupiterami. To ogranicza widoczność górnych rzędów.

19:21 – Pogoń rozpoczęła doping. Na murawie są już elementy potrzebne do rozgrzewki obu drużyn.

19:22 – Na razie Pogoń wywiesiła cztery fany i rozkłada swoją oprawę.

19:26 – Poniżej skład Lecha. Rumak zaskoczył i postawił wszystko na jedną kartę. Gramy 4-4-2.

19:28 – Sreberka Pogoni są w trzech kolorach, natomiast w Kotle są już wywieszane pierwsze fany.

19:37 – Niecałą godzinę przed meczem stadion jest prawie pusty.

19:38 – Oprawa Pogoni będzie dziś na cały sektor gości. Na murawie rozgrzewają się już bramkarze gości.

19:40 – W Kotle zawisła na razie jedna fana tam gdzie ostatnio i ta samo – „Kibolski Klub Sportowy”.

19:42 – Sporo wiary przyjdzie dziś na mecz na ostatnia chwilę. Z kilkanaście tysięcy będzie.

19:46 – Kibiców powitał właśnie spiker

19:46 – Jeszcze co do składu. Rumak zaskoczył tym ustawieniem Lecha z dwoma napastnikami. Albo się sprawdzi i będzie bohaterem, albo… no wiadomo.

19:47 – Kotor wyszedł właśnie na rozgrzewkę

19:49 – Wciąż pustki na stadionie. W sektorze gości też jest z 200 osób.

19:51 – Lechici wyszli właśnie na rozgrzewkę.

19:52 – a głośników na stadionie: DJ Eco – Light At The End (Thomas Bronzwaer & John O’Callaghan Present Lost World Remix).

19:53 – Piast pokonał właśnie Widzew 3:0. Po tym meczu gramy z Piastem, a później z Widzewem.

19:56 – Na rozgrzewce pojawiła się Pogoń. Głośne gwizdy, a teraz jeszcze „Pogoń śledzie syfem jedzie”.

20:01 – Kompletu w Kotle dziś nie będzie. Boki puste.

20:10 – Poniżej skład Pogoni. Idealnie taki sam jak przewidzieliśmy wczoraj…

20:11 – Wiosną też przewidzieliśmy wyjściowy skład Pogoni i było 2:0, bo Lech również przewidział Wdowczyka. Oby dziś zrobił to samo, choć ustawienie Kolejorza 4-4-2 wygląda dziwnie…

20:12 – W składzie gości gra na stoperze pomocnik, Wojciech Golla. Nie tak dawno grał jeszcze w juniorskich zespołach Lecha.

20:14 – Na dole Kotła wywieszane są kolejne fany. Na stadionie wciąż mało wiary, ale z kilkanaście tysięcy ludzi będzie.

20:16 – Kibice specyficznie reagują, gdy lechici strzelą na bramkę gola.

20:17 – Konkretnie to Lovrencsics.

20:19 – Pogoń już praktycznie w komplecie na sektorze i prowadzi doping.

20:23 – Spiker czyta składy. Jeszcze tylko kilka minut i zaczynamy. Oczywiście zwycięski mecz (oby).

20:27 – Hymn Lecha Poznań śpiewają kibice.

20:27 – Oba zespoły już na murawie. Lech dziś na niebiesko, Pogoń na ciemno, czyli inaczej niż rok temu (wtedy była na ciemno).

20:29 – Pogoń przedstawiła oprawę. Same sreberka.

20:53 – W panelu na górze w środku są już fotki trybun.

21:21 – Mgła jest coraz większa. Im wyżej tym mocniejsza.

1 min. – Pierwsza akcja Lecha, ale Gergo stracił piłkę na prawej stronie.
4 min. – Pierwszy strzał Pogoni obok słupka.
6 min. – Uderzenie Linettego minęło bramkę.
7 min. – Niebezpieczna wrzutka z lewej strony Pogoni, lecz nikt nie zamknął akcji. Znów błąd Kędziory.
11 min. – Znów Kędziora pozwolił dośrodkować Tchamiemu. 19-latek sobie nie radzi.
15 min. – Pierwszy kwadrans ciekawy. Obie drużyny otwarcie atakują.

18 min. – Strzał Aki głową obok słupka.
21 min. – Fragment przewagi Lecha, ale bez strzału.
24 min. – Sprytny strzał Gergo czubkiem buta broni Janukiewicz.
26 min. – Strzał Claasena zablokowany w ostatniej chwili.
28 min. – Od paru minut Lech nie schodzi z połowy gości.
30 min. – Piłkę na 25 metrze przejął Ślusarski, ale strzału nie oddał. Piłkę wybili obrońcy.

31 min. – 1:0! rzut rożny, piłka spada na środek i Manu niczym snajper przekłada piłkę i zdobywa gola!
32 min. – Lech potwierdził tym golem swoją przewagę na boisku.
33 min. – Znów róg i znów zagrożenie. Nawet dwa razy.
36 min. – Kontra Lecha i strzał Teo paruje bramkarz!
39 min. – Co za akcja! Gery na środek, tam było trzech lechitów, ale nikt nie oddał strzału. Wszyscy byli kompletnie niekryci.
40 min. – Złe wyjście Kotora i zrobiło się gorąco. Na szczęście nawet nie było strzału.
43 min. – Cudowna piła Linettego, jednak Claasena uprzedził Janukiewicz. W ostatniej chwili!
45 min. – Do przerwy 1:0. Od 21. minuty gra tylko Lech.

48 min. – Ciekawa akcja Lecha, lecz płaskie podanie Gergo wyłapał bramkarz.
48 min. – Strzał Linettego z daleka broni Janukiewicz.
51 min. – Dwie akcji Pogoni. Jedną kapitalnie zatrzymał Wołąkiewicz.
53 min. – 1:1. Rzut wolny, złe interwencje Kotorowskiego i jest remis 1:1. Gola w zamieszaniu strzelił Frączczak.
55 min. – Strzał Akahoshiego obok słupka.
57 min. – Uderzenie Ślusarskiego głową obok słupka.
58 min. – Kolejny błąd obrony Lecha. Piłkę przyjął Robak i wpakował ją do bramki po długim rogu. 1:2.
60 min. – Ten kwadrans zdecydowanie dla Pogoni.

65 min. – Fatalny i lekki strzał Trałki obo słupka.
67 min. – Główka Teo po dośrodkowaniu Możdżenia – nad bramką.
70 min. – Mocny strzał Teo minął bramkę Lecha.
72 min. – Strzał Claasena broni Janukiewicz.
73 min. – Oba stracone gole padły nie tyle co po błędach Kotora, a Arboledy.

77 min. – Strzał Gergo nad poprzeczką.
82 min. – Pogoń już się cofnęła, Lech jakoś próbuje się przebić.
85 min. – Bezsensowny strzał Linettego.
90 min. – W końcówce mało się dzieje.
90+4 min. – Koniec meczu, Lech rpzegrał 1:2.

KKS Lech Poznań – MKS Pogoń Szczecin 1:2 (1:0)

Bramki: 31.Arboleda – 53.Frączczak 58.Robak

Żółte kartki: Teodorczyk, Trałka, Ślusarski – Frączczak, Golla, Pietruszka, Murayama

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)

Widzów: 17063 (1500 kibiców Pogoni)

KKS Lech: Kotorowski – Kędziora (16.Możdżeń), Wołąkiewicz, Arboleda, Henriquez – Lovrencsics, Trałka, Linetty, Claasen – Teodorczyk (74.Drewniak), Ślusarski.

Rezerwowi: Gostomski, Możdżeń, Drewniak, Formella, Hamalainen, Pawłowski.

MKS Pogoń: Janukiewicz – Frączczak, Golla, Dąbrowski, Lewandowski (75.Pietruszka) – Rogalski (90.Quedraogo), Ława – Murayama, Akahoshi, Tchami (78.Bąk) – Robak.

Rezerwowi: Kudła, Lisowski, Pietruszka, Bąk, Edi, Quedraogo, Djousse.