Popis gigantycznie denerwującej nieskuteczności + 72 zdjęcia

W meczu 10. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, Lech Poznań pokonał na własnym stadionie Widzew Łódź tylko 1:0 (1:0). Kolejorz już od 2. minuty grał z przewagą jednego zawodnika, ale zdobył trzy punkty najniższym możliwie wynikiem. Lechici byli strasznie nieskuteczni, a w paru sytuacjach musiał pokazać się jeszcze Maciej Gostomski. Poznaniaków żegnały więc gwizdy.

72 zdjęcia z niedzielnego meczu:

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

16:20 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Pogoda w Poznaniu dziś dobra, nad stadionem przebija się słońce, nie wieje i temp. już powyżej 10 stopni.

16:21 – Tradycyjnie raport zaczynamy wcześniej niż przewidywaliśmy, ale dziś tylko trochę wcześniej. Na stadion wchodzą już pierwsi kibice.

16:22 – W Kotle pojawili się już pierwsi kibice i na sektorze gości też. Pod stadionem słychać śpiewy.

16:23 – W drodze na stadion ok. 16:00 mijali nas na Grochowskiej kibice Widzewa. 8 pełnych busów, jeden prawie pusty. To będzie jakieś kilkaset osób w sumie. Policji 10 razy więcej niż autobusów.

16:24 – Kibice Widzewa śpiewają pod stadionem i rzucają achtungami.

16:27 – Lechici wyszli właśnie na spacer po murawie.

16:29 – Fotka murawy znajduje się w Śmietniku Kibica na naszym mikroblogu. To niesamowite jak przez tydzień mógł zepsuć się stan murawy. Na trawie jest pełno żółtych plam. Ostatnio mieliśmy piękny zielony dywan, a teraz bliżej I trybuny ser.

16:32 – Jupitery są już rozpalone. Elementy potrzebne do rozgrzewki także porozkładane. Czekamy na przyjazd na stadion drużyny Widzewa.

16:39 – W razie wygranej dzisiaj Lech po słabym początku sezonu przesunie się na 5. miejsce w tabeli. Innej opcji niż zwycięstwo dzisiaj zresztą nie ma.

16:44 – Mały ruch dzisiaj panuje przed stadionem i w ogóle. Wielu kibiców tak jak ostatnio znów przyjdzie na ostatnią chwilę.

16:49 – Na telebimach video z przyjazdu Lecha na stadion. Tak czy siak na razie tutaj niezła stypa i jeszcze zaczęło wiać.

16:51 – Z frekwencją będzie podobnie jak ostatnio w piątek. Gości będzie trochę mniej.

16:56 – Skład Lecha poniżej.

16:57 – W końcu długo oczekiwany debiut Douglas nastąpi. Mamy nadzieję, że po meczu nie „poczuje bólu”.

16:58 – Widzewa na murawie nie ma… ale jest… dwóch piłkarzy, którzy podbijają sobie piłkę. Resztę wcięło.

16:58 – Widzew zaczął od pocisku na Lecha ze swojego sektora. Odpowiedź była szybka.

17:00 – Więcej niż 500 widzewiaków raczej dziś nie będzie.

17:01 – Kapitanem jest dziś Wołąkiewicz. Jak zwykle gdy nie ma Kotora i Murasia.

17:02 – Widzewa nie stać nawet na hotel. Goście przyjechali do Poznania w dniu meczu.

17:03 – W tej chwili nad Bułgarską jest bezchmurne niebo. Za niecałą godzinę początek meczu.

17:06 – W środkowym menu serwisu na górze włączony jest panel. Tam oczywiście tradycyjnie pojawiają się zdjęcia trybun. W pierwszej połowie albo w przerwie meczu.

17:08 – Ci dwaj z Widzewa na murawie rozgrzewający się to Mroziński i Lafrance. Obaj dziś nie zagrają, ale przyjechali z Widzewem do Poznania.

17:10 – Niech się Lafrance napatrzy, bo w II-lidze czeskiej skąd przyszedł takiego stadionu nie zobaczy. Swoją drogą PZPN powinien właśnie wprowadzić zakaz sprowadzania do polskiej ligi takiego szrotu. Lepiej już wystawić jakiegoś wychowanka.

17:11 – Na środku w Widzewie powinniśmy zobaczyć kogoś takiego jak De Amo. To wynalazek z rezerw jakiegoś słabego hiszpańskiego klubu. Tak, dobrze myślicie. Widzew go nie wypatrzył tylko wetknął go jakiś menadżer a wcześniej kasety vhs.

17:13 – W sektorze Widzewa nie wszyscy są w czerwonych koszulkach. Jeden z kibiców jest w żółtej.

17:15 – widzewiaków jeszcze trochę przybyło w sektorze gości.

17:16 – Na rozgrzewce pojawili się właśnie bramkarze Lecha.

17:17 – Widzew wywiesił jedną fanę z napisem „Widzew” i godłem Polski oraz Łodzi.

17:18 – Bramkarze Widzewa również już się rozgrzewają.

17:18 – Tle ptaków jest na tym stadionie, że centralnie pióra spadają spod dachu.

17:20 – Lechici już na rozgrzewce.

17:21 – Jaga zremisowała z Zagłębiem, a to oznacza, że Lech będzie jednak szósty jeśli wygra. No chyba, że pokona Widzew bardzo wysoko, to wtedy wyprzedzi białostoczan lepszym bilansem goli.

17:27 – Poniżej skład Widzew. Ten tymczasowy trener RTS-u, Rafał Pawlak to niezły kozak. Gra 4-4-2 i mocno zarotował składem.

17:29 – Trener Widzewa zaryzykował. Albo strzeli gola i coś ugra, albo dostanie taki łomot, że dzisiaj nie zaśnie. 4-4-2 to duże ryzyko z jego strony.

17:31 – Piłkarze Widzewa dopiero teraz wyszli na rozgrzewkę. Bardzo późno.

17:35 – Widzew wywiesił jeszcze parę fan. W sektorze ok. 1000 osób.

17:36 – RTS prowadzi doping, ale zakłóca go w tej chwili lecące z głośników Airbase – Medusa.

17:37 – Do meczu trochę ponad 20 minut. Stadion zapełnia się bardzo wolno.

17:41 – Szkot jeszcze się rozgrzewa, więc póki co chyba nie poczuł bólu.

17:45 – W Kotle na razie bez żadnych fan.

17:47 – Piłkarze Widzewa po zakończeniu rozgrzewki stanęli w kółku i mobilizują się tak jak zwykle zespoły przed meczem. Taka z nich rodzina? dziwne…

17:51 – Szybko zmienia się dziś pogoda. Z bezchmurnego nieba teraz nad stadionem zebrały się ciemne chmury.

17:53 – Mamy nadzieję, że Douglas po rozgrzewce nie poczuł bólu.

17:57 – Oba zespoły już na murawie. Hymn Lecha śpiewają kibice.

18:09 – Dopiero teraz są wywieszane fany.

18:31 – W środkowym menu pojawiły się już fotki trybun.

18:36 – W Kotle wisi skrojona fana „Pabianice” 🙂

19:13 – Ciekawie jest na sektorze. Widzew schowany i zdjął fany.

1 min. – Pierwsza minuta i pierwsza akcja, ale podanie Gergo z prawej strony zatrzymał obrońca.
2 min. – Teo wychodził sam na sam i Augustyniak dostał czerwoną kartkę.
4 min. – Strzał Douglasa z wolnego obok słupka.
8 min. – Pierwszy strzał Widzewa broni Gostomski.
9 min. – Strzał Pawłowskiego z daleka trafia w słupek.
11 min. – Dośrodkowanie Gergo z prawej strony, Teo dokłada nogę i jest 1:0 dla Lecha! Mielcarz i obrona Widzewa bezradna.
13 min. – Strzał głową Szymka zatrzymuje widzewiak.
14 min. – Strzał Kaspera tuż nad bramką. Znów piękna akcja skrzydłem.

19 min. – Strzał Visnakovsa broni Gostomski. Bardzo ładna akcja Łotysza.
24 min. – Od paru minut mało się dzieje. Lech gra na wielkim luzie.
27 min. – Świetna akcja Lecha, jednak Teo z bliska trafił prosto w Mielcarza.
29 min. – Wrzutka Szymka do Hamy. Ten strzela głową, ale źle. Lech gra trochę zbyt spokojnie.

32 min. – Bomba z daleka Okachiego. Broni Gostomski.
38 min. – W polu karnym przedzierał się Hamalainen, lecz jego strzał był zły.
41 min. – Kolejny celny strzał. Piłka w rękach bramkarza Widzewa.
44 min. – Lech zamiast rozbić rywala urządził sobie sparing.
44 min. – Gostomski naprawia błąd defensywy.
45 min. – Do przerwy 1:0, jednak to trochę mało. Powinno być więcej gdyby lechici więcej biegali i byli bardziej dokładni.

46 min. – Pierwsza minuta drugiej połowy i akcja bramkowa. Hama trafia z bliska prosto w bramkarza.
49 min. – Mocny strzał Pawłowskiego broni Mielcarz.
50 min. – Główka po rogu i słupek ratuje Widzew!
50 min. – Kolejna główka po rożnym i tym razem piłkę łapie Mielcarz. Jest coraz bliżej wyniku 2:0
54 min. – Możdżeń przestrzelił z 5 metra.
54 min. – Kolejna świetna sytuacja po rożnym i znów górą Mielcarz.
59 min – Akcja Widzewa jednak podanie z lewej strony wyłapał Gostomski.

62 min. – Nieskuteczność Lecha jest dziś strasznie denerwująca
66 min. – Lekki strzał Hamy nad bramką.
69 min. – Kolejny denerwujący strzał Linettego.
73 min. – Akcja Hamy zakończona złym strzałem.
74 min. – Strzał Teo broni Mielcarz.

77 min. – Znów kocioł pod bramką i zabrakło nawet strzału.
85 min. – Co się działo! Dwie interwencje Gostomskiego i poprzeczka ratuje Lecha. Co za frajerstwo.
90 min. – Zrobił się horror przez nieskuteczność.
90+2 min. – 1:0 to za mało, by wszystkich radowało.

KKS Lech Poznań – RTS Widzew Łódź 1:0 (1:0)

Bramka: 11.Teodorczyk

Żółte kartki: Lovrencsics, Pawłowski, Jakóbowski – Mielcarz, Alex Bruno

Czerwone kartki: 2 min. – Augustyniak (za faul taktyczny)

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)

Widzów: 17878 (ok. 1000 kibiców Widzewa)

KKS Lech: Gostomski – Możdżeń, Wołąkiewicz, Kamiński, Douglas – Trałka, Linetty (84.Jakóbowski) – Lovrencsics, Hamalainen, Pawłowski (73.Ślusarski) – Teodorczyk.

Rezerwowi: Kotorowski, Arboleda, Bednarek, Drewniak, Injać, Jakóbowski, Ślusarski.

RTS Widzew: Mielcarz – Bartkowski, Augustyniak, De Amo, Kaczmarek – Visnakovs (46.Alex Bruno), Leimonas, Nowak, Rybicki (77.Batrović) – E.Visnakovs, Melunović (15.Okachi).

Rezerwowi: Krakowiak, Stępiński, Płotka, Staroń, Okachi, Batrović, Alex Bruno.