Żenujący punkt po żenującej skuteczności

W meczu 11. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, Lech Poznań zaledwie zremisował na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:0. Kolejorz kolejny raz w tych rozgrywkach zagrał bardzo nieskutecznie i podobnie jak przed tygodniem w końcówce przez niefrasobliwość mógł stracić gola. Minął kolejny tydzień, lecz pod względem poprawy skuteczności nic się nie zmienia. Wciąż jej nie ma.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

3 min – Dośrodkowanie Gergo sprawiło ogromne problemy obrońcy TSP, ale Teo nie zorientował się w sytuacji.
6 min. – Lech ma na razie sporą przewagę. Gospodarze rozpaczliwie wybijają piłkę.
8 min. – Strzał Claasena tuż nad bramką.
11 min. – Podanie Gergo z lewej strony i znów ogromne problemy z wybiciem.
14 min. – Szybka akcja. Hama do środka, jednak obrońca TSP wybił piłkę.

17 min. – Bomba Gergo tuż nad poprzeczką.
20 min. – Węgier dziś mocno błyszczy. Lech ma optyczną przewagę, ale brakuje celnych strzałów.
23 min. – Tym razem strzał z daleka Hamy. Znów niecelny.
27 min. – Znów Hamalainen i znów to samo. Strzał niecelny w to samo miejsce.

32 min. – Kiks defensywy TSP. Uderzenie Claasena nad bramką. Dziś to standard.
34 min. – Strzał Gergo, ale tym razem nie nad poprzeczką tylko obok słupka. Znów nie ma skuteczności…
37 min. – Rzut rożny dla Lecha i świetną sytuację zmarnował Kamiński, który nie trafił w piłkę głową.
41 min. – Z optycznej przewagi Kolejorza nic na razie nie wynika.
44 min. – Pierwszy strzał TSP za sprawą Wodeckiego.
45 min. – Do przerwy 0:0. Skuteczności jak nie było tak nie ma.

46 min. – Hamalainen do Claasena i ten chybił.
53 min. – Przebieg meczu się nie zmienił. Początek drugiej połowy jak cała pierwsza odsłona.
57 min. – Od paru minut częściej atakuje Podbeskidzie.

64 min. – Strzał Trałki głową tuż obok słupka. Cały czas brakuje szczęścia.
68 min. – Centrostrzał Możdżenia i interwencja Rybanskiego. Bramkarz TSP zepsuł bramkę.
71 min. – Przebudziło się TSP. Strzał Paweli obronił Gostomski.

77 min. – Od kilku minut ataki Lecha są bardzo szarpane i nerwowe. Kompletnie nie radzi sobie Ślusarski.
81 min. – Rzut wolny sprawił duże problemy Rybanskiemu, ale gola nie ma.
85 min. – Dobra akcja TSP. Podanie z lewej strony, lecz Telichowski źle zamknął akcję.
86 min. – Strzał Jagiełły broni Gostomski.
89 min. – Mecz się otworzył, jednak brakuje celnych strzałów.
90+5 min. – 0:0. Na koniec Lech miał jeszcze szczęście, bo gola mogło zdobyć TSP. Żenada.

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała – KKS Lech Poznań 0:0 (0:0)

Żółte kartki: Górkiewicz – Możdżeń, Murawski, Ślusarski

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Widzów: 3000

TS Podbeskidzie: Rybansky – Górkiewicz, Deja, Pietrasiak, Telichowski – Sokołowski (62.Jagiełło), Łatka, Sloboda, Chmiel, Wodecki (74.Chrapek) – Malinowski (44.Pawela).

Rezerwowi: Zajac, Kwame, Urban, Kupczak, Jagiełło, Pawela, Chrapek.

KKS Lech: Gostomski – Możdżeń, Wołąkiewicz, Kamiński, Douglas – Trałka, Linetty – Lovrencsics, Hamalainen (59.Pawłowski), Claasen (77.Murawski) – Teodorczyk (46.Ślusarski).

Rezerwowi: Kotorowski, Arboleda, Drewniak, Injać, Murawski, Pawłowski, Ślusarski.

Kapitanowie: Sokołowski – Wołąkiewicz