Rumakowo-Drewniakowy cyrk. Frajerska postawa, frajerski mecz

W meczu 14. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, Lech Poznań po frajersku przegrał na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 0:2 (0:1). Kolejorz grał efektownie do 21. minuty, ale po stracie gola z kontry totalnie się rozsypał. Wielkopolanie zagrali bez pomysłu, bez ambicji i pokazali, że nie posiadają za grosz charakteru.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

2 min. – Pierwsza akcja Lecha skrzydłem, jednak Pawłowski źle podał w pole karne.
4 min. – Płaski strzał z 15 metra w rękach Barana. Uderzył Gery.
5 min. – Odpowiedź Jagi i strzał Dzalamidze broni Gostomski.
6 min. – Znów szybka akcja Lecha, lecz Hamalainen źle trafił w piłkę.
9 min. – Płaski strzał Gergo z prawej strony tuż obok słupka.
12 min. – Kapitalna wrzutka Pawłowskiego i Teodorczyka w ostatniej chwili uprzedził Pazdan.
14 min. – Kontra Jagi po błędzie Douglasa. Piłkę łapie Gostomski.
15 min. – Zakotłowało się w polu karnym Lecha, ale Dźwigała nie trafił w piłkę.

16 min. – Kontra Kolejorza. Pawłowski domaga się karnego, jednak sędzia nakazał grać dalej.
18 min. – Płaski strzał Teodorczyka. Bardzo zły.
21 min. – Błąd Drewniaka, kontra Jagi i jest 1:0 dla gospodarzy.
24 min. – Wejście w pole karne Ceesaya i strzał. Broni Baran.
27 min. – Mocny strzał Lovrencsica nad bramką.
29 min. – Dobre zagranie Gergo w pole karne przerywa interwencją Baran.

35 min. – Fatalne krycie Lecha przy rzucie wolnym. Na szczęście broni Gostomski, ale było bardzo groźnie.
43 min. – Lech grał do straty bramki. Od gola na 1:0 dla Jagi chodzi po boisku.
45 min. – Ładna akcja Kolejorza, jednak Linetty uderzył obok słupka.
45 min. – Do przerwy 0:1. Gra Kolejorza wyglądała efektownie do 21. minuty. Później efektywna była Jagiellonia.

50 min. – Dwukrotnie z piłką przebijał się Teodorczyk. Został zablokowany.
52 min. – Aleź podanie Hamy do Teo! Ten drugi jednak przestrzelił.
55 min. – Strzał Drewniaka trafia w poprzeczkę.
57 min. – Piłka po strzale Plizgi w rękawicach Gostomskiego.

62 min. – Strzał Douglasa z wolnego i poprzeczka.
65 min. – Gergo zamiast strzelać wolał podawać i zepsuł całą akcję.
75 min. – Jagiellonia jest nastawiona tylko na defensywę.

83 min. – Obraz gry się nie zmienia. Lech pcha się środkiem, zaś gospodarze bronią całym zespołem.
87 min. – 2:0! Kontra Jagi i Plizga trafił do siatki po błędzie całej obrony.
90 min. – Dwa strzały z bliska obronił Baran.
90+3 min. – Koniec. Szkoda słów.