Niesamowite! Lech wygrał przegrany mecz! + 61 zdjęć z meczu

W meczu 15. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, Lech Poznań pokonał u siebie Górnika Zabrze 3:1 (0:1). Kolejorz zaczął to spotkanie fatalnie i grał fatalnie przez co było bardzo nerwowo na trybunach. Gdy wszyscy czekali na kolejne gole dla gości nagle wszystko się odmieniło. Kolejorz zaczął grać, walczyć i przede wszystkim strzelać. Wielkopolanie pokazali charakter i dzięki tej wygranej wciąż gonią czołówkę.

61 zdjęć z meczu Lech – Górnik 3:1:

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

16:10 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Od rana w Poznaniu padało, ale teraz przestało. Nad stadionem są jednak ciemne chmury. Dobrze, że chociaż nie wieje.

16:11 – Na stadionie są już pierwsi kibice, ale Górnika.

16:11 – Nasz dzisiejszy raport będzie mocno skrócony. Mamy problemy sprzętowe.

16:20 – Na prasówce nie ma prądu. Fajnie…

16:22 – Jak włączą prąd, to będziemy prowadzili normalny raport, a jak nie to nie.

16:22 – Do przeczytania za kilkanaście minut.

16:29 – Skład Lecha poniżej. Są zmiany.

16:43 – Górnik i Lech zakończyły już spacer po murawie. Stadion zapełnia się bardzo pomału, a prądu wciąż nie ma.

16:47 – Poniżej też skład Górnika.

16:50 – Prądu cały czas nie ma, dlatego raport jest skrócony. Musimy oszczędnie dysponować baterią.

16:58 – Włączono prąd. Nawet jak znów wyłączą, to przynajmniej bateria nam się trochę podładuje w tej chwili.

17:00 – Rozpoczynamy więc regularny raport. Wcześniej tak naprawdę nic się nie działo ciekawego.

17:04 – Co do składów. Zapowiada się, że Nakoulma będzie jeździł Możdżenia jak dziecko… w ogóle w obronie zaszło aż do trzech zmian. Wygląda to fatalnie.

17:05 – Natomiast skład Górnika optymalny i z wyjątkiem środka obrony taki jaki przewidzieliśmy.

17:08 – Na loży dla skautów zasiedli Niemcy. Najwyraźniej po kogoś przyjechali.

17:11 – Górnik wywiesił pierwszą fanę. Duża z napisem Górnik i herbem.

17:13 – Elementy potrzebne do rozgrzewki obu drużyn są już porozkładane. Bramkarze gości już się zresztą rozgrzewają.

17:14 – Lech gra dziś praktycznie bez prawego obrońcy. Możdżeń jest po prostu za wolny i raczej będzie to widać od samego początku.

17:18 – Jeśli Lech się nie spręży i dziś nie sprawi niespodzianki, to będzie śmiało można już pisać. Nie walczymy o mistrzostwo.

17:21 – Jak Lech dziś nie wygra może spaść nawet na 10. miejsce w tabeli…

17:22 – Śląsk wygrał z Lechią 2:1 i przegonił w tej chwili Lecha lepszym bilansem bramkowym.

17:24 – Zdjęcia trybun damy w panelu do góry w środkowym menu serwisu. Jak będą fotki, to panel zostanie włączony.

17:25 – Ależ muza dziś na stadionie 🙂 Remix dancowy nuty z Archiwum x 🙂

17:27 – Górnika wciąż mało na sektorze. Na innych trybunach też pustki z wyjątkiem Kotłą. Są tam właśnie wywieszany fany.

17;29 – Lech rozgrzewa się już od ładnych 10 minut. Górnik dopiero teraz wyszedł na rozgrzewkę.

17:35 – Na prasówce jest słynny pan z dzwonkiem 🙂 ten, który koguty daje na meczach Górnika 🙂

17;36 – Przez wcześniejszy brak prądu nie daliśmy fotki murawy. Zdjęcie murawy jest już jednak na naszym mikroblogu w śmietniku kibica.

17:39 – Już to nieraz pisaliśmy. Remis dzisiaj to porażka i kolejna hańba, a co za tym idzie, koniec walki o tytuł. Albo zwycięstwo, albo nic.

17:43 – Tłumów dziś nie będzie, ale te 15 tys. powinno pęknąć.

17:47 – Koniec rozgrzewki obu drużyn.

17:51 – Boki Kotła będą dzisiaj puste.

17:54 – Górnik już w komplecie na sektorze gości. Słabo oflagował swój sektor.

17:58 – Oba zespoły już na murawie. Przed meczem będzie jeszcze minuta ciszy.

18:00 – „Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę” – zaśpiewali kibice.

18:14 – Rumak! co? wypierdalaj – śpiewają kibice.

18:15 – Kibice domagają się zwolnienia trenera.

19:02 – W górnym i środkowym menu pojawiły się już trzy fotki trybun.

19:13 – Małe flagowisko jest w sektorze gości.

4 min. – Na razie rwany początek w wykonaniu obu drużyn.
6 min. – Akcja Górnika i świetnie nogami interweniuje Gostomski.
7 min. – Znów Gostomski ratuje Lecha efektowną paradą.
7 min. – Teraz niepewna interwencja Gostomskiego i wybijają obrońcy.
8 min. – Kontra Lecha, jednak Hamę uprzedził defensor gości.
11 min. – Ataki Górnika przyniosły efekt. Akcja prawą stroną, źle wybija Gostomski i Nakoulma z bliska trafia do siatki. 0:1.
15 min. – Lech gra jak zwykle. Na trybunach gorąco.

17 min. – Bomba Murasia po ziemi i odbija Steinbors.
21 min. – Strzał Teodorczyka tuż nad poprzeczką.
22 min. – Uderzenie Możdżenia z daleka mija bramkę.
22 min. – Tym razem Gergo i też obok.
25 min. – Madej do Nakoulmy, ale ten nie opanował piłki.
27 min. – Strzał Linettego świetnie broni Steinbors.
30 min. – Fatalnie wygląda gra Lecha.

31 min. – Dwa strzały Górnika, ale oba nad bramką.
36 min. – Kontra Lecha, jednak Murawskiego uprzedził jeden z obrońców.
39 min. – Ładny strzał Olkowskiego nad bramką.
41 min. – Kolejny fatalny błąd, jednak Nakoulma nie strzelił, a miał przed sobą tylko bramkarza.
44 min. – Kontra Górnika po błędzie Możdżenia i znów ratuje nas Gostomski.
45 min. – Na razie koniec żenady. Do przerwy 0:1.

47 min. – Atak Lecha, ale Teo nie trafił w piłkę.
53 min. – Lech atakuje, jednak niewiele z tego wynika.
58 min. – Kompletna nuda na boisku.

65 min. – Trochę od niechcenia akcja Lecha. Zgranie piłki, walka Teo do końca i Gergo zamknął akcję z bliska z prawej strony. Jest 1:1.
68 min. – Strzał Murawskiego broni Steinbors.
71 min. – Wolny Douglasa nad bramką.
75 min. – 2:1! Rzut rożny i akcję nogą zamknął Kamiński!

78 min. – Piękne dośrodkowanie Gergo z prawej strony i żaden z trójki lechitów nie zamknął akcji…
86 min. – Po meczu! Wrzutka z lewej strony i akcję zamknął Teodorczyk. 3:1.
90 min. – Dwa strzały Górnika. Jeden broni Gostomski, drugi nad poprzeczką.
90+3 min. – Koniec. Lech w szalonym meczu inkasuje komplet punktów.

KKS Lech Poznań – Górnik Zabrze 3:1 (0:1)

Bramki: 65.Lovrencscis 75.Kamiński 86.Teodorczyk – 11.Nakoulma

Żółte kartki: Trałka, Formella – Madej

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 16037 (ok. 1200 kibiców Górnika)

KKS Lech: Gostomski – Możdżeń, Ceesay, Kamiński, Henriquez – Trałka, Murawski – Linetty (58.Douglas), Hamalainen (74.Ślusarski), Lovrencsics – Teodorczyk (87.Formella).

Rezerwowi: Kotorowski, Wołąkiewicz, Douglas, Injać, Formella, Drewniak, Ślusarski.

Górnik: Steinbors – Olkowski, Pandża (44.Gancarczyk), Wełnicki, Kosznik – Madej (77.Oziębała), Sobolewski, Przybylski, Mączyński, Nakoulma – Zachara (80.Cupriak).

Rezerwowi: Witkowski, Gancarczyk, Łukasiewicz, Łuczak, Oziębała, Cupriak.