Fatalna runda. 83 minuty w „10”, kolejna kontuzja i kolejny zawód

W meczu 19. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Koroną Kielce 0:1 (0:0). Kolejorz już od 7. minuty grał w „10”, bowiem czerwoną kartkę otrzymał fatalny w tej rundzie Marcin Kamiński. Niedługo potem z powodu urazu mięśnia boisko opuścił Rafał Murawski, a w samej końcówce spotkania Wielkopolanie stracili jeszcze gola. Katastrofalne zawody zaliczył też sędzia z Warszawy, który w samej końcówce nie podyktował dla gości rzutu karnego po zagraniu ręką i nie wyrzucił dwóch graczy Korony za chamskie faule.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

2 min. – Pierwsza akcja Korony, ale po strzale zawodnika gospodarzy sędzia odgwizdał spalonego.
5 min. – Uderzenie Murawskiego z dystansu obok słupka.
7 min. – Za faul taktyczny z boiska wyleciał Kamiński.
8 min. – Strzał Golańskiego z wolnego trafił w poprzeczkę.
15 min. – Lech przeszedł na grę z kontry. Nie miał wyboru.

18 min. – Mocny i płaski strzał Teo po krótkim rogu broni Małkowski.
22 min. – Akcję Korony wybiciem zatrzymał Henriquez.
26 min. – Na boisku mało się dzieje. Właściwie obie drużyny grają z kontry i bojaźliwe.
30 min. – Fragment śmielszej gry Korony.

36 min. – Dośrodkowanie z rzutu wolnego i Arboleda minimalnie chybił uderzając piłkę nogą.
39 min. – Zakotłowało się pod bramką Lecha, ale Kolejorza świetną interwencją ratuje Gostomski.
41 min. – Strzał Douglasa z wolnego minimalnie minął bramkę.
45 min. – Do przerwy 0:0. Dziś punkt nabiera innego wymiaru.

47 min. – Rzut wolny i zła główka Teodorczyka.
49 min. – Strzał głową Pylypczuka broni Gostomski.
52 min. – Strzał Kiełba obok słupka.

64 min. – Lech od ponad 10 minut się broni. Korona gra dużo skrzydłami.
67 min. – Korona gra strasznie chamsko. Już drugi piłkarz powinien wylecieć z boiska, ale drugi dostał tylko żółtą.
73 min. – Gra mocno się wyrównała. Nie ma strzałów z obu stron.

80 min. – Kompletna nuda na boisku. Nie dzieje się nic.
86 min. – Strzał Janoty. Piłka przeleciała nad bramką.
88 min. – Wrzutka z lewej strony, główka Gołębiewskiego i 1:0 dla Korony. Po meczu.
90 min. – Zakotłowało się w polu karnym Korony, jednak żaden z lechitów nie oddał strzału.
90+1 min. – Ręka obrońcy Korony w polu karnym, lecz oczywiście jedenastki dla Lechia nie ma.
90+3 min. – Koniec. Wielki dramat Lecha.

MKS Korona Kielce – KKS Lech Poznań 1:0 (0:0)

Bramka: 88.Gołębiewski

Żółte kartki: Jovanović, Pylypchuk

Czerwona kartka: 7 min. – Kamiński (za faul taktyczny)

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa)

Widzów: 5786 (480 kibiców Lecha)

MKS Korona: Małkowski – Golański, Stano, Dejmek, Sylwestrzak – Jovanović, Marković – Sobolewski (93.Trojanowski), Kiełb (74.Janota), Pylypczuk – Korzym (60.Gołębiewski).

Rezerwowi: Małecki, Zawłocki, Malarczyk, Trojanowski, Janota, Lenartowski, Gołębiewski.

KKS Lech: Gostomski – Możdżeń, Kamiński, Arboleda, Henriquez – Injać (83.Formella), Murawski (22.Douglas) – Linetty, Hamalainen, Lovrencsics – Teodorczyk (59.Ślusarski).

Rezerwowi: Kotorowski, Douglas, Formella, Pawłowski, Ślusarski, Kownacki.