Przeciętny koniec przeciętnego 2013 roku

W meczu 21. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, Lech Poznań zremisował na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz 2:2 (2:1). To spotkanie wyglądało jak cały 2013 rok. Kolejorz pokazał w nim trochę dobrej jakości w pierwszej połowie, w drugiej odsłonie grał słabo, a na koniec zaliczył przeciętny wynik. Dla „niebiesko-białych” było to dwanaście przeciętnych miesięcy i dobrze, że ten rok pomału się kończy.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

3 min. – Początek meczu bardzo spokojny. Na razie gra toczy się w środku pola.
6 min. – Sporo walki na boisku. Brakuje dobrych akcji i dobrych strzałów.
7 min. – Pierwszy stały fragment gry dla Lecha, jednak fatalnie wykonany.
10 min. – Strzał Douglasa z wolnego wybronił Kaczmarek.
12 min. – Wrzutka Gergo i Teo trafił głową w poprzeczkę.
13 min. – Odpowiedź gospodarzy. Lewczuk obok słupka.
14 min. – Dobra akcja Zawiszy i strzał Wójcickiego broni Gostomski.

16 min. – Kontra Lecha i Drygas w ostatniej chwili blokuje Gergo.
17 min. – Strzał Arboledy i świetnie broni Kaczmarek. Kolejna dobra okazja dla gości.
18 min. – Znów było groźnie. Bliski wepchnięcia piłki z bliska był Hamalainen.
23 min. – Odbiór Arboledy i Lech wyszedł z akcją. Wrzutka Szymka, Teo dokłada nogę i jest 1:0 dla Kolejorza!
24 min. – Już 1:1. Strzał Masłowskiego po ziemi i Kolejorz szybko stracił gola.
29 min. – Strzał Pawłowskiego i broni Kaczmarek. Kolejna dobra akcja Lecha.
30 min. – I jest 2:1! Tym razem wrzutka z lewej, Teo dokłada głowę i zdobywa drugą bramkę.

32 min. – Akcje Lecha wyglądają dziś naprawdę dobrze. Bierze w nich wielu zawodników, którzy grają bardzo dynamicznie.
35 min. – Efektowny strzał Masłowskiego. Nad bramką.
38 min. – Techniczne uderzenie Vasco, jednak niecelne.
40 min. – Rzut wolny dla Zawiszy i było gorąco pod bramką Lecha.
43 min. – Płaskie uderzenie Szymka po kontrze i broni Kaczmarek.
45 min. – Lech po golu na 2:1 niestety mocno się cofnął.
45+1 min. – Do przerwy 2:1 dla Kolejorza.

49 min. – Kontra Zawiszy prawą stroną i lechici wyszli z opresji.
55 min. – Gra obu drużyn zrobiła się bardzo nerwowa.
58 min. – 2:2. Lewczuk łatwo ograł lechitów na prawej stronie, dośrodkował i gola głową strzelił Vasco.
60 min. – Wrzutka i główka Teo. Piłka przeleciała obok słupka.

66 min. – Lech musi się obudzić, bo Zawisza ma przewagę.
68 min. – Ładna kontra Lecha i lekki strzał Szymka broni Kaczmarek.
71 min. – Tym razem błąd Gostomskiego. Lekki strzał głową gracza Zawiszy, ale piłka przeleciała obok bramki.
75 min. – Lech słabo gra w II połowie i atakuje małą ilością zawodników.

81 min. – Zawisza cały czas prowadzi grę. Lech zachowuje się jakby już myślami był na urlopach.
84 min. – Lekki strzał Gergo w rękawicach Kaczmarka.
89 min. – Niecelna glówka Vasco po wrzutce Drygasa z wolnego.
90+1 min. – Płaski strzał Injacia tuż obok bramki.
90+3 min. – Koniec 2013 roku. Był on przeciętny jak ten wynik.

WKS Zawisza Bydgoszcz – KKS Lech Poznań 2:2 (1:2)

Bramki: 24.Masłowski 58.Vasconcelos – 23 i 30.Teodorczyk

Żółte kartki: Skrzyński – Linetty, Trałka, Douglas, Teodorczyk, Injać

Czerwona kartka: 90+3 min. – Henriquez (za zagranie ręką)

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Widzów: ok. 7000

WKS Zawisza: Kaczmarek – Lewczuk, Strąk, Skrzyński, Ziajka – Goulon (34.Hermes), Drygas – Wójcicki, Masłowski, Luis Carlos (90.Gevorgyan) – Vasconcelos.

Rezerwowi: Witan, Ciechanowski, Sochań, Hermes, Kuklis, Sosnowski, Gevorgyan.

KKS Lech: Gostomski – Możdżeń, Arboleda (46.Kamiński), Douglas, Henriquez – Trałka (64.Injać), Linetty – Lovrencsics, Hamalainen, Pawłowski (73.Formella) – Teodorczyk.

Rezerwowi: Kotorowski, Kędziora, Kamiński, Bednarek, Injać, Formella, Kownacki.