Pierwsze zwycięstwo w 2014 roku. Lech – Lechia 1:0

pilkazimaW pierwszym sparingu podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, Lech Poznań pokonał w Jarocinie gdańską Lechię 1:0 (0:0). „Niebiesko-białych” z trybun wsparło dziś prawie 3 tysiące kibiców.

Dziś przeciwnikiem Kolejorza była Lechia Gdańsk, która tej zimy w meczach towarzyskich przegrała z Widzewem Łódź 1:4 i wygrała z Dolcanem Ząbki 3:0. W zespole Lecha Poznań nie zagrali dzisiaj przebywający na kadrze Karol Linetty, Szymon Pawłowski i Łukasz Teodorczyk, a także rekonwalescent Rafał Murawski oraz chory Dawid Kownacki. Według bukmacherów faworytem do zwycięstwa w tej konfrontacji byli Wielkopolanie. Średni kurs na triumf „niebiesko-białych” wynosił 2.00, na remis 3.60, a na wygraną rywala 3.00.

W pierwszej odsłonie optyczną przewagę mieli piłkarze Lecha, którzy prowadzili grę niemal przez całą połowę. W grze poznaniaków często brakowało jednak dokładności i celnych strzałów. Z kolei lechiści największe zagrożenie pod bramką Kolejorza stwarzali po stałych fragmentach gry. W 19. minucie minimalnie chybił Rafał Janicki, który w 42. minucie spotkania wpisał się już na listę strzelców, lecz w tej sytuacji arbiter odgwizdał spalonego.

Po zmianie stron trener Wielkopolan, Mariusz Rumak wymienił całą jedenastkę, ale efekt było widać tylko na początku drugiej połowy. Później do głosu doszli gdańszczanie, a im dalej w mecz tym tempo sparingu spadało. „Niebiesko-biali” przebudzili się dopiero w końcówce, jednak świetnie w bramce rywala spisywał się Mateusz Bąk. Ostatecznie golkiper Lechii skapitulował w 89. minucie gry po ładnej akcji lechitów, podaniu Bartosza Ślusarskiego i spokojnym uderzeniu Daylona Claasena. W pierwszym sparingu w 2014 roku Kolejorz zasłużenie wygrał więc 1:0, choć gdańszczanie w doliczonym czasie gry trafili jeszcze w słupek.

KKS Lech Poznań – KS Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

Bramka: 89.Claasen

Widzów: ok. 2500

KKS Lech: Kotorowski (46.Gostomski) – Kędziora (46.Bednarek), Wołąkiewicz (46.Arajuuri), Arboleda (46.Kamiński), Henriquez (46.Douglas) – Zgarda (46.Trałka), Injać (46.Witt, 75.Orłowski) – Możdżeń (46.Woźniak), Hamalainen (46.Zulciak, 84.Zgarda), Lovrencsics (46.Claasen) – Formella (46.Ślusarski).

Rezerwowi: Matysiak.

KS Lechia: Bąk – Oualembo, Janicki, Madera, Pazio – Deleu (73.Kacprzycki), Kostrzewa (63.Pietrowski), Zyska, Wiśniewski – Tuszyński, Grzelczak (46.Buzała).

Rezerwowi: Małkowski, Kamiński.

Trenerzy: Mariusz Rumak – Michał Probierz