Pierwsza zimowa porażka. Lech – Lokomotiv 1:3

pilkaW trzecim meczu sparingowym tej zimy i drugim w trakcie obozu w Hiszpanii, piłkarze Lecha Poznań przegrali z Lokomotivem Moskwa 1:3 (1:3).

Zdecydowanym faworytem dzisiejszego starcia był oczywiście wicelider ligi rosyjski, ale lechici od początku spotkania rywalizowali jak równi z równym. Od 29 minuty wszystko się jednak posypało i za sprawą prostych oraz indywidualnych błędów obrońców poznaniacy w zaledwie sześć minut stracili aż trzy bramki. Kolejorz nie załamał się tym faktem i szybko zdobył gola za sprawą uderzenia z rzutu wolnego Mateusza Możdżenia.

W drugiej połowie Rosjanie ograniczali się już tylko do kontr, natomiast Lech nie potrafił wykorzystać stworzonych przez siebie sytuacji. Im było bliżej końca sparingu tym inicjatywę znów przejmował Lokomotiv. Poznańska defensywa znowu zaczęła się gubić przez co moskiewski zespół bez trudu stwarzał okazje. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i podopieczni Mariusza Rumaka po prostych błędach obrony przegrali z Rosjanami 1:3.

Dla „niebiesko-białych” były to pierwsze stracone gole tej zimy i pierwsza porażka w trakcie przygotowań do rundy wiosennej. Lokomotiv Moskwa był jednak zdecydowanie najsilniejszym sparingpartnerem Kolejorza w tym roku kalendarzowym. Tymczasem już pojutrze kolejnym rywalem Lecha Poznań będzie dość dobrze znana w Wielkopolsce czeska Sparta Praga.

KKS Lech Poznań – Lokomotiv Moskwa 1:3 (1:3)
Bramki: 38.Możdżeń – 29.Pavluchenko 33.Koryan 35.Boussoufa
Żółte kartki: Linetty
Skład Lecha: Kotorowski – Kędziora (65.Możdżeń), Wołąkiewicz (46.Kamiński), Arboleda (74.Bednarek), Henriquez (65.Douglas) – Injać (77.Zgarda), Linetty (46.Trałka) – Możdżeń (46.Lovrencsics), Hamalainen (46.Kownacki), Pawłowski (46.Claasen) – Formella.
Trenerzy: Mariusz Rumak – Leonid Kuczuk
Pogoda: +15°C, pogodnie