Tak zimą strzelał Lech

Podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej, piłkarze Lecha Poznań rozegrali łącznie sześć sparingów. Ich bilans jest w miarę niezły, bowiem Kolejorz zaliczył 4 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażkę notując bilans bramkowy 11:6.

Podczas zimowych przygotowań Kolejorz strzelił 11 goli w 5 na 6 rozegranych meczów. 7 bramek zdobył w I połowach, a 4 w II odsłonach z czego najwięcej (4 trafienia) zaliczył między 31 a 40 minutą. W zimowych sparingach do siatki rywala trafiało łącznie 8 zawodników. Najskuteczniejszym strzelcem został zdobywca 3 goli, Gergo Lovrencsics.

Zimą poznański Lech 8 bramek strzelił z akcji i 3 po stałych fragmentach gry z czego 1 po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego. Podczas przygotowań do rundy wiosennej przy golach asystowało łącznie 9 różnych piłkarzy. Najwięcej asyst, bo 2 zanotował Karol Linetty dla którego był to udany okres przygotowawczy.

2 – Daylon Claasen
1 – Szymon Pawłowski, Dawid Kownacki, Marcin Kamiński, Mateusz Możdżeń, Kasper Hamalainen, Łukasz Trałka

Asystenci w zimowych sparingach:

2 – Karol Linetty
1 – Bartosz Ślusarski, Łukasz Trałka, Łukasz Teodorczyk, Gergo Lovrencsics, Daylon Claasen, Kasper Hamalainen, Barry Douglas, Tomasz Kędziora

Tak padały gole w zimowych sparingach:

Lech – Lechia 1:0

89 min. – Ślusarski krótko odegrał do Claasena, a ten wymanewrował obrońców i zdobył gola (gol z akcji)

Lech – Xerez 4:0

15 min. – Trałka do Pawłowskiego, a ten strzałem zza pola karnego zdobywa gola (gol z akcji)
36 min. – Teodorczyk zagrał z prawego narożnika pola karnego prosto do wbiegającego Kownackiego, który strzelił gola na pustą bramkę (gol z akcji)
57 min. – Prostopadłe podanie Linettego do Lovrencsicsa, który na luzie zdobył bramkę (gol z akcji)
75 min. – Krótkie rozegranie rogu, dośrodkowanie Lovrencsicsa i Kamiński dostawił tylko nogę (gol po stałym fragmencie)

Lech – Lokomotiv 1:3

38 min. – Bezpośredni strzał Możdżenia z rzutu wolnego (gol po stałym fragmencie)

Lech – Sparta 2:1

36 min. – Piękne podanie Claasena ze środka do Hamalainena, który ze spokojem wpakował piłkę do siatki (gol z akcji)
58 min. – Linetty zagrywa ze środka na lewą do Lovrencsicsa, a ten umieścił futbolówkę w długim rogu (gol z akcji)

Lech – Dolcan 3:2

15 min. – Hamalainen podał piłkę ze środka na lewą stronę do Lovrencsicsa, a ten spokojnym strzałem umieścił ją w siatce (gol z akcji)
17 min. – Douglas dośrodkowuje z rzutu rożnego i Trałka z pomocą rywala trafia do siatki (gol ze stałego fragmentu)
31 min. – Wrzutka Kędziory z prawej strony i strzał głową Claasena (gol z akcji)

Autor: Arkadiusz Szymanowski