„Brawo”

W meczu 23. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Pogonią Szczecin 1:5 (0:4). Wszystkie gole strzelił Kolejorzowi napastnik, Marcin Robak, który wręcz ośmieszył obronę Wielkopolan, a szczególnie Huberta Wołąkiewicza i Luisa Henriqueza. Cały zespół kolejny raz w ciągu paru miesięcy totalnie zhańbił herb i „niebiesko-białe” barwy z czego tradycyjnie nikt nie wyciągnie zapewne żadnych wniosków.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

3 min. – Lech od początku chce narzucić swój styl gry, ale sytuacji na razie brak.
5 min. – Pierwsza akcja Pogoni po stracie Lecha w środku pola. Małecki przeniósł jednak piłkę nad bramką.
8 min. – Strzał Henriqueza z lewej nogi nad bramką.
9 min. – Groźne wejście Kędziory i sytuacje w ostatniej chwili ratuje obrońca Pogoni.
13 min. – Atakuje Lech. Początek spotkania zdecydowanie dla Kolejorza.
15 min. – No i kończy się jak zwykle. Podanie z prawej strony, Robak dostawia nogę i Pogoń obejmuje prowadzenie. 1:0.

24 min. – Po golu nic się nie zmieniło. Pogoń nastawiona na kontry, Lech prowadzi atak pozycyjny. Niewiele z tego wynika.
25 min. – Strzał Gergo nad poprzeczką.
28 min. – Małecki ogrywa Kędziorę, podaje i Akahoshi fatalnie przestrzelił.

31 min. – 2:0. Znów podanie z prawej strony, Robak dostawia nogę i jest już prawie po meczu. Fatalnie gra obrona.
38 min. – Mecz bez karnego dla gospodarzy z Gilem to nie mecz… 3:0 po karnym Robaka.
44 min. – 4:0! Kopia dwóch poprzednich akcji. Wrzutka z prawej strony i Robak z bliska strzela gola.
45 min. – Lech zostaje rozbity na własne życzenie przez fatalne błędy obrony. Głównie Henriqueza i Wołąkiewicza. W dodatku koncert z karnym dał Gil.

49 min. – Dośrodkowanie Gergo i główka Kownackiego. W ostatniej chwili piłkę zatrzymuj Janukiewicz.
59 min. – W końcu jakaś dobra akcja Lecha. Hamalainen na raty próbował pokonać Janukiewicza, ale w końcu piłkę wepchnął do siatki.

66 min. – Ofensywna akcja Lecha. Strzał Pawłowskiego z bliska broni Janukiewicz.
72 min. – 5:1. Znów podanie z prawej strony, znów Wołąkiewicz i znów Robak. Robi dzisiaj co chce.
75 min. – Ze stałych fragmentów Lecha niewiele dzisiaj wynika. Jest ich sporo, jednak Pogoń dobrze się przy nich broni.

78 min. – Wrzutka Henriqueza z rożnego i Kownackiemu zabrakło precyzji.
83 min. – Dwie dobre akcje Lecha, ale za każdym razem górą byli obrońcy i bramkarz Pogoni.
88 min. – Typowa kopanina na boisku. Poznaniacy próbują atakować, jednak niewiele z tego wynika.