Odwrotny weekend

W ubiegły weekend po porażce 1:5 nastroje wśród kibiców Lecha Poznań były bardzo złe, ale w ten są odwrotne, bowiem Kolejorz tym razem wygrał 4:0. Na dodatek punkty w tej kolejce straciła już Wisła Kraków i Górnik Zabrze, czyli rywale Wielkopolan w walce o najwyższe cele.

W sobotę „niebiesko-biali” zagrali tak jak wszyscy tego od nich oczekują, czyli z zębem, z polotem, do końca i szalenie ofensywnie. Wynik co prawda nie do końca odzwierciedla przebieg meczu, gdyż poznaniacy powinni zwyciężyć znacznie wyżej, lecz po trzech spotkaniach z rzędu w których stracili aż osiem goli tym razem lechici w końcu nie dali się pokonać ani razu.- „W końcu poprawiliśmy grę obronną i zagraliśmy na zero z tyłu co jest najważniejsze. Stworzyliśmy sobie wiele sytuacji i chciałbym, aby tak było zawsze.” – powiedział trener Mariusz Rumak.

Zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami i deklaracjami szkoleniowca Kolejorza drużyna Lecha zagrała tak jak miała. Poznaniacy kontrolowali wczorajsze zawody od początku do końca momentami wręcz miażdżąc Piasta Gliwice nękając bramkę Jakuba Szumskiego niemiłosiernie. – „Od początku narzuciliśmy dużą intensywność. Od początku atakowaliśmy na bramkę przeciwnika, ale w pierwszych 10 minutach nie strzeliliśmy gola, a to było na naszym celem.” – przyznał Mariusz Rumak, który w obu połowach podobnie jak wszystkie osoby śledzące mecz musiał oglądać sporą nieskuteczność „niebiesko-białych”.

Natomiast wczoraj oprócz m.in. Łukasza Teodorczyka, który zdobył swoją 12 bramkę w sezonie na listę strzelców wpisał się choćby Karol Linetty dla którego był to pierwszy gol w barwach Lecha Poznań. Przy obu bramkach tych zawodników asystował 17-letni Dawid Kownacki, który po wejściu z ławki zaliczył kolejne niezłe zawody. – „Dawid Kownacki już dobrze grał w Szczecinie, a wczoraj rozbujał zespól i zanotował dwie bardzo dobre asysty. Było widać w tym przypadku jego umiejętności piłkarskie.” – podkreślił trener klubu z Bułgarskiej będący zadowolony z gry młodego lechity oraz jego regularnych, coraz mocniej widocznych postępów.