Frajerstwo na żółto. Żółty Arboleda

W meczu 25. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, Lech Poznań zremisował na wyjeździe z Widzewem Łódź 2:2 (1:0). Kolejorz prowadził już 2:0, jednak miał w składzie Manuela Arboledę, który sprezentował rywalowi dwa gole i przy okazji zabrał Wielkopolanom dwa punkty. Dla „niebiesko-białych” jest to kolejna frajerska strata punktów.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

2 min. – Od początku spotkania przy piłce utrzymuje się Lech. Na razie nie ma jednak sytuacji.
4 min. – Hamalainen podaje na środek do Teo i w ostatniej chwili piłkę łapie bramkarz.
6 min. – Błąd bramkarza Widzewa, szybka akcja, ale Hamalainen wszystko psuje złym zagraniem.
11 min. – Wrzutka Douglasa z wolnego i piłka po główce przeleciała tuż nad bramką.
15 min. – Lech cały czas atakuje. Widzew nie daje sobie rady nawet z wyprowadzaniem kontr.

23 min. – Widzewowi lepiej zaczęły wychodzić kontry. Gospodarze już dwa razy groźnie zaatakowali. Kolejorz natomiast, nieco spuścił z tonu.
25 min. – Strzał Douglasa z wolnego broni Wolański.
30 min. – Mecz jest coraz nudniejszy i w dodatku wolny.

33 min. – Strzał Mikity broni Gostomski.
35 min. – 1:0 dla Lecha. Wrzutka Douglasa z rożnego, zgranie głową Teo i Arboleda z bliska zdobył gola.
38 min. – Wrzutka z daleka Douglasa i Teo trafia głową w poprzeczkę!
42 min. – Hamalainen dwa razy strzelał z bliska, dobijał jeszcze Teo… i piłka w rękach Wolańskiego.
45 min. – Do przerwy 1:0 dla Lecha. Kolejorz miał w tej połowie słabsze i lepsze fazy.

47 min. – Wrzutka Gergo z wolnego i pod bramką Widzewa było gorąco.
48 min. – Znów Gergo w roli głównej i lepszy Wolański.
53 min. – Lech na razie prowadzi grę, ale akcji jest mało.
55 min. – 2:0. Linetty prostopadle do Teo, a ten huknął z lewej nogi pod poprzeczkę.
59 min. – Błąd Arboledy i bomba Visnakovsa nad bramką.

62 min. – Piłka szła jak pod sznurku i doszła do Claasena. Ten posłał futbolówkę nad bramką.
66 min. – Dwie wrzutki Widzewa z prawej strony wybijają obrońcy Lecha.
70 min. – Fatalny błąd Arboledy z boku boiska. Kolumbijczyk stracił piłkę, Widzew wyszedł z kontrą i zdobył gola. 2:1 dla Lecha.
71 min. – Akcja Lecha i fatalny strzał Linettego.

76 min. – Wrzutka Możdżenia, strzał głową Teo i kapitalnie broni Wolański!
77 min. – Drugi błąd Arboledy. Wrzutka z lewej strony i główka Visnakovsa 2:2.
85 min. – Lech atakuje po stracie gola, jednak niewiele z tego wynika.
89 min. – Wrzutkę Gergo wyłapał Wolański.
90+3 min. – Koniec. „Dziękujemy Arboledzie”.

RTS Widzew Łódź – KKS Lech Poznań 2:2 (0:1)

Bramki: 70.Kaczmarek 77.Visnakovs – 35.Arboleda 55.Teodorczyk

Żółte kartki: Urdinov – Douglas, Wołąkiewicz, Trałka

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa)

Widzów: ok. 5500

RTS Widzew: Wolański – Stępiński, Nowak, Mroziński, Urdinov – Mikita, Cetnarski (46.Alex Bruno), Lafrance, Batrović (76.Gela), Kaczmarek – Visnakovs.

Rezerwowi: Mielcarz, Wasiluk, Kikut, Augustyniak, Gela, A.Visnakovs, Alex Bruno.

KKS Lech: Gostomski – Możdżeń, Wołąkiewicz, Arboleda, Douglas – Trałka, Linetty – Pawłowski (21.Claasen), Hamalainen, Lovrencsics – Teodorczyk (79.Kownacki).

Rezerwowi: Kotorowski, Kędziora, Henriquez, Arajuuri, Injać, Claasen, Kownacki.